Reviews

29 November
2018

HyperX Pulsefire Surge

Veel mõned aastad tagasi oli HyperX suhteliselt väike ja tagasihoidlik bränd, kes peale taskukohaste, kuid samas kvaliteetsete helikomplektide suurt midagi ei tootnud. Nüüdseks on HyperX kõvasti kasvanud ning tasapisi lisanduvad nende seeriasse ka RGB valgustusega klaviatuurid ning hiired.


Pakend ja sisu
Pulsefire Surge on pakendatud väga turvaliselt mustade ja punaste toonidega pakendisse. Pakendi esiosal on suur graafiline kujutis hiirest ja selle RGB valgustusest ning toetatud programmi logo (NGenuity).


Tagumisel osal pole seekord välja toodud kõik funktsioonid, vaid on vaid üks sissejuhatav lause („kergelt programmeeritav valgustus, nupud ja sensori jõudluse seaded“) kokku üheksas keeles.


Surge’iga tuleb kaasa kiirjuhis, paber koos infoga kasutajatoe kohta ning tervitusleht HyperX’i perega ühinemise puhul.


Toode on pakendatud väga turvaliselt musta papi ja plastiku vahele, mistõttu on võimalik hiire kujust umbkaudne tunnetus saada ka ilma karpi täiesti lahti võtmata.


Disain
Pulsefire Surge on suhteliselt väike ja madal hiir, kuid siiski vägagi mugav ning uue kujuga harjub kiiremini kui näiteks enamike ASUSe hiirtega. Hiirel on kaks lisanuppu vasakul poolel ning mõlemad pooled on kaetud mustrita silikooniga. Esialgu kartsin, et mustri puudumine teeb hiire libedaks, kuid üldsegi mitte – käsi ei libise vähimalgi määral ning lisaks on mustrit väga kerge puhastada.


Nupud
Surge omab kokku kuut nuppu: vasak ja parem nupp, DPI nupp, vajutatav rullik ning kaks pöidlanuppu. Kõik nupud on keskmisest hiirest vaiksemad ning nuppe on väga mugav vajutada. Pulsefire kasutav kvaliteetseid Pixart 3389 sensorit, mis võimaldab tõsta DPI kuni 16 000 peale.


NGenuity
Meie eelmisest HyperXi tootest on juba paar kuud möödas, kuid minu arvamus NGenuity programmist on jäänud samaks – visuaalselt ei näe programm eriti ilus välja ning programmi alla tõmbamine on 279 MB, meie jaoks ei ole see mingi probleem, kuid paljudel kasutajatel ei ole suuri allalaadimiskiiruseid. Kui nii ASUS kui ka paljud teised tootjad on suutnud oma allalaaditavad failid teha ca 10 MB, siis miks HyperX ei saa?


Kohe peale programmi uuendamist tuleb arvutile teha taaskäivitus ning seejärel tõenäoliselt veel ka uuendada ning pool uunendamise ajast pole hiirt võimalik kasutada. Huvitav oli aga asjaolu, et hiire DPI-d muutes kuvab programm ka DPI suuruse monitori alumisse nurka, sellist lähenemist pole me teiste tootjate puhul märganud.


RGB valgustus
Surge on 360° kaetud adresseeritava LED ribaga. NGenuity programmiga on küll valitavaid režiime vaid kolm: solid, wave ning cycle kuid samas on positiivne see, et iga kasutaja võib just endale sobiva režiimi luua ning HyperX on ka 16-le tuntud mängule mänguprofiilid, mis siis vastavalt soovile muudavad oma valgustust kas ainult kindlas mängus/programmis või igal pool.


Kokkuvõte
HyperX on alati loonud oma tooted suure hoolega ning nii ka nüüd. Oma 59.99 euro eest saab kasutaja kõrgkvaliteetse hiire koos imelise RGB valgusega, millega ei suuda just paljud konkureerida.

Lisainfo


Tootja koduleht: HyperX
Tooteleht: HyperX Pulsefire Surge

« Back