ASUS ROG Strix Fusion 700

16. juulil 2018 avalikustas ASUS kahed uued peakomplektid, üheks neist oli ASUS ROG Fusion Strix 700. Fusion 700 on ASUS-e kõige uuem ja kõige võimsam peakomplekt, mida nad siiani on turule toonud. Peakomplekt omab väga elegantset disaini ja heli kvaliteet on üks parimaid, mida ASUS siiani on pakkunud.

Sissejuhatus

Fusion 700 disainiti olema kättesaadav võimalikult paljudele erinevate platvormide kasutajatele, mistõttu on 700-l olemas mitu varianti, kuidas klapid oma tootega ühendada. USB 2.0 võimaldab kasutada klappe nii arvuti, PlayStation 4 kui ka Switchiga ning Bluetooth 4.2 teeb klapid kättesaadavaks ka telefonidele, ilma, et oleks tarvis osta mini USB to USB kaablit nagu seda eelnevate versioonidega tarvis teha oli. Samuti on nüüd võimalik mugavalt mängimise ajal võtta vastu kõnesid ning kuulata muusikat.

Pakend ja sisu

Antud klappide puhul on pakend tõesti asi, millest tasub rääkida. Toode on pakendatud eriti eksklusiivselt ning elegantsemat disaini meie kunagi varem näinud ei ole. Klappide kõige pealmine pakend on tegelikult üllatavalt tagasihoidlik, värvikirevusest pole märkigi. Eemaldades esimese kihi, jääb kätte järgmine pakend.

Karp on avatav diagonaalselt ning avades vaatab vastu siidilaadsest materjalist riie, mille seest paistavad vastu Fusion 700 klapid. Karbi ääred on kaetud hologramm pigmendiga ning paistavad väga hästi silma. Pakendi alumisest osast leiab sametisest materjalist koti, mis on mõeldud peakomplekti transportimiseks, kuid esialgu hoitakse seal USB kaablit ning manuaale.

Pakendi tagaosal on on traditsiooniliselt toodud välja peamised funktsioonid, milleks Fusion 700 puhul on. võimalus mängimise ajal kõnesid vastu võtta, Aura programm, võimsad kõlarid, 7.1 surround, kaks paari kõrvapatju ning mugav kontroll heli üle.

Just nagu Fusion Wireless, on ka see toode saanud 2018. aastal IF Design auhinna ning samuti on eraldi välja toodud tugi PlayStation 4-le. Peamiseks erinevuseks on nende kahe vahel see, et Fusion 700 omab RGB valgustust ning ühildub seadmega Bluetoothi abil, misõttu on esmakordselt võimalik Fusion seeria klappe kasutada ka nutitelefonidega ilma, et oleks vahele micro USB to USB kaablit osta.

Välimuselt on endiselt kõik Fusion seeria klapid põhimõtteliselt identsed. Erinevuseks on vaid klappide kate, kuna ASUS on testinud läbi mitmeid materjale, et saavutada parim kontroll puutetundlikuse osas. Kui Fusion 300 sai kasutada nii USB kui ka 3.5 audio Jacki, Fusion 500 USB, Fusion Wireless’i juhtmevaba USB kaudu, siis Fusion 700 töötab nii Bluetoothi kui ka USB kaudu, seega valikuid peaks olema igaühe maitsele vastavalt.

Heli, levi ja mikrofon

Heli on klappidel väga puhas ning selge, kuid oh õudust kui klappide aku tühjenema hakkab – süsteemi märguanded on sõna otseses mõttes kurdistavad ning ASUS pole teinud võimalikuks seda välja lülitada ega vaiksemaks muuta. Isegi kui heli on minimaalne, siis märguanded esinevad maksimaalse helitugevusega, mistõttu kindlasti ei saa klappe soovitada kui kasutaja soovib klappe kasutades rahulikku muusikat nautida või kasvõi pingelisemat mängu mängida. Levi poolest on klapid päris kvaliteetsed, Bluetooth levib õues nii umbes 6-7 meetrit ning toas 4-5 meetrit. Ühendamine võib olla esimesel korral veidi keerulisem, kuid edaspidi ühilduvad klapid seadmega koheselt. Fusion 700-ga toodi tagasi ka 7.1 surround, mis on korralik ning midagi ette heita pole.

Nagu ka teiste Fusion klappidele omaselt on ka 700 mikrofon peidetud. Mikrofon ise on tehtud painduvast silikoonist, mistõttu on seda võimalik vastavalt oma peakujule. Mikrofonil on vaid üks ava, mis siis peaks minimiseerima taustamüra, kuid samas võib ka veidi langetada kvaliteeti. Meie ise mingeid probleeme ei kogenud, mikrofonist tulev heli oli selge ja kvaliteetne.

Mugavus

Klapid on mugavad, kuid jällegi suurematele kasutajatele võib-olla liiga peadligi ning võib esialgu veidi peavalu tekitada. Klappidega tuleb kaasa kaks paari patju – ühed proteiiniga tugevdatud kunstnahast, mis tekitavad maksimaalse heliisolatsiooni ning teised ASUSe enda poolt välja arendatud hübriidpadjad, mis on valmistatud võrkriidest, et tagada maksimaalne mugavus ning samas ka naha normaalne hingamine pikkadel mängusessioonidel.

LED valgustus

Klappidega tuleb kaasa Aura Peripheral programm, mis siis võimaldab muuta klappide valgustust. Valikus on kokku viis erinevat funktsiooni: off, staatiline, hingav, vikerkaar ning muusika.

Aku vastupidavus

ASUS lubab koos Auraga kuni 8 tundi ning Aurata 17 tundi aku vastupidavust. Meie test kannatas umbes 15 tundi ilma Aura programmita, seega on antud arvud suhteliselt täpsed. Plussiks on see, et Aurat saab kergelt nii välja kui ka sisse lülitada ning nagu näha, siis aku vastupidavust mõjutab see väga suurel määral. Klappe on võimalik laadida USB kaabli abil ning klappidega tuleb see kaasa. 0-100% laadimiseks kulub keskmiselt kolm tundi ning laadimise ajal on võimalik edasi mängida. Kui aku hakkab tühjenema, siis klapid annavad sellest märku peale heli ka punase vilkuva valgustuse abil, mida kasutaja ise muidugi ei näe, seega meie arvates suhteliselt kasutu funktsioon.

Kokkuvõte

Klapid on imeliselt head ning nii hea on lõpuks näha tuge ka telefonidele, kuid meie arvates muudab röökiv süsteemi heli kogu hea kogemuse halvemuse poole. Hetkel soovitame pigem oodata kuni ASUS oma vea parandab, sest meie ei saa soovitada toodet, mis potensiaalselt võib kellegi tervist kahjustada.

Lisainfo

ASUS ROG Strix Fusion 700

sample-image

Similar Articles