NZXT Kraken X41 ja X61

NZXT Kraken pakub suletud vedelikjahutust protsessoritele. Kraken seeria protsessori jahutid on olnud kasutusel juba 2013. aasta algusest ning on olnud sellest ajast vägagi populaarsed. Kuna konkurents on tihe, tutvustaski NZXT 2014. aastal Computexil esimest korda oma uut jahutite põlvkonda ja tõi turule uued tooted tähistustega X31, X41 ja X61.

Uus põlvkond sisaldas loomulikult värskendust pumba disainis ja kuna varasematel AiO sai muuta ventilaatori kiirust, kuid pump jäi ikkagi tööle ühtlase kiirusega, mis jättis lahenduseta probleemi, sest pumba hääl oli liiga vali. Probleemile leiti lahendus uuel põlvkonnal, uuendades pumba lahendust, mis võimaldab nüüd pumpa kasutada 2400RPM kuni 3600RPM vahemikus, sõltuvalt koormuse tingimustest. Mõlemad X41 ja X61 põhinevad samal 140mm kujuvormil nagu nende eelkäijad. Mõlemad tooted tulevad ka koos 6-aastase garantiiga. Tugev konkurents on jäänud endiselt püsima ning tooded peavad olema muljetavaldavad, et õigustada enda suhteliselt kõrget hinda olles olnud turul alles ühe aasta.

Muudatused

Välimuselt ei ole X41 muutunud võrreldes X40, kuna mõlemad on Aseteki poolt tootetud, kuid X41 om 36mm paks, ning olles esimene 1 x 140mm AiO sellise paksusega. Kuna tegu on 140mm radiaatoriga siis tegelikult võimaldab X41 36% rohkem jahutusala kui 120mm. Samuti X61 välimuses ei ole midagi muutunud ning andmed on jäänud samaks X60-ga, ehk siis muutus on toimunud ainult pumba ja jahutusploki disainis ning radiaatori paksus on jäetud samaks 27mm. Kui X41 muutused on märkimisväärsed võrreldes X40, ei saa seda öelda X61 kohta. Mõlemad jahutid tulevad kaasa FX140 v2 ventilaatoriga, mis on põhjalikult ümberkujundatud, et pakkuda suuremat õhuvoolu ning on ka samal ajal vaikne. Veeplokil on jätkuvalt ümmargune disain ning peal on integreeritud LED, mis valgustab NZXT logo. Uus pump on kiirem ning kontrollitav läbi CAM programmi.

Pakend ja sisu

Pakend on korralik ja pilku püüdev. Pakendi esiküljel on suur pilt Kraken X41 ja toote nimi. Suurelt on välja toodud ka 6-aastane garantii. Küljepeal on üleval välja toodud ühilduvuste nimekiri. Keskel on selgitatud seda, et radiaator on 24% paksem. Alla on toodud võrdlusgraafik X41 ja teiste AiO vahel. Taga on välja toodud CAM programm kooks kõikide oma võimalustega. Teisel otsaküljel on välja toodud tehnilised nõuded, mis on väga selgesti arusaadavad.

Tehnilised andmed

Paigaldamine

Paigaldamine on lihtne, kuna on tehtud uuendusi. Tagaplaadi disaini on uuendatud mugavuse poole, tänu millele on seda väga kerge kasutada, isegi hoolimata sellest, et see on valmistatud plastikust. Igas nurgas on liugur, liigutades liugurit sissepoole saab tagaplaati kasutada 115x süsteemidega ning liigutades väljapoole 1366 või 2011-3 süsteemidega. AMD fikseerimisrõngas ühildub: FM2, FM1, AM3+, AM3, AM2+ ja AM2 protsessoritega. Jälgides NZXT paigaldusjuhendit ei tohiks probleeme tekkida. Jahutus tuleb kaasa eelnevalt paigutatud Inteli fikseerimisrõngaga ning kui on ühilduv süsteem, on paigaldamine seda lihtsam.

Testimine

Jahuteid sai testitud AIDA64 programmiga. Lõpptulemus saadi kolme testi tulemuse keskmise põhjal. Testis osales kokku 9 jahutust, mis olid käeulatuses; 4 nendest olid kinnised vedelikjahutused ning ülejäänud 5 õhkjahutused.

Arvuti

Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 8.1
Graafikakaart: ZOTAC GeForce GTX 970 AMP! Extreme Core Edition
Protsessor: Intel Core i7-4790K
Mälud: 16GB(4x4GB)DDR3 Team Group Inc.
Emaplaat: MSI Z97S SLI Krait Edition
Kõvaketas: Samsung SSD 840 EVO 2x250GB ja 1TB HDD
Toiteplokk: SuperFlower Golden Green HX 750W 80 Plus Gold

Tulemused

Kõik tulemused olid ootuspärased ning mingeid probleeme ei esinenud.




Hind

Hinnad pärinevad hetkel (09.08.2015) kõige väiksema hinnaga pakkujatelt HinnaVaatluse andmete põhjal.

Kraken X41 - kokkuvõte

Testide põhjal on näha, et toodet on põhjalikult uuendatud, mille tulemusena suudab X41 turul väga hästi konkureerida teiste kinniste vedelikjahutustega. Paigaldamine on muutunud lihtsamaks võrreldes X41 eelkäija X40-ga, millega saab ka algaja hakkama. Paigalduse teeb lihtsamaks jahutuse suhteliselt pikad torud. CAM 2.0 programm on meeldiv lisaboonus, millel on paranenud osad oma eelkäija ved, kuid siiski esineb mõningaid miinuseid. Kuna radiaator on 36mm paks, võiks kaasas olla kaks FX140 V2 ventilaatorit mitte üks, mis võimaldaks X41 võistelda teiste 240mm jahutustega. Kindlasti ei ole tegemist odava jahutusega, aga kuna toode on 1 x 140mm siis mahub see peaaegu igasse korpusesse ning on samal ajal väga efektiivne jahuti.

Kraken X61 - kokkuvõte

Lühidalt öeldes X61 ei avaldanud erilist muljet juba algul, kuna toode on peaaegu üks ühele oma eelmise eelkäija X60, jättes radiaatori paksuse samaks 27mm. Ülejäänud omadused on sarnased x41-ga. Samas pumbal ja jahutusplokil on rakendatud uut disaini, mis on suureks plussiks(mitte ainult ilu pärast!). Raskuseks võib saada ka radiaatori paigutamine arvuti korpusesse, kuna radiaator on üpris suur. Mudelil(X61) on krõbedam hind võrreldes tema ’väiksema vennaga’(X41), mis aga ise(so. X41) ei jää sugugi oma tehnilistelt omadustelt suuremast vennast kuigi kaugele maha.

Lisainfo

NZXT Kraken X41 ja X61

sample-image

Similar Articles