ASUS Lyra
Lyra on ASUSe esimene mesh-juhtmevaba süsteem kodukasutajatele. Enam ei pea muretsema välimuse pärast, kuna tegu on elegantsete ja esteetiliselt atraktiivsete võrgusilmadega. Me liigume aina nn „Nutikodu“ poole ning traadita ühendus on üks nendest aspektidest, mis võimaldab katta suur ala internetiühendusega ilma kaableid vedamata.
Pakend
Võrreldes traditsioonilise tumeda teemaga kasutab ASUS Lyra puhul valgeid ning siniseid toone. Pakendi esiosal on graafilised kujutised tootest.
Pakendi tagaosalt leiab visuaalselt lahti seletatult peamised funktsioonid.
Sisu
Lyra komplekti kuuluvad: kolm Lyra seadet, kolm adapterit, Etherneti kaabel, kiirjuhis ning garantii ning toe informatsioon.
Disain
Lyra on valmistatud kõrgkvaliteetsest valgest plastikust. Valgustuseks on pealmisel osal kärjekujuline muster, mis siis vastavalt olukorrale muudab oma värvi kas roheliseks, oranžiks või punaseks ning kui kasutajale valgustus ei meeldi, siis on see võimalik ka välja lülitada.
Igal tootel on kaks gigabit Etherneti porti, toitepesa, reset nupp ning nupp seadistamiseks. Lyra on võimalik kinnitada praktiliselt kõikjale. Alumine osa on kaetud kummiste nuppudega, mistõttu püsib toode stabiilselt igal pinnal.
Andmed
Iga Lyra võrgusilm (olenevalt on pakis kaks või kolm toodet) kasutab quad-core Qualcomm IPQ4019 717 MHz SoC’i (System on Chip) ning teine Qualcomm QCA9886 5GHz jaoks. Valikus on kaks juhtmevaba sagedust: 5 GHz ning 2.4 GHz. Üks kahest 5 GHZ ühendusest on kasutuses Lyra seadmete vahel.
Iga Lyra seade omab 128 MB mäluruumi ning 256 MB RAM’i. Igal võrgusilmal on kokku seitse antenni, millest neli on 5 GHz sageduse jaoks ning kuna tegemist on „Tarkade“ antennidega, siis valivad nad automaatselt neist kaks, mis lähevad Lyra seadmete ühendamiseks.
Igal Lyra seadmel on nagu eelnevalt mainitud kaks Gigabit porti, kuid millest esimesel seadmel üks peab ühenduma modemi või ruuteri külge, seega kolmese komplekti puhul on võimalik kasutada kokku viite porti. Võrgusilmade ühendamiseks on igal seadmel Pairing nupp, mida vajutades ühenduvad seadmed WPS’i abil.
Kokkuvõte
Tegemist on väga esteetiliselt kauni kui ka kvaliteetse seadmega. Ainukeseks miinuseks on hetkel USB portide puudumine, mistõttu pole võimalik näiteks printerit võrgusüsteemi lisada kui ka ruuteril/modemil porte pole. Samas ei ole me USB porte kohanud mitte ühelgi võrgusilmade komplektil.