ASUS BRT-AC828

Kui tavakasutajal ei ole suurt vahet, kas tegemist on 50- või 200-eurose ruuteriga, siis ettevõtetes on asjad veidi teisiti – ühendus peab olema usaldusväärne ning turvaline ja ruuter peab olema võimeline ühendama paljusid kliente korraga. Valik on aga suur, millist siis valida?

Pakend ja sisu

Pakendi esiosalt leiab kujutise ruuterist ning peamistest funktsioonidest, milleks on: 3-aastane garantii, kuni 2600 Mbps kiirus, dual WAN kuni 2 Gbps, IPsec VPN ning 3G/4G varundus. Pakendi tagaosalt leiab esiosal juba nimetatud funktsioonid lahti seletatult.

Karbist leiab lisaks ruuterile veel toitejuhtme, Cat 5e Etherneti kaabli, neli antenni, CD ning manuaali.

Disain

BRT disain on vähem futuristlik kui Blue Cave kuid modernsem kui tavakasutajatele mõeldud ruuterid. Ühendatud on tagasihoidlik matt must ja moderne geomeetriline plastik. Ruuter on päris mahukas, olles sama suur kui mänguritele mõeldud RT-AX88U, ehk 19 x 30 x 5 cm.

Disain

Paljud eelistavad oma ruuterit peita, kuna üldjuhul ei ole need just kõige ilusamad, kuid peitmine mõjutab ruuteri võimsust tunduvalt ning just seetõttu on ASUS viimasel ajal toonud turule mitmeid ruutereid, mis pole ainult võimsad vaid ka esteetiliselt kaunid, alates Blue Cave’ist ning lõpetades kas või selle sama Rapture’iga – välimuselt on need kaks üksteise vastandid ning muidugi on ka mitmeid vahepealseid, mistõttu peaks endale sobiva leidma igaüks. Kui Blue Cave on moderne ja ei meenuta üldsegi ruuterit, siis Rapture on nn “beefy” – ruudukujulist ruuterit ümbritsevad kaheksa antenni ning oranžid detailid.

Ruuteri pealt leiab hunnikutes LED indikaatoreid, näiteks: kaks WAN-i ühenduse kontrollimiseks, nii 2.4 kui ka 5 GHz ühendused, üks M.2 SSD jaoks, failover indikaator ning maksimaalselt 8 Ethernet’i ühenduse kontrollimiseks. Ruuteri eest leiab ka USB 3.0 pordi.

Ruuteri tagant leiab 10 Ethernet’i porti, neist kaheksa seadmete ühendamiskeks ning kaks ruuteri internetiga ühendamiseks, USB 3.0 port, taaskäivituseks mõeldud nupu, power jack’i ning on/off nupu.

Andmed

Ruuteri seest leiab vägagi võimsa sisu – kahetuumaline Qualcomm IPQ8065 protsessor, mis jookseb kiirustel kuni 1.7 GHz, DDR3 mälud ning 256 MB kettamahtu. ASUSe enda sõnul suudab ruuter saata ühendust kuni 250-le kasutajale korraga.

Signaali tugevus 2.4 GHz

Signaali tugevus 5 GHz

Juhtmevaba 2.4 GHz

Juhtmevaba 5 GHz

Kokkuvõte

Tegemist on tõsiselt hea ruuteriga ning kuigi tavakasutajale ei ole see ehk nii mõttekas, siis ettevõtetele sobib see ideaalselt.

Lisainfo

ASUS BRT-AC828

sample-image

Similar Articles