Reviews

16 September
2018

RAIJINTEK AURAS 12 RGB

2017. aasta maikuus tutvustas RAIJINTEK oma esimest RGB ventilaatorit AURAS 12. Nagu nimi juba vihjab, siis tegu on 120 mm ventilaatoritega, mille põhiliseks disainielemendiks on O-kujuline toru, mis teeb ventilaatorile täistiiru peale. Värvide poolest poolest on esindatud 256 erinevat värvi. Tegemist ei ole tavaliste ventilaatoritega, kuna kõikide funktsioonide kontrollimiseks kasutatakse kaasatulevat kontrollseadet – ülevaate käigus anname hinnangu kui palju see mõjutab kasutamist, kas siis positiivselt või negatiivselt.


Pakend ja sisu
AURAS ventilaatoreid müüakse kahe- ja kolmekaupa. Mõlema pakendiga tuleb kaasa kontroller. Pakend on identne RAIJINTEK’i IRIS ventilaatoritele, ainukeseks erinevuseks ongi nime ja tootepildi erinevus. Positiivne on, et läbi läbipaistva plastiku on isegi poes võimalik reaalset toodet näha. Papp-pakend ise on suhteliselt õhuke, kuid samas üsna sitke ning peaks transpordi vabalt üle elama.


Pakendi tagaosalt leiab detailsed tooteandmed ning suurema pildi töötavatest ventilaatoritest ning kontrollseadmest. RAIJINTEK’i kõik pakendid on tähistatud RoHS direktiivi logoga, mis põhimõtteliselt tähendab seda, et pakend on keskkonnasäästlik ning taaskasutatav.


Pakendis on iga ventilaatori kohta neli kruvi, üks kontroller koos kahepoolse teibiga ja kaks või kolm ventilaatorit.


Ventilaatorid
Iga ventilaator on 120 x 120 x 25 mm ning kaalub umbes 165 grammi. Igal ventilaatoril on üheksa pool-läbipaistvast tumedast plastikust tiivikut, mis pöörlevad kiirustel kuni 1200 RPM. Kiirust saab kontrollida 6-pinise RAIJINTEKI enda poolt loodud konnektori abil ning eeldatav eluiGA ON 40 000 tundi. Iga ventilaatori nurk on kaetud kummise vahtplasti-laadse materjaliga ning maksimaalne lärmakus ei tohiks ületada 24,8 dBA.


RGB kontroller
Valgustus toetab kokku 256 värvi. Režiimide muutmine käib kontrolleri kaudu, pulti sellel versioonil pole. Režiimide valik on hinnale vastavalt kasin, kokku on vaid kaks valikut – vikerkaar ning hingav. Kuna kiiruse ja RGB režiimide muutmine käib läbi kontrolleri, siis on mõttekas kohe valida sobiv kiirus ja valgustus või siis kontroller kergesti kättesaadavaks teha.


Kontroller suudab toetada kokku kolme erinevat AURAS’e ventilaatorit ning kui soov on lisada näiteks IRIS ventilaatoried juurde, siis tuleb kasutada teist kontrollerit, kuna AURAS on 6-piniline, IRIS aga 4-piniline. Kontroller saab voolu SATA kaabli kaudu. Ka kiirusega on kahjuks valikus vaid kaks režiimi – vaikne ja kiire, aga see-eest on mõlemad kiirused väga vaiksed.


Jahutus
Nii IRIS kui ka AURAS on jahutuse poolest keskmised, kuna tegemist on ikkagi ventilaatoritega, mille keskmine hind ühe ventilaatori kohta on alla 10€ ning ilmselgelt ei saa sellise raha eest oodata imehead kvaliteeti.


Kokkuvõte
Tegemist ei ole kõige eredamate ja parimate jahutustulemustega ventilaatoritega, kuid tegemist on siiski väga hea hinna-kvaliteedisuhtega tootega, mis sobib hästi nõrgema/keksklassi arvutitele, et muuta neid odava raha eest värvikirevamaks. Kuid kui ostjal on 15-20€ võimalik rohkem maskta, siis soovitame kindlasti pöörata pilk pigem RAIJINTEK’i uuemate ventilaatorite poole, mille jahutus on parem, värvid kirevamad ning millega tuleb kaasa ka RF pult.

Lisainfo


Tootja koduleht: RAIJINTEK
Tooteleht: RAIJINTEK AURAS 12 RGB

« Back