Synology DS220+

Kompaktne võrku ühendatav salvestuslahendus, mis on loodud andmete ja multimeedia sujuvaks haldamiseks. Tagades sujuva andmete jagamise, videote edastamise, fotode indekseerimise ja samal ajal pakkudes mitmekülgsed andmekaitse- ja taastamise võimalusi.

Nime ülesehitus

Kui ei ole Synology nimeskeemiga tuttav, tasub sellega tutvuda NAS-i ostuteekonna alustamisel. Esimesed kaks tähte näitavad, kas mudel on Disk Station või Rack Station – kas see istub kus iganes või serverikapis (tähistusi on veel). Järgmine number näitab maksimaalset lahtrite arvu, mida mudel suudab toetada koos laiendustega.

Pärast seda paiknevad väljalaskeaasta kaks numbrit. Ja viimane osa annab teavet mudeli funktsioonide kohta. FS tähendab välkmälu, XS on esmaklassiline Xeoni CPU-seeria, samas + on Atom-põhine ümberkodeerimisega protsessor. V mudelid kasutavad ARM-protsessoreid, loobudes energiast kulude kokkuhoiu nimel, ja J on madalaima astme eelarvesäästlik mudel, mis odavaim ja kõige vähem võimsam.

Seega, DS220+ on kettajaam, mis toetab maksimaalselt kahte sahtlit (seda ei saa laiendada). Ilmus 2020. aastal ja + näitab, et see kasutab Atomi protsessorit, täpsemalt Intel Celeron J4025 2-tuumalist 2.0 GHz protsessorit.

Ülesehitus

Esiküljel on lahtikäiv kate, mis annab juurdepääsu kahele seadmesse sisseehitatud sahtlile. See erineb silmatorkavalt suurematest kettajaamadest, millel on eraldi lukustatavad pesad. Eelistused on arvatavasti erinevad, et kas lukustatavad või mitte. Praeguse mudeli esipaneel tuleb ikka väga kergesti ära, kuid ei pea kartma, et kettad välja kukuvad kuna kettad on eraldi kinnitusega. Avatavat katet on lihtne eemaldada ja tagasi panna - isegi väikse näpuga. Kui esiosa maha võtta, saab kõvakettad välja tõmmata, et neid siis mis tahes põhjusel vahetada.

Üks tugevaid külgi Synology juures on tööriistadeta seadistamine. Kõvaketta salvestusseadme väljavõtmiseks eemalda lihtsalt hoidiku raamistiku küljelt plastikust kinnitused ning see on kõik aseta ketas hoidikusse ja paiguta plastikust ümbrised tagasi, ei mingit möllu ega sebimist - kõige tähtsam, pole vaja tillukest kruvikeerajat. Kuid selline mõnu piirdub ainult 3.5 tolliste ketastega, sest 2.5 tuleb ikkagi panna kruvidega ning 2.5 ei sa panna koos külgede plastikute eemaldamiseta, mis võivad kaduma minna, kuna peale 2.5 ketta kinnitamist ei saa kinnitust tagasi panna, kui just ei jäta seda vedelema lahtiselt NAS korpusesse.

Kõvaketta kaanest paremale paiknevad märgutuled, toitenupp ja ühe puutega kopeerimisnupu. See viimane nupp on suurepärane, kui ühendada USB pulk NASiga, saab kogu USB pulga sisu kopeerida ümber. Rääkides veel pesadest siis tagant leiab veel ühe USB 3.1 pesa, Kensington turvapesa ja kaks Gigabite toega ühenduspesa.

                                                                                                                                                                                                                                                                                           
Synology DS220+
ProtsessorIntel Celeron J4025
Tuumade arv2
Põhikiirus / Kiirendus2.0 GHz / 2.9 GHz
Protsessori arhitektuur64-bit
Operatiivmälu2 GB DDR4 non-ECC
Salvestusseadmete arv2
Maksimaalne ladustuspind108 TB
USB pesad2x USB 3.2 Gen 1
Suurus165 mm x 108 mm x 232.2 mm
Kaal1.30 kg

Seadme püsti panek

Seadme üles seadmine ei ole keeruline. Võtad serveril esipaneeli ära ning paigutad seadmesse oma valitud kettad või siis ainult ketta. Soovitatavalt võiks kettad kinnitada kruvidega, et olla kindel, et kõik on omal kohal ja kettad ei vibreeriks. Ketaste vibratsiooni takistuseks on Synology paigaldanud kummist katted, mis aitavad kaasa seadme vaikusele. Edasine seadistamine on kerge, ühendad kõik vajalikud USB seadmed serveriga kui neid on. Kasutada võib kaasa tulevat Etherneti kaablit kui pikkus on sobilik ning kui serverile koht leitud, ühenda vooluvõrku ja vajuta nuppu.

Edasi on kõige kergem minna lihtsalt find.synology.com, mis otsib siis võrgus olevaid seadmeid ning kui seade on leitud tuleb läbi teha seadistus protsess, mis ei võta rohkem kui 10 minutit. DSM versioon ei pruugi olla kõige uuem, mida Synology pakub valikust - vihje seotud uue DSM 7, mida saab avalikust internetist alla laadida ja paigaldada otse peale ilma DSM 6 paigaldamata – DSM 7 natuke hiljemalt. Peale seadistust ongi server püsti ning võib alustada kasutamist. Muidugi on annab seadmega veel ringi mängida, panna erinevad rakendused ning avada pordid kui on soov pääseda seadmele ligi väljastpoolt kui oma kodune sisevõrk. Eelnevat on võimalik teha ka porte avamata, oma seadistuse käigus valitud kiirühendus nime abil, mis peaks välja nägema „valitudnimi.quickconnect.to“, mis võimaldab luua ühendust seadmega üle interneti.

DiskStation Manager (DSM) 7.0

Kõik Synology NAS-i serverid kasutavad Linuxi-põhist operatsioonisüsteemi nimega DiskStation Manager (DSM), mille viimane versioon 7 ilmus 2021. aasta juulis. DSM 7 keskendub turvalisusele, süsteemihaldus võimekusele ja paljule muule, mis on suureks muutuseks Synology seadmete puhul arvestades pikka loksumist vana DSM 6 peal olemist – mis tuli avalikusele 2016 aastal. Innovatiivses tuleneb C2 ladustuse edukusele, millest tulenevalt tullakse turule hübriidse kui ka ainult pilves paiknevate tootetega. Põhilised suured tulijad on paroolihaldur, kataloogi teenused, pilvevarundus ja turvalised failide edastus lahendused.

Synology Photos on huvitav uus lisand, mis ühendab Momentsi teenuse Photo Stationiga, kusjuures pakett on nüüd DSM-i vaikimisi fotohaldusteenus. Teenus tugineb tehisintellektile piltide automaatseks sortimiseks ja kategoriseerimiseks albumitesse ning pakub sujuvat võimalust varundada fotosid kõigist koduvõrku ühendatud seadmetest. Olenemata sellest, kas oled professionaalne fotograaf või amatöörlooja, Synology Photos sisaldab kõiki tööriistu, fotode tõhusaks haldamiseks. Automaatsed tööriistad aitavad sisu rühmitada, filtreerida, korraldada ja jagada, hoides samal ajal mälestusi turvalisena. Sirvida fotosid kronoloogiliselt või kaustastruktuuri järgi – võimalus vahetage igal ajal ülesehitust, kui soov. Tulemuste koheseks kuvamiseks filtreerida fotosid kellaaja ja kuupäeva, kaamera mudeli, objektiivi ja muude parameetrite järgi. Lubada igal kontol hallata oma fotode salvestusruumi või lubada koostöö toetamiseks jagatud ruumi. Sildistage fotod erinevatesse Synology Photos albumitesse ilma aluseks olevaid faile dubleerimata. Võimalus sirvida automaatselt loodud albumeid, mis on rühmitatud näotuvastuse, geograafilise asukoha, siltide, failitüüpide ja üleslaadimiskuupäeva abil. Head asjad on mõeldud jagamiseks. Jaga turvaliselt fotosid teiste kasutajate või kellegi teisega, piirates samal ajal juurdepääsu failidele. Loo jagamislinke ja luba teistel kasutajatel või kõrvalseisjatel hõlpsasti vaadata oma fotoalbumeid mis tahes veebibrauseris. Üldised jõudluse täiustused tagavad kiirema ja sujuvama kasutuskogemuse. Piltide kuvamine valguskastirežiimis on rakenduses Synology Photos kolm korda kiirem kui rakenduses Moments. Pidev laadimine tähendab, et ajaskaalavaate sirvimiskogemus jääb sujuvaks isegi kümnete tuhandete fotode puhul päevas. Luba mobiili varundamine ja sünkroonige kõik oma Android- või iOS-seadmes olevad pildid Synology NAS-iga. Vabasta oma seadmes ruumi sisu kaotamata. Sirvida fotosid liikvel olles, vaadatud fotod salvestatakse vahemällu ja neid saab sirvida isegi ilma Interneti-ühenduseta. Kanna pilte ja videoid oma telerisse AirPlay või Chromecasti kaudu.

DSM 7.0 on varustatud ümberkujundatud salvestushaldusfunktsioonidega, mis muudavad salvestusmahtude konfigureerimise ja kõvaketaste väljalülitamise lihtsamaks kui kunagi varem. Nüüd saab kergemini näha, kui palju andmeid nimetatud DSM-pakett kasutab. Tuvastada salvestuskogumis olevate draividega seotud probleeme. Lisaks on paranenud SSD vahemälu uute täiendustega.

Storage Manageri uues versioonis on võimlaik kuvada Synology NAS seadme mudelit visuaalselt koos andmeladustus pesadega, laiendus ja sisseehitatud M.2 pesadega – aitab kasutajal kergemini aru saada ladustusseadme asukohast ja kiirelt ja informeerivalt vaadata salvestusseadmete olekut. Paremaks arusaamiseks on muudetud SSD vahemälu ja ladustus osade vahel olevate seoste loomine visuaalselt kasutajale. Lisaks parandatud kasutaja kogemust ketta vahetamisel ja muude toimingute tegemisel nagu uue salvestusseadme lisamine. Synology lisas toe seadmete firmware uuendamiseks, mis on väga teretulnud tugi, kuna see võib olla vaga suureks muutuseks kas seadme elueale, turvaaukudele või isegi võimsusele juurdekasvu. Lisatud tugi andmete ümberliigutamisele ühest kohast teise juhul kui andmeladustus osa on vigane või vajab parandust.

Active Insight analüüsib statistilisi andmeid, et aidata läbi viia ressursside analüüsi ja diagnoosida kõrvalekaldeid kõigis NAS-ides erinevates asukohtades. Jälgida kõiki mõõdikuid tsentraliseeritud ja intuitiivselt armatuurlaualt ning ajastada PDF- või CSV-vormingus aruannete automaatne genereerimine ja edastamine eelnevalt määratletud e-posti aadresside komplektile. Võimalik kontrollida Synology NAS-i seisukorda, vaadates mõõdikuid ja ajaloolisi trende kõikjal lauaarvutis ja mobiilseadmes. Kasutades neid teadmisi töökoormuse modelleerimiseks ja jõudluse kitsaskohtade lahendamiseks. Hankida reaalajas ja ajaloolisi andmeid seadme seisundi, jõudluse ja muu kohta, et ressursse paremini eraldada ja planeerida. Jälgida Hyper Backupi ülesandeid kõigis oma seadmetes koos, muutes seadme varundamisega kursis olemise veelgi lihtsamaks. Hoiatused, kui tuvastatakse ebatavalised sisselogimismustrid, koos üksikasjalike logidega, mis aitavad potentsiaalselt ohtlikele olukordadele kiiremini reageerida. Active Insight tuvastab võimaliku süsteemitõrke indikaatorid, et täiendada mõõdikuanalüüsi. Koondstatistika annab teada, kui kasutuselevõtt on ohus. Saadab sündmuste märguandeid koos üksikasjalike tõrkeotsingu nõuannetega alati, kui Active Insight tuvastab süsteemianomaaliaid, mis võib mõjutab NASi. Konkreetsete probleemide lahendamiseks saab konfigureerida oma armatuurlaua paigutus ja luua oma sündmuste teavitusreeglid. Saab saata sündmuste märguandeid meili teel ja mobiili tõukemärguandeid, et mitte midagi tähtsast ilma ei jääks. Active Insightiga seadmetele esitatud tugipiletid sisaldavad automaatselt süsteemi diagnostika logisid, mis võimaldab Synology tugimeeskondadel probleemi kiiremini uurima hakata.

Synology Directory Server on sekundaarne domeenikontroller, et ootamatute häirete korral juhtimine üle võtta ja võimsust suurendada. Ööpäevaringne kaitse, kopeeri kõik andmed ühest domeenikontrollerist teise iga viie minuti järel. Veendu, et kõik domeeniteenused oleksid domeenikontrolleri tõrke korral saadaval. Koormuse tasakaalustamine, jaga DNS-teenuste kaudu automaatselt sisselogimistaotlused mõlemale kontrollerile. Suurenda kataloogiteenuse jõudlust ja väldi ülekoormust. Kulusäästlik struktuur, seadista kahe domeenikontrolleri struktuur kahe ühilduva Synology NAS-iga. Pole vaja kasutada identseid mudeleid. Turvaline sisselogimine, aktiveeri 2-faktoriline autentimine või vali paljude paroolita sisselogimismeetodite hulgast. Kõrvalda nõrgad paroolid ja kaitse oma DSM-i kontot. Sisselogimistaotluste kinnitamiseks puuduta oma telefonis või tahvelarvutis Synology Secure SignIn mobiilirakenduses nuppu, et logida kergelt sisse. Riistvara turvavõti, autentige DSM-i konto sisselogimisi riistvaraliste turvavõtmete, sealhulgas sisseehitatud biomeetriliste seadmete (macOS Touch ID, Windows Hello) või U2F / FIDO2-ühilduvate USB-võtmete abil. Saad teate kahtlastest sisselogimistest, DSM-i konto sisselogimise analüüs võib saata kasutajatele mobiiliteateid, kui tuvastatakse kahtlased sisselogimistoimingud. Sünkrooni Synology kontoga, et salvestada oma Synology kontole turvaliselt kinnitades sisselogimiskontod ja ühekordse parooli (OTP) profiilid juhuks, kui kaotate oma mobiilseadme. Delegeeri eelmääratletud rollid mitteadministraatoritest kasutajatele ja kulutage vähem aega IT-ressursside haldamisele. Tee määratud kasutajad, kes haldavad ainult konkreetseid süsteemiteenuseid. Lasta volitatud kasutajatel hallata kasutajakontosid või administreerida jagatud kaustu, et hõlbustada IT-administraatorite töökoormust personalivaldkonna muudatustele reageerimisel.

Synology Drive - võta oma failide üle kontroll ja loo failide sünkroonimiseks ja jagamiseks turvaline keskkond Synology veebipõhise failiserveri lahendusega. Uue Synology Drive'i administraatorikonsooli abil saab hoida kontrolli Synology Drive Serveri suuremate juurutuste üle. Jälgida serveri seisundit, kliendi seadme teavet, sünkroonimise olekut, väliselt jagatud faile ja kasutustrende. Anda avaliku jagamise luba ainult konkreetsetele valge nimekirja funktsiooniga kolleegidele ja nõuda paroolide kasutamine, et tagada turvaline väline failide jagamine. Järjestada avalikult jagatud failid väliste kasutajate juurdepääsuaegade järgi ning jälgida vaatamiste ja allalaadimiste arvu. Jälgida hõlpsalt failijagamise sätete muudatusi sündmuse tüübi, IP-aadressi, kliendi tüübi või kasutajakonto järgi. Andmete turvalisuse tagamiseks kontrollida jagamistoimingute logisid. Salvestusruumi kasutamise visualiseerimine aitab analüüsida salvestusruumi kasvutrende ja hallata salvestusmahtu enne, kui süsteemi mõjutab. Sirvi ja vaata PDF-, ZIP-, PSD- ja muude failitüüpide eelvaadet sujuvalt. Juurdepääs failisisule võrgus ilma kohalikke koopiaid alla laadimata. Kontrolli oma salvestusruumi kasutust igal ajal veebiportaalis ja taotle administraatorilt suuremat kvooti, enne kui jõuad oma salvestusruumi limiidini. Loetle kõik avalikult jagatud failid ja vaata üle, millistele andmetele pääsevad juurde väli kasutajad -et hallata jagatud faile tõhusamalt.

Kokkuvõte

Väike kast suurte oskustega oleksid head märksõnad võtmaks kokku DS220+ ülesehitust. Kindalt on kohti millele oleks saanud Synology keskenduda, et parem seade tuua turule, kuid see oleks toonud kaasa ka hinnatõusu – hetke hind ülevaate kirjutamisel on 350 eurot.

Tulles tagasi korraks probleemide juurde, siis operatiivmälu ülesehitus oleks võinud olla natuke parem. Hetkel seade tuleb tehasest 2 GB mäludega, mis ei ole väljavahetatavad, kuid mida saab laiendada kas 2 GB või 4 GB pulgaga, mis on suurepärane, kuid oleks tahtnud näha algse tehase mälude väljavahetamist ka, aga see on kah nii väike virisemine, et 350 euro puhul ei tasuks sellest lasta ennast kõigutada. Meie poolt kindlad soovitused ja kui nimetatud mudel jääb nõrgaks saab alati piiluda võimsamaid, sest DSM 7 on suurepärane ja see on ikkagi midagi väärt.

Lisainfo

Synology DS220+

sample-image

Vaata edasimüüjaid

Similar Articles