ASRock Z270 Taichi

Taichi teemaga emaplaate on praeguse seisuga välja lastud neli ning kõik on olnud üpris edukad turul. Taichi on reklaamitud kui kõik ümber emaplaat, mis peaks pakkuma kõigile midagi nii ülekiirendajatele, mänguritele ja sisu tootjatele.

Pakend ja sisu

Tõestamaks, et Z270 Tachi on 100% oma hinda väärt – ASRock on emaplaadile paikutanud mitmeid pinge regulaatoreid, mis on suuremad kui teiste tootjate enam levinud emaplaatidel. Interneti ühenduvuse poole pealt on lisatud kahe pesaga Gigabit Ethernet kontroller. Ühendus pesade pealt ei ole hoitud kokku ning emaplaadilt võib leida – Type-C ja Type-A USB 3.1 pesad, kümme SATA 6Gb/s pesa, DTS ühendus ALC1220 audi koodeki jaoks, kolm M.2 pesa, mis töötavd samal ajal kui kolm tugevtatud PCIe x16 siini.



ASRock on suutnud ära kasutada iga võimaliku ressursi, mida INTEL on pakkunud oma Z270 kiibistikuga. Maksimaalne kasutamine viitab selle, et Z270 Taichi emaplaat toetab 24 PCIe siini ja lisaks veel paar SATA ja USB 3.0 peas. Saavutamaks maksimum peab mõnikord tooma ohvreid ning leida ka kõrvalisi põikeid, et kõik lõpuks täielikkuses koosluses ka töötaks. ASRock on leidnud võimaluse seadistada kõik kolm tugevtatud PCIe siini nii, et emaplaat tunneb automaatselt ära, kui siini on paigaldatud kaart ning seadistab kohe ise alumised siinid töötama pikkuses x16 järgmisena x8/x8 ja kõige viimsaena kasutades kõiki kolme pesa muutub siinide pikkuseks vestvalt x8/x4/x4. Kui on soov kasutada emaplaadil NVMe ketast siis keskmine siin kaotab oma kiiruse x4 pikkusele ning koos sellega langeb ära ka SLI tugi, kuid CrossFireX jätkab töötamist.

Kuna Intel on onlud ikka suhteliselt rahaahne siis ei ole ka midagi ootada, et platvormilt kaoksid ära piirangud. Järest rohkem hakatakse emaplaatidele lisama erinevaid pesasi, kui lõppkokkuvõttes ei saa kasutajad neile ligi kuna kasutada saab ainult piiratud kogudes ühendusi, mis on kõik hoitud tagasi protsessori poolt. Seega on Z270 platvormil veel probleeme SATA ja M.2 pesadega ning arvuti kokku pannes tuleks jälgida juhendit, et kõik asjad saaksid ühendatud nii nagu on ette nähtud, kuna ühendades valesti ei pruugi seade isegi töötada.

Emaplaadiga tuleb kaasa ühene SLI sild ja kahene SLI sild, kaks Wi-Fi antenni, neli SATA kaablit, IO kilp, kleebis, draiverite plaat, dokumendid ja postkaart.

BIOS ja Programmid

Välimuselt sarnase disainiga nagu iga teine ASRocki bios, kuid sisult väga võimas. Kasutajal on võimalus kasutada ainult ühte töörežsiimi, milleks on „Advanced mode“. Kõik vajaliku saab tehtud, kuid mõni asi võiks olla natukene sisukam. Ventilaatorid on hallatavad ainult läbi menu, kuid oleks võinud olla ka GUI, et lihtsustada asja kasutajale.

Emaplaadiga tulevad kaasa F-Stream, ASRock RGB LED, SoundBlaster Cinema 4 ja mõned vidinad veel.

Arvuti

Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 10
Graafikakaart: Nvidia GTX 1080 Founders Edition
Protsessor: Intel Core i7-7700K
Mälud: Kingston HyperX Predator 16GB (4x4GB) DDR4 DRAM 2400MHz
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Jahutus: NZXT Kraken X41
Toiteplokk: Corsair AX1200i

Ülekiirendamine



Tulemused

Emaplaadi testimiseks sai kasutatud programme:
• CINEBENCH R15
• Ashes of the Singularity
• 3DMark Sky Driver
• 3DMark Fire Strike

CINEBENCH R15




Ashes of the Singularity

3DMark Sky Diver

3DMark Fire Strike



Kokkuvõte

Nii nagu on emaplaati reklaamitud siis tegu on kõik ühes hea emaplaadiga. Suudab hästi ülekiirendada nii protsessorit kui ka mälusid. Ühendus internetiga on suurepärane, kuna emaplaat pakub kahte Gigabit Etherneti ühendust ja selle lisaks ka veel Wi-Fi. ASRock on näinud vaeva oma siinide paigutusega ning nende automaatse seadistusega, et muuta kasutaja elu lihtsamaks ning võimaldada kasutajale maksimum, mis ta võiks saada Z270 platvormilt – olenemata sellest, et Intel on oma arenduses aeglane ja ei panusta väga kaasa edasiarengule. Silmapaistvaks omaduseks on veel NVMe M.2 pesad, mida võib leida sellelt emaplaadilt lausa kolm tükki. Kuid kõik ei ole lillepidu, kuna emaplaadil ei ole kokkuhoitud juppide kohapealt ning on rõhutud kvaliteedile siis on ka hind natukene kõrgem, kuid allahindlusega saada Z270 Taichi on igati mõistlik ning kindel otsus. Küll on veel väikseid probleeme nagu paas sageduse võimekus, kui on soov saavutada ülekiirendus 4.8 GHz paaskellal 100 MHz siis see jääb ära, kuid ei pea muretsema emaplaat suudab teha 4.8 GHz kui seada kordajaks 47x ja paaskell 102 MHz. Emaplaadil oleks võinud olla USB 3.0 pesad lahus, kuna hetkel kui on soov kasutada korpuse USB 3.0 pesasid siis need pesad jagavad omavahel kiirust ning ei ole võimalik saada maksimum, kui oleks tegu eraldi pesadega.

Lisainfo

ASRock Z270 Taichi

sample-image

Similar Articles