ASUS ROG Rapture GT-AC2900

ASUS on praeguseks toonud turule mitmeid erinevaid ruutereid, mis on loodud eelkõige mänguritele eesmärgiga saavutada võimalikult väite latentsus. Nendest ruuteritest on hetkel uusim ROG Rapture GT-AC2900, mis lisaks võimsusele pakub ka palju silmailu. Ruuteril on väga palju lisasid, seetõttu toome siin ülevaates välja vaid populaarsemad.

Kiirused

Tegemist on dual-band ruuteriga, mis koosneb siis kahest 750 Mb/s 2.4 GHz kiirusest ning 2167 Mb/s 5 GHz kiiruse juures, kuid seda vaid juhul, kui sinu kasutatav seade toetab 1024QAM tehnoloogiat ning vastasel juhul on kiirusteks vaid 450 ja 1733 Mb/s. Ruuteril on kolm välist 2.4 GHz ja 5 GHz toetamiseks ning lisaks veel üks sisene vaid 5 GHz jaoks.

Pordid ja nupud

Ruuteri küljel on viis nuppu – LED valgustuse kontrollimiseks, WPS sisselülitamiseks, Wi-Fi signaali väljalülitamiseks, “Boost key” ning hard reset.

Tagaosal paikneb toitejuhtme pesa, üks 2.0 ning üks 3.0 USB pesa, üks Gigabit WAN pesa ning neli tavalist Gigabit pesa. Tõenäoliselt ei sobi see portide vähesuse tõttu “pereruuteriks”, kui seda just ei kasutata AiMesh süsteemina, kuid muidu ei ole meil muud midagi ette heita.

AiMesh

AiMesh’ist oleme juba Blue Cave’i ülevaate juures täpsemalt rääkinud, aga väike kokkuvõte - üldjuhul on üks ruuter piisav, et elamispind talutava leviga ära katta, kuid tegelikkuses mõjutavad levi tugevust paljud tegurid: toa kujundus, ehitusmaterjalid ning isegi mööbel. Juhul, kui elamises esineb nn “surnud punkte” või ebastabiilset signaali, siis kõige kergem lahendus sellele on näiteks AiMesh. Tegemist on ASUSe poolt välja töötatud lisaga, mis võimaldab kasvõi odavad/vanad ruuterid panna omavahel signaali edasi kandma. Tihti võib selline lähenemisviis olla odavam kui eelvalmistatud komplektid nagu näiteks Deco, mille hind kerkib kõvasti üle 300 euro.

MU-MIMO

Kuigi selle tehnoloogia täpne lahti selgitamine kujuneks ehk liiga keerukaks, siis kokkuvõtvalt saame öelda, et MU-MIMO (multi-user multiple-input multiple-output) on ülisujuva ühenduse taga ning lisaks tagab ka võimalikult suure katvuse võimalikult suurele alale. Kui kellegile aga teema huvi pakub, siis YouTube’s on võimalik leida selle kohta mitmeid videoid, meie soovitame Techquickie’i videot „Wireless AC wave 2 as fast as possible“.

AiProtection koos vanemliku kontrolliga

Kõik perekonnaliikmed, nii noored kui ka vanad, on internetiga seotud ohtude suhtes kaitsmata. Küberohud võivad varastada kasutajate andmeid nende teadmata ning väiksed lapsed võivad peale sattuda nende eale ebakohastele lehtedele.

Need olid vaid paar näidet tuhandetest probleemidest. Seetõttu on ASUS võtnud kasutusele AiProtection’i, mis IPS-i (Intrusion Prevention System) abil blokeerib rünnakuid ning nakatunud veebilehti ning tuvastab viirused juba eas ära. Lisaks võimaldab AiProtection kontrollida andmemahu kasutatavust, blokeerida kindlat tüüpe veebilehti ning märkida kindlaid kellaaegu, kuna lapsed internetti kasutada võivad. Kogu kontroll on hallatav nutiseadme kaudu.

Lisainfo

ASUS ROG Rapture GT-AC2900

sample-image

Similar Articles