Reviews

26 September
2016

Synology DS716+II

Ideaalne NAS server kasvavale ettevõtetele, omades võimsust ning mitmekülgsust, et rahuldada kõige nõudlikumad vajadused. Võimaldades kiiret andmete krüpteerimist, 4K transkodeerimist, Btrfs ehk järgmise põlvkonna failisüsteemi.

Sissejuhatus
Enamus Synology NAS servereid on sarnase sisuga. Põhi sisu mis muutub on ketaste arv, tehniline sisu ja vastavad lisad, mis tulevad kaasa teatud mudelitega. Mille pärast on enamus ülevaateid sarnased, kuna uusi muutusi eelneva generatsiooniga on vähe. Ühe ülevaatega on raske rääkida kõikidest võimalustest, kuna neid on palju. Ise kasutasin eelnevalt lauaarvutit, mis oli muutetud serveriks. Mis muutus pikapeale ebameeldivaks kuna oli lärmaks, suur ja temperatuurid muutusid transkodeerimisel päris kõrgeks Plex meedia edastamisel, kuna sellega tegeles i7 protsessor, mis ei olnud just kõige paremini jahutatud. Algseks lahenduseks oli server kööki paigutada, mis pikapeale hakkas segama söömist ning millele tuli leida uus lahendus, milleks on Synology DS716+II olles väike aga võimas.

Andmed


Protsessor
DS716+II on varustatud nelja tuumalise protsessoriga Intel Celeron N3160, mille taktisagedus on 1.6 GHz ning kiirendus kuni 2.24 GHz. Protsessor toetab Inteli AES-NI (Advanced Encryption Standard) krüpteerimis mootorit, mis võimaldab kiiret ja taskukohast krüpteeringut kohtades, kus see eelnevalt ei olnud see teostatud kõige paremini.

Ühenduspeasd
Seade on varustatud kahe 1GB Ethernet pesaga, et tagada töökindlus juhuks kui toimub tõrge LAN ühenduses või kui on soov suurendada ühendus kiirust seadmega, mis on piiratud ühenduskaabli kiiruse poolt. Esipaneelilt leiab ühe USB 3.0 pesa ning seadme tagant leiab kaks USB 3.0 pesa ning ühe eSATA pesa.

Pakend ja sisu


NAS on pakitud välimuselt lihtsasse karpi. Mille esiküljelt leiab leiab kleebise, koos vastava mudeli numbriga ja reklaamitud funktsioonidega ning küljelt paar reklaamitud funktsiooni. Karbi taga küljel on välja toodud tehnilised andmed. NAS koos lisaseadmetega oli ilusti pakendatud. Välimus on tagasihoidlik ning elegantne, mis eriti silma ei jää kuna enamik kasutajaid panevad silma alt ära, kuna olles samas toas võib kõvaketaste töötamine pikapeale segavaks muutuma.


4K Ultra HD video transkodeerimine
Seade on võimeline tänu riistvarakiirendusele edastama ja transkodeerima H.264 4K või 1080p videoid vastavatesse meedia mängijatesse. 4K transkodeerimine on saadaval ainult Synology Video Station, DS video, Media Serveri kaudu. Ise kahjuks ei sanud 4K edastust järgi proovitud, kuna ei oma 4K TV ega ühtegi videot. Mõeldes tuleviku peale, siis olen suht kindel, et ma ei satu niipea vaatama 4K videoid, kuna 1 minut peaks olema üpris suur, mis on mõjutatud paljuski koodeki poolt näiteks: koodek - H.264 | resolutsioon - 4K DCI | kaadrisagedus - 24fps peaks lõpptulemusena 1 minut olema 712 MB suur ning 1 tund 42 GB (kui eksin andke teada).

DiskStation
Synology DiskStation Manager (DSM) on elegantne veebipõhine operatsioonisüsteem, mis töötab iga DiskStation ja RackStation seadmel muutes nende haldamise kergeks. Kasutajaliides on sõbralik, võimaldades andmete kättesaamise ja jagamise kergemaks. Synology Package Centeri abil on võimalik alla laadida ja paigaldada kasulike täiendavaid pakette spetsiaalselt üksikisiku või ettevõtte vajadustele, mis võimaldavad nautida meelelahutust täies ulatuses ning teevad elu kergemaks.

Andmekaitse, jagamine ja backup
Andmete varundamise ja jagamise kohapealt võib jääda rääkima, kuna võimalusi on mitu ning igaüks pooldab erinevaid lahendusi. Kõige populaarsem on “Cloud Station”, mis arvatavasti ei vaja palju selgitamist, sest töötab nagu iga teine pilve süsteem, mis laseb sul sünkroonida oma andmed erinevatelt platvormidelt, koondades need kokku sinu isiklikku pilve. Ühendusprogrammid saab paigaldada nii Windows, Mac, Linux kui ka mobiilsetele seadmetele Android ja iOS. Võimaldades hoida sul anded sünkroonitud kõikide platvormide vahel.

Kindlate asjade varundamine - Peale andmete jagamise on võimalik teha backupe vastavalt vajadustele. “Cloud Station Backup” võimaldab valida täpselt faile ja kaustu, mida soovitakse varundada oma Synology NASi. Valikuid on võimalik teha erinevate filtrite abil nagu faili tüübid, nimi ja suurus.

Reaalajas varundamine - Kui esialgne varundamine on lõppenud, teeb “Cloud Station Backup” jooksvaid uuendusi, kui toimuvad uuendused failide lisamisel või muutmisel. Mis tagab alati selle, et kõige viimane verisoon on ohutus kohas, seda kõike ilma, et programm mõjutaks süsteemi võisust.

Ajas tagasiminek – Failide salvestamisel on võimalik sättida seaded nii, et oleks võimalik ajas tagasiminek, mis võimaldab salvestada kuni 32 eksemplari. Võimaldades minna ajas tagasi ja taastada faile, mis olid ülekirjutatud või kogemata kustutatud.

Snapshot Replication – Täieliku katastroofi järgne taastus lahendus ettevõtetele. Võimaldades graafikulist andmekaitset, tagades ettevõtte dokumentide turvalisuse jagatud kaustades, virtuaalarvutite iSCSI LUNS või Docker DSM andmete turvalisuse ja kättesaadavuse katastroofi ajal.

Võimalus on ühendada kaks NAS seadet omavahel, juhul kui tekib ruumipuudus ning on vaja laiendada andmeladustuspinda.

Multimedia
Audio Station - Veebipõhine helirakendus, mis võimaldab ligipääsu muusikakogule, mis on ladustatud Synology DiskStationis. Võimalus on mängida laule koos lüürikaga, mis kuvatakse arvutis, iOS või Android seadmetes, Windows Phone, DLNA-sertifitseeritud digitaalsetes meedia seadmetes ja AirPlay seadmetes. Koos USB DAC või Bluetoothi toeabil on võimalus kuulata muusikat otse DiskStationi kaudu või siduda oma DiskStation Bluetooth kõlariga.

Photo Station - Veebipõhine fotoalbum, millega on võimalik hõlpsasti jagada fotosid ja videoid üle interneti. Photo Stationile pääseb ligi nii iOS kui ka Androidi seadmetega. Siiani parim võimalus piltide ladustamiseks internetis, millele pääsed alati ligi igalt poolt, muidugi kui on olemas interneti ühendus. Võimalusena saab jagada ligipääsu nii lähikonnas olevate pereliikmetega ja sõpradega ning lasta neil omada isiklikku kausta, kuhu saab pilte üles laadida. Tagades kindlustunde, et pildid ei lähe kaduma.

Plex - Kolmanda osapoole meedia server, mida isiklikult olen kasutanud juba pikemat aega. Plex on siis põhiliselt veebipõhine programm, mis võimaldab sul edastada meediat kõikjale ja ükskõik, mis seadmesse, enamasti kasutatakse filmide ja TV-sarjade vaatamiseks. Enne Synology NASi oli mul Plexi jaoks eraldi server, mis pikapeale muutus häirivaks ning sai läbi mõeldud Plexi kasutamine. Üpris palju on levinud arusaam nii oli ka minul (ma vähemalt arvan, et ei olnud ainuke), et sul on vaja head protsessorit, et transkodeerida soovitud meedia, mis siis edastatakse sinu soovitud seadmesse, mille tulemusena protsessor oli alti 100% kasutuses. Transkodeerimine toimub juhul, kui vastuvõttev seade ei toeta algset koodeksit, mis on meedia failil või soovitakse filmi või TV-sarjale subtiitrid sisse põletada. Üks lahendus on see töö ennem ära teha ja omada faile koos sissepõletatud subtiitritega, kuid see ei ole kõige parem lahendus. Lahenduseks on kaks pisiasja, mida ei ole raske jälgida ning mis on põhimõtteliselt enesestmõistetav. Esiteks kasuta meediat, mis on toetatud kõigis seadmes, kuhu kavatsed oma meediat edastada. Isiklikult olen kõik meedia seadnud sarnase koodekiga: video -H.264 | resolution – 1080p | kaadrisagedus - 24fps | heli - AAC | kanaleid - 5.1, mida saan tarbida nii arvutis, telefonis, tahvelarvutis ja TV. Teises kasuta ära võimalust, mida pakub HTML5 video mängija ning seadista see esitama subtiitreid ainult piltidena, mille tulemusena pilt ja heli edastatakse otse ning subtiitrid piltidena, mis ei koorma peaaegu üldse serveri protsessorit ning erinevat meediat saab vaadata erinevatest seadmetes korraga - ilma, et peaks mõtlema protsessori koormusele.

Ettevõte ja produktiivsus

MailPlus Server - Võimas veebipõhine emaili teenus, mis omab häid omadusi. Loomulikult saab kirju saata ja vastu võtta. Omades erinevaid postkaste on võimalik hoida kõik kirjad ühes kohas ning neid kergesti hallata ja hoida turvalises kohas. Sai ise järgi proovitud ning on siiamaani kasutuses, hetkel ei ole veel probleeme tekkinud ning paistab toimivat ilusti.

Surveillance Station - Veebipõhine rakendus, mis suudab hallata IP kaamerad, eesmärgiga kaitsta sinu kodu või kontori keskkonda, kuid rakendus võimalusi on veel. Võimalus on vaadata ja salvestada otseülekande videoid, luua ajastatud salvestamine, taasesitada salvestatud sündmused, VisualStation või mobiiltelefoni kaudu. Võimalus saata teateid, kui miski toimub. Sai isegi laenatud paar kaamerat ning järgi proovida, kuidas süsteem toimib ning võin öelda, et väga hästi, kuid samas mul ei ole eelnevaid kogemusi teiste valve süsteemidega seega ei oska midagi halba välja tuua.

DNS - Domain Name System ehk domeeninimede süsteem, mis ei vaja pikemat lahtiseletamist toimib nagu iga teinegi, mille eesmärgiks on tõlkida domeeni nimi IP adressiks. Synology DNS võimaldab sul hostida erinevaid tsoone ja IP aadressi resolutsioon teenuseid. Alates NASi saamisest, sai kogu veebi haldamine DS716+II üle toodud. Mis võimaldab, mul omada paremat kontrolli oma veebilehe suhtes ning võimaldades mul teha muudatused kiiremini ise ning mängida asjad ringi nagu ma vajalikus näen.

Web Station - Nagu arvata võib võimaldab hostida ja avalikustada sinu veebilehe. Võimalus on veel igal kasutajal hostida oma veebilehte virtuaalselt. Lõptulemusena Web Station midagi muud erilist ei teegi.

Docker - Virtuaalsete süsteemide koostamise rakendus, mis annab võimaluse luua mitmeid eraldi seisvais süsteeme. Sai proovitud mõned asjad seal ära kuid hetkel ta kasutust ei ole leidnud. Võimalik, et tulevikus leian Dockerile kasutust.

Download Station on veebipõhine allalaadimis rakendus, mis võimaldab laadida faile internetist läbi BT, FTP, HTTP, NZB, Thunder, FlashGet'i, QQDL ja eMule. Võimaldadab automaatset unzipimist, kui fail on alla laaditud. Soovitatavalt kasutada ainult headel eesmärkidel.

Kokkuvõte
Olen seadmega rahul ning mul ei ole midagi ette heita. Seade on vaikne, disainilt ilus, võimsust on ülearu ning kompakne, kuna mahutab ainult kahte ketast (ei ole hetkel rohkem kettapinda vaja). Ise ei ole jõudnud veel kõike läbi proovida, kuna olen omanud DS716+II 20 päeva. Kuid siiamaani pole probleeme esinenud. DiskStation omab sõbralikku kasutajaliides, mis teeb kasutamise eriti mugavaks. Sai ära proovid ka “SSD Cache”, mis näitas häid tulemusi, kuid mis oleks olnud minu puhul lihtsalt korraliku SSD valesti ärakasutamine, kuna ma ei suudaks seda kiirust ära kasutada. Võimalik, et mõni oluline asi jäi mulle kahe silma vahele. Kindlasti leidub mõni foorumikaslane, kes teab asjast rohkem ning oskab rääkida omast kogemusest. Hinnaks on 452,70 € mis pärineb (25.09.2015) kõige väiksema hinnaga pakkujalt HinnaVaatluse andmete põhjal.

Lisainfo


Tootja koduleht: Synology

P.S Tänud neile, kes aitasid kaasa sellele ülevaatele.

« Back