ASUS ROG STRIX XG27VQ

Tõsistele arvutimängutitele ei pruugi täiesti tavaline odav ekraan tänapäeval enam piisav olla, kuna uuema graafikakaardid genereerivad kaadrisagedusi, mis vanematel ekraanidel võivad tekitada probleeme ekraani nn „rebenemise“ näol, mis omakorda põhjustavad sujuvuse langust. Üks võimalik lahendus antud probleemile on uus ASUS ROG Strix XG27VQ monitor, mis tagab kasutajatele 144 Hz resolutsiooni või võimaluse valida endale sobiv värskendussagedus tänu FreeSync’ile, mistõttu on toode soovitatav eriti AMD graafikakaarti kasutajatele.

Pakend ja sisu

ASUS ROG Strix XG27VQ pakend on ROG Strix seeria toodetele omaselt väga värvikirev. Eelkõige on kasutuses matt ja läikiv must koos värvilise kujutisega ASUS’e logost. Esiosa pakend on üllatavalt tühi, kujutades vaid monitori, selle nime ning suurust. Pakendi peal ning küljel on kujutatud peamised funktsioonid, milleks on: 144 Hz värskendussagedus, ELMB, GamesFast, GameVisual, GamePlus, Display Widget, Aura, ULBL, Flicker-free, lai nägevusulatus, AMD FreeSync ning 3-aastane garantii.

Andmed ning lisad

XG27VQ on 27-tolline, 1920 x 1080 resolutsiooniga, 1800R kumer mänguritele suunatud LCD monitor koos kiire 144 Hz värskendussagedusega, mida saab vastavalt oma soovidele ning vajadustele kohendada. ASUS on antud monitori puhul kasutanud nende enda loodud ELMB-d (Extreme Low Motion Blur), et tagada selge graafika. Samuti kasutavad nad FreeSync’i (Adaptive Sync) tehnoloogiat, et vältida nn „rebenemist“ ekraanil.

ASUS Strix XG seeria monitorid kasutavad Aura RGB valgustust tagumisel osal ning kaasa tulevad kaks juba valmis tehtud logo ning üks kasutajale disainimiseks mõeldud logo monitori all oleva projektori jaoks. Vastavalt kasutaja soovidele ning vajadustele on võimalik monitori tõsta, kallutada ning pöörata suure kaldenurga alla, seega peaks monitor olema sobiv igale kasutajale. Stabilisatsiooni jaoks on kolmeharuline tugi, mis hoiab monitori ka suure kalde puhul stabiilselt. Tugi on disainitud spetsiaalselt mõeldses kaablite peitmisele, mistõttu on seal suur ava, kust kaudu saab kaableid diskreetselt laua alla vedada. Portidena on lisatud: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 ning DVI-D. Monitoril puuduvad sisseehitatud kõlarid, seega on olemas 3.5 mm audio jack kõlarite või kõrvaklappide jaoks.

Funktsioonid

ASUS ROG Strix XG27VQ monitoriga tuleb kaasa mitmeid kasulikke funktsioone ning nendest räägime selles lõigus lähemalt. ELMB-st, Display Widgetist, Aurast ja FreeSyncist rääkisime lähemalt andmetes ja lisades, mistõttu selles lõigust nendest juttu ei tule. GamesFast – antud programmi ülesandeks on automaatselt peatada mittekriitilised süsteemiiprogramme iga kord kui sa paned mõne mängu käima ning meie testides töötas see tõepoolest vägagi hästi. GamePlus võimaldab mänguritel oma oskusi parandada ning tagab hotkey’d, et sisse lülitada FPS-i lugeja, OSD crosshair, taimer ning ekraaniga seotud seaded. GameVisual on ära seletatud režiimide lõigus. Monitor võimaldab 178° vaatevälja, mis on oma hinnaklassis üks parimatest.

Režiimid

Kokku on monitoril seitse režiimi, mida kasutaja saab vastavalt oma soovidele valida: maastik (scenery), ralli (racing), kino (cinema), RTS/RPG, FPS, sRGB, MOBA ning kasutajarežiim. Kõik need muudavad vähemal või suuremal määral ekraani värve, näiteks MOBA muudab kõik HUD elemendid heledamaks ning FPS lisab rohkem varjudetaile. Kui üksi olemasolevatest valikutest sinu vajadustele ei vasta, siis kasutajarežiimis on võimalik kohendada kõik täpselt enda soovidele. Kasutajasõbralikkuse nimel on lisatud nii sellele kui ka vanematele monitoridele DisplayWidget, mis võimaldab kasutajal valida, millist režiimi ta kindlat mängu mängides kasutada soovib.

RGB valgustus

Monitori tagaosal on ümmargune adresseeritavatest LED ribast RGB valgustus, mida on võimalik koos teiste Aura poolt toodetega soovi korral sünkroniseerida. Monitori tagaosal asuva omapärase hiire abil on võimalik valida kokku kuue erineva režiimi vahel: vikerkaar, tsükkel, staatiline, hingav, vilkuv ning off.

Kasutus igapäevaselt

Liikudes üle 22-tolliselt ekraanilt järsku 27-tollise monitori poole, oli ilmselgelt esialgu kohanemisega raskuseid. Kõige suuremaks probleemiks osutus meie puhul laua jalg – kuna jalg on kolmeharuline, siis polnud seda võimalik lükata meie soovidele kohaselt seina ligi, mistõttu ligi nädal aega oli tunne, et monitor on liiga-liiga lähedal.

Esmakogemus mängimisel oli väga hea, nii Tom Clancy’s Ghost Reckon Wildlands, The Witcher 3 kui ka PAYDAY 2 jooksid sujuvalt ning probleeme ei olnud. Mängimine ei väsitanud silmi, ning tänu kurvilisusele oli monitori alati kerge jälgida.

Ka esialgu olime meie vastu monitori tagaosal asuvale RGB ringile, kuna esmapilgul tundus see suhteliselt mõttetu, kui sul just pole laud toa keskel, kuid vastupidiselt paljudele teistele kasutajatele jäime meie sellega siiski rahule, kuna RGB on piisavalt ere, et tekitada seinale mitte liiga tugev, kuid täpselt parajalt õrn valgusvihk, mida on hämaras toas täpselt parajalt näha.

Monitori alumises osas oleva projektori jaoks otsustasime kasutada ASUS-e enda valmistatud logo, esialgu oli see küll veidi häiriv, kuid umbes 30-minutiga harjusime sellega ära. Muidugi on võimalus valgustus üldse välja lülitada. Miinusteks selle projektori puhul on RGB puudumine ning see, et arvutit sulgedes jääb logo põlema, seega kui teie arvuti asub samas toas kus te magate, siis tõenäoliselt tuleb monitori iga kord käsitsi välja lülitada, mis on suhteliselt tüütu.

Lisainfo

ASUS ROG STRIX XG27VQ

sample-image

Similar Articles