Synology DS218play

Ideaalne NAS server väiksele ettevõtetele või nõudlikumale kasutajale, omades võimsust ning mitmekülgsust, et rahuldada kõige nõudlikumad vajadused. Võimaldades kiiret andmete krüpteerimist, et tagada turvalisus ja 4K videote transkodeerimist, et oleks mõnus kuvada soovitud sisu soovitud seadmel ilma piiranguteta.

Sissejuhatus

Enamus Synology NAS servereid on sarnase sisuga. Põhi sisu mis muutub on ketaste arv, tehniline sisu, välimus ja vastavad lisad, mis tulevad kaasa teatud mudelitega. Mille pärast on enamus ülevaateid sarnased, kuna uusi muutusi eelneva generatsiooniga on vähe. Ühe ülevaatega on raske rääkida kõikidest võimalustest, kuna neid on palju.

Huvi NAS seadmete vastu tekkis 2 aastat tagasi seoses sellega, et ise kasutasin eelnevalt lauaarvutit, mis oli muutetud serveriks. Mis muutus pikapeale ebameeldivaks kuna oli lärmaks, suur ja temperatuurid muutusid transkodeerimisel päris kõrgeks Plex meedia edastamisel, kuna sellega tegeles i7 protsessor, mis ei olnud just kõige paremini jahutatud. Algseks lahenduseks oli server kööki paigutada, mis pikapeale hakkas segama söömist ning millele tuli leida uus lahendus, milleks on Synology DS218play olles väike aga võimas.

Andmed

Protsessor

DS218play on varustatud neljatuumalise protsessoriga Realtek RTD1296, mis põhineb 64-bit arhitektuuril ja mille taktisagedus on 1.4 GHz. Protsessor on igati võimeks toime tulema ülesannetega, mis talle ette antakse. Kodukasutajal ei ole pilve ja meedia edastamiseks rohkemat vaja, kui protsessorit ei tasu alahinnata , kuna suudab edastada 4K Ultra HD videot transkodeerimise teel.

Ühenduspesad

Tagumiselt paneelilt leiab ühe 1Gb Etherneti, kaks USB 3.0 pesa, restart nupu ja pesa toite kaabli jaoks. Esipaneelil on olemas nupp seda käivitamiseks ning erinevad LED valgustusega indikaatorid, mis vastavalt näitavad siis - seadme, kõvaketaste või LANi olekut.

Arvestades seadme hinda oleks olnud soov leida veel üks USB pesa esipaneelilt ning seadmel oleks võinud olla ka teine 1Gb Etherneti pesa, millest oleks kindlalt kasu.

Tagades töökindluse juhul kui toimub tõrge LAN ühenduses või kui on soov suurendada ühendus kiirust seadmega, mis on piiratud ühenduskaabli kiiruse poolt. Kaks kaablit võimaldavad tagada kaitse DdoSi (Distributed denial-of-Service) vastu, millega samas kodukasutaja ei pruugi isegi kokku puutuda.

Pakend ja sisu

NAS on pakitud välimuselt lihtsasse karpi. Mille esiküljelt leiab kleebise, koos vastava mudeli numbriga ja reklaamitud funktsioonidega ning küljelt paar reklaamitud funktsiooni. Karbi taga küljel on välja toodud tehnilised andmed. NAS koos lisaseadmetega oli ilusti pakendatud.

Seadme välimus on suudetud hoida silmale kvaliteetne, omades matt valget plastikut, mis tõesti ei jäta odavat muljet – kuid isiklikult võin öelda, et seadme kvaliteedile annab ikka väga palju juurde, siin kohal ka märkus, et seade kriimustub väga kergelt. Seadme ette on lisatud must läikiv riba, et anda seadmele natuke aktsenti juurde, mis neutraliseerib valge korpuse värvi natuke ja muudab seadet ilusamaks.

Seade on oma mahutavuse poolest väike ning ei peaks suurt pindala enda alla võtma. Seadme jahutamisega tegeleb 92 mm läbimõõduga ventilaator, mis lisab seadmele juurde lärmakust, kuid samas võib jahutus hoida seadme töötemperatuuri madalal, et pikenda eluiga. Samas kui on soov võib ventilaatori seadmest täielukult eemaldada, kas täielukult või lihtsalt juhtme välja tõmbamise abil või siis asendada oma enda ventilaatoriga, kui selleks on soov.

Seade on kergesti kasutatav, kuid ketaste paigutamiseks seadmesse oleks vaja kasutada kruvisid, mis nõuavad tööriistu, kuid samas see lisa vaev, et paigutada kettad kruvidega tagab selle, et kettad ei loksu seadmes ning, et vibratsioon on minimaalne, mis kokkuvõttes pikenda ketaste eluiga.

Turundus

Synology ise reklaamib seadet kui kuluefektiivset kodu serverit, mis suudab varundada kasutaja kõik vajalikud digitaalsed varad ühte kohta, lisades neile ligipääsus üle interneti ja võimaluse jagada oma asju ka lähedaste sõpradega.

Seadmesse on võimalik mahutada kaks kõvaketast kogu mahutavusega 24 TB (2 x 12 TB). Seadme põhi müügi element seisneb loodus sõbralikus kasutamises, väidetavalt tarbib seade töötades 16,79 W ja talveunes olles 75.16 W – kahjuks ei saa eelnevat kontrollida, kuna puuduvad vastavad seadmed selle testi läbiviimiseks. Tänu nelja tuumalisele protsessorile on võimalik sooritada ka keerukamaid ülesandeid nagu transkodeerimine, mis on ka üks põhi elemente seadme müümisel.

Seadme püsti panek

Seadme üles seadmine ei ole keeruline. Võtad serveril küljepaneeli ära ning paigutad seadmesse oma valitud kettad või siis ainult ketta. Soovitatavalt võiks kettad kinnitada kruvidega, et olla kindel, et kõik on omal kohal ja kettad ei vibreeriks. Ketaste vibratsiooni takistuseks on Synology paigaldanud kummist katted, mis aitavad kaasa seadme vaikusele. Kui kettad pandud on kasutajal võimalus valida, kas soovib kasutada ventilaatorit või mitte. Kui soov on mitte kasutada, siis saab venilaatori juhtme pesast välja tõmmata. Olles teinud eelneva on võimalus sulgeda seadme kate kruvidega, kui on kartus, et kettad kasvatavad endale jalad all. Edasine paika panek on kerge, ühendad kõik vajalikud USB seadmed serveriga kui neid on. Kasutada võib kaasa tulevat Etherneti kaablit kui pikkus on sobilik ning kui serverile koht leitud, ühenda vooluvõrku ja vajuta nuppu. Edasi on kõige kergem minna lihtsalt find.synology.com, mis otsib siis võrgus olevaid seadmeid ning kui seade on leitud tuleb läbi teha seadistus protsess, mis ei võta rohkem kui 10 minutit. Peale seadistust ongi server püsti ning võib alustada kasutamist. Muidugi on annab seadmega veel ringi mängida, panna erinevad rakendused ning avada pordid kui on soov pääseda seadmele ligi väljastpoolt kui oma kodune sisevõrk. Eelnevat on võimalik teha ka porte avamata, oma seadistuse käigus valitud kiirühendus nime abil, mis peaks välja nägema „valitudnimi.quickconnect.to“, mis võimaldab luua ühendust seadmega üle interneti.

DiskStation

Synology DiskStation Manager (DSM) on elegantne veebipõhine operatsioonisüsteem, mis töötab iga DiskStation ja RackStation seadmel muutes nende haldamise kergeks. Kasutajaliides on sõbralik, võimaldades andmete kättesaamise ja jagamise kergemaks. Synology Package Centeri abil on võimalik alla laadida ja paigaldada kasulike täiendavaid pakette spetsiaalselt üksikisiku või ettevõtte vajadustele, mis võimaldavad nautida meelelahutust täies ulatuses ning teevad elu kergemaks.

Andmekaitse, jagamine ja varundamine

Andmete varundamise ja jagamise kohapealt võib jääda rääkima, kuna võimalusi on mitu ning igaüks pooldab erinevaid lahendusi. Kõige populaarsem on “Cloud Station”, mis arvatavasti ei vaja palju selgitamist, sest töötab nagu iga teine pilve süsteem, mis laseb sul sünkroonida oma andmed erinevatelt platvormidelt, koondades need kokku sinu isiklikku pilve. Ühendusprogrammid saab paigaldada nii Windows, Mac, Linux kui ka mobiilsetele seadmetele Android ja iOS. Võimaldades hoida sul anded sünkroonitud kõikide platvormide vahel.

Drive - programm on asenduseks „Cloud Station“ programmile, millega on kõik Synology NAS serveri kasutajad kokku puutunud. Kõik mis oli jääb samaks enamjaolt, programmi sisu ja eesmark on sama mis enne - töötab nagu iga teine pilve süsteem, mis laseb sul sünkroonida oma andmed erinevatelt platvormidelt, koondades need kokku sinu isiklikku pilve. Ühendusprogrammid saab paigaldada nii Windows, Mac, Linux kui ka mobiilsetele seadmetele Android ja iOS. Võimaldades hoida sul anded sünkroonitud kõikide platvormide vahel. Kuid kõik see oli olemas juba vanal versioonil, mis on siis nüüd uut? Kõigepealt tugevasti on muutunud välimus, mis on saanud moodsama välimus ning mingil määral on muutnud ka programmi töö põhimõte, kõike sead tehes on programm muutnud ka rohkem kasutaja sõbralikumaks. Esiteks programm on palju mugavamaks muutunud seda nii Androidil kui ka veebversioonil. Üks suurimaid uuendusi on „My Drive“, mis sisu poolest tähendab isiklikku andmete ladustuspinda ehk mis on ainult suunatud sinule, mis käib käsi käes „Team Folder“, mis kujutab siis endast kausta, millele pääsevad ligi kõik, kellel on kasutaja loodud vastavale NAS serverile ligi pääsemiseks. Kuid see ei ole veel kõik – kasutajatele on tehtud kasutamist veel mugavamaks, lastes neil jälgida, mida on kellega ja mis ajal jagatud, saab vaadata kustutatud faile ja neid taastada ning failidele saab anda nimesilte, et oleks kergem navigeerida.

Kindlate asjade varundamine - Peale andmete jagamise on võimalik teha varundusi vastavalt vajadustele. “Cloud Station Backup” võimaldab valida täpselt faile ja kaustu, mida soovitakse varundada oma Synology NASi. Valikuid on võimalik teha erinevate filtrite abil nagu faili tüübid, nimi ja suurus.

Reaalajas varundamine - Kui esialgne varundamine on lõppenud, teeb “Cloud Station Backup” jooksvaid uuendusi, kui toimuvad uuendused failide lisamisel või muutmisel. Mis tagab alati selle, et kõige viimane verisoon on ohutus kohas, seda kõike ilma, et programm mõjutaks süsteemi võisust.

Ajas tagasiminek – Failide salvestamisel on võimalik sättida seaded nii, et oleks võimalik ajas tagasiminek, mis võimaldab salvestada kuni 32 eksemplari. Võimaldades minna ajas tagasi ja taastada faile, mis olid üleskirjutatud või kogemata kustutatud.

Hyper Backup – Võimaldab kasutajal varundada andmeid ja LUNsi ning seda tehes programm salvestab mitmeid varundus koopiaid ja sellega kaasas käivat vakaliku infot, et hiljem oleks kergem jälgida, kus miski muudatus on toimunud. Kõike seda teeb eelpoolmainitud programm kergelt ja arusaadavalt.

USB Copy – Võimaldab kasutajal kopeerida faile USB massandmekandja ja Synlogy NAS seade vahel. Kopeerimine algab hetkest, kui seadme külge lisatakse väline andme kandja. Kasutaja ei pea avama DSM veebi konsolli kogu tegevuse käigus, mis muudab kogu protsessi väga kasutaja sõbralikuks. USB Copy tuleb kaasa mitme faili kopeerimis ja organiseerimis strateegiaga, et tagada efektiivne andmete ladustamine ja hilisem kergem kätte saamine.

Võimalus on ühendada kaks NAS seadet omavahel, juhul kui tekib ruumipuudus ning on vaja laiendada andmeladustuspinda.

Multimedia

Audio Station - Veebipõhine helirakendus, mis võimaldab ligipääsu muusikakogule, mis on ladustatud Synology DiskStationis. Võimalus on mängida laule koos lüürikaga, mis kuvatakse arvutis, iOS või Android seadmetes, Windows Phone, DLNA-sertifitseeritud digitaalsetes meedia seadmetes ja AirPlay seadmetes. Koos USB DAC või Bluetoothi toeabil on võimalus kuulata muusikat otse DiskStationi kaudu või siduda oma DiskStation Bluetooth kõlariga.

Photo Station - Veebipõhine fotoalbum, millega on võimalik hõlpsasti jagada fotosid ja videoid üle interneti. Photo Stationile pääseb ligi nii iOS kui ka Androidi seadmetega. Siiani parim võimalus piltide ladustamiseks internetis, millele pääsed alati ligi igalt poolt, muidugi kui on olemas interneti ühendus. Võimalusena saab jagada ligipääsu nii lähikonnas olevate pereliikmetega ja sõpradega ning lasta neil omada isiklikku kausta, kuhu saab pilte üles laadida. Tagades kindlustunde, et pildid ei lähe kaduma.

Moments - mis vajab töötamiseks Draivi põhja ning mis ei ole otseselt asenduseks „Photo Station“ programmile. Põhi idee seisneb selle, et programm laseb sul vaadata, sorteerida pilte ja videoid, mis on ladustatud sinu Drive keskkonnas. Programm suudab iseseisvalt ära tuvastda pildi sisu – vastvalt, kas pildilon inimene, mingi asukoht ja plaju muud. Tänu eksklusiivsele mobilli ja töölaua programmile saab kasuataja varundada oma isiklikud jäädvustused, sünkroneerida need mitme seadme vahel. Kõik seda selleks, et sinu isiklikud juhtumid pere ja sõprade keskel oleksid turvalises kohas juhul, kui miskit juhtub kasutusel olevate seadmetega. Üle üldiselt on programmi sisuks siis varundad sinu telefonis olevad pildi ja videod sinu drive kausta, ning nende mõnusaks vaatlemiseks on loodus siis „Moments“ programm. Kuid siin kohal oleks vastavat vaja lisada veel erinevad lisasi juurde programmile, kuna mis saab piltitega, mis on kasutajal ladustatud varasemalt „Photo Station“ programiss – mina isiklikult tahaksin, et neile piltidele pääseks ka ligi „Moments“ programmi abil, pildid ei pea just olema minu isiklikus kasutas, kuid võiksid olla ligipääsetavad näiteks sarnaselt nagu on üles ehitatud Drive ehk ühised pildid on Team folderi all. Kui eelnev lisa lisada programmi, siis näeksin ma programmis suuremat potentsiaali, kui ta seda praegu, kuna hetkel saad sa ligi neile piltidele, mis on sul mobiilses seadmes, kuid ma sooviks ka ligipääsu oma varasematele piltidele, mis asetsevad juba serveris.

Video Station - Võimaldab hallata ja vaadata oma videokogusid - filme, telesaateid, koduvideoid. Video Stationile pääseb ligi nii iOS kui ka Androidi seadmetega. Võimalik edastada soovitud videod oma arvutisse, AirPlay seadmeid, iOS-i / Android-seadmeid, Windows 10 tahvelarvuteid, sülearvuteid, Apple TV-se, Androidi teleritesse ja palju muud. USB DTV-dongiga saab digitaal televisiooniprogramme salvestada. Võimalik on rikastada oma videoteid plakatite ja subtiitritega internetist ning luua kiire vaatamiseks nimekirja või lemmikute nimekirja.

Plex - Kolmanda osapoole meedia server, mida isiklikult olen kasutanud juba pikemat aega. Plex on siis põhiliselt veebipõhine programm, mis võimaldab sul edastada meediat kõikjale ja ükskõik, mis seadmesse, enamasti kasutatakse filmide ja TV-sarjade vaatamiseks. Enne Synology NASi oli mul Plexi jaoks eraldi server, mis pikapeale muutus häirivaks ning sai läbi mõeldud Plexi kasutamine. Üpris palju on levinud arusaam nii oli ka minul (ma vähemalt arvan, et ei olnud ainuke), et sul on vaja head protsessorit, et transkodeerida soovitud meedia, mis siis edastatakse sinu soovitud seadmesse, mille tulemusena protsessor oli alti 100% kasutuses. Transkodeerimine toimub juhul, kui vastuvõttev seade ei toeta algset koodeksit, mis on meedia failil või soovitakse filmi või TV-sarjale subtiitrid sisse põletada. Üks lahendus on see töö ennem ära teha ja omada faile koos sisse põletatud subtiitritega, kuid see ei ole kõige parem lahendus. Lahenduseks on kaks pisiasja, mida ei ole raske jälgida ning mis on põhimõtteliselt enesestmõistetav. Esiteks kasuta meediat, mis on toetatud kõigis seadmes, kuhu kavatsed oma meediat edastada. Isiklikult olen kõik meedia seadnud sarnase koodekiga: video -H.264 | resolutsioon – 1080p | kaadrisagedus - 24fps | heli - AAC | kanaleid - 5.1, mida saan tarbida nii arvutis, telefonis, tahvelarvutis ja TV. Teises kasuta ära võimalust, mida pakub HTML5 video mängija ning seadista see esitama subtiitreid ainult piltidena, mille tulemusena pilt ja heli edastatakse otse ning subtiitrid piltidena, mis ei koorma peaaegu üldse serveri protsessorit ning erinevat meediat saab vaadata erinevatest seadmetes korraga - ilma, et peaks mõtlema protsessori koormusele.

Ettevõte ja produktiivsus

Office - programm, mis on oma juured sidunud Drive programmiga, lastes kasutajal luua soovitud kasuta dokumente, andme tabeli dokumente ja esitlus dokumente. Kasutajal on täielik ligipääs dokumentidele, võimalik on teha muudatusi või isegi ehitada üles kogu sisu Office programmi abil, et kiirendada kasutajate vahel tehtavad tööd on võimalik jätta kommentaare või lausa kasutada veel ühte lisa, milleks on Chat, mis võimaldab kiiremine ja suurema hulga info vahetust. Salastatud info paremaks hoidmiseks on võimalik krüpteerida vastavad failid parooliga, et tagada infole lisa turvalisus. Minu isiklik arvamus programmist on hea, kuna kasutaja liides on suurepärane ning võimalus hoo pealt viia sisse muudatus on eriti mõnus, kui ole ligidal vastavat seadet mis omaks Windowsi programmi teksti redigeerimiseks.

Mail Server - Võimas veebipõhine emaili teenus, mis omab häid omadusi. Loomulikult saab kirju saata ja vastu võtta. Omades erinevaid postkaste on võimalik hoida kõik kirjad ühes kohas ning neid kergesti hallata ja hoida turvalises kohas. Sai ise järgi proovitud ning on siiamaani kasutuses, hetkel ei ole veel probleeme tekkinud ning paistab toimivat ilusti.

Surveillance Station - Veebipõhine rakendus, mis suudab hallata IP kaamerad, eesmärgiga kaitsta sinu kodu või kontori keskkonda, kuid rakendus võimalusi on veel. Võimalus on vaadata ja salvestada otseülekande videoid, luua ajastatud salvestamine, taas esitada salvestatud sündmused, Visual Station või mobiiltelefoni kaudu. Võimalus saata teateid, kui miski toimub. Sai isegi laenatud paar kaamerat ning järgi proovida, kuidas süsteem toimib ning võin öelda, et väga hästi, kuid samas mul ei ole eelnevaid kogemusi teiste valve süsteemidega seega ei oska midagi halba välja tuua.

DNS Server - Domain Name System ehk domeeninimede süsteem, mis ei vaja pikemat lahti seletamist toimib nagu iga teinegi, mille eesmärgiks on tõlkida domeeni nimi IP aadressiks. Synology DNS võimaldab sul hostida erinevaid tsoone ja IP aadressi resolutsioon teenuseid. Alates NASi saamisest, sai kogu veebi haldamine serverile üle toodud. Mis võimaldab, mul omada paremat kontrolli oma veebilehe suhtes ning võimaldades mul teha muudatused kiiremini ise ning mängida asjad ringi nagu ma vajalikus näen.

Web Station - Nagu arvata võib võimaldab hostida ja avalikustada sinu veebilehe. Võimalus on veel igal kasutajal hostida oma veebilehte virtuaalselt. Lõpptulemusena Web Station midagi muud erilist ei teegi.

Download Station - veebipõhine allalaadimis rakendus, mis võimaldab laadida faile internetist läbi BT, FTP, HTTP, NZB, Thunder, FlashGet'i, QQDL ja eMule. Võimaldada automaatset unzipimist, kui fail on alla laaditud. Soovitatavalt kasutada ainult headel eesmärkidel.

Tulemused

NAS seadmete testimine on minu jaoks päris uus, siis seega on tulemused rohkem pealiskaudsed, et lihtsalt anda aimu, kuidas seadmed saavad hakka elus ette tulevate olukordadega. Testimine sujus ilusti, ei esinenud ühtegi viga ega probleemi.



Kokkuvõte

Olen seadmega rahul ning mul ei ole midagi ette heita. Seade on vaikne, disainilt ilus, võimsust on ülearu ning kompakne, kuna mahutab ainult kahte ketast, mis küll suudab ära mahutada 24 TB, kuid suure mahutavusega kettad on päris kallid. Ise ei ole jõudnud veel kõike läbi proovida, kuna olen omanud DS218play 7 päeva. Kuid siiamaani pole probleeme esinenud. DiskStation omab sõbralikku kasutajaliidest, mis teeb kasutamise eriti mugavaks. Hinnaks on 246, €, mis on väärt oma hinda, kuna saad nelja tuumaga protsessori ja 1 GB DDR4 mälu, mis kodukasutajale on rohkem kui vaja. Lisa raha, mis maksad kallima seadme eest tasub enda ära, kuna DS218j on päris nõrga sisuga, kui oleks vaja edastada 4K videot, mis muutub aina populaarsemaks, ning lisavõimsus ei tule kunagi kahjuks.

Lisainfo

Synology DS218play

sample-image

Vaata edasimüüjaid

Similar Articles