Reviews

27 December
2017

HyperX Pulsefire FPS ja Fury S

Kingstoni HyperX seeria on juba teada-tuntud oma hea kvaliteediga mänguritele mõeldud toodete poolest, näiteks mehaanilised klaviatuurid, kõrvaklapid ning hiirematid. Nüüd lisandus nende valikusse ka mänguritele loodud FPS-hiir, 49,9 eurot maksev HyperX Pulsefire, mis on välja töötatud professionaalsete mängurite abiga, loodud võistlema kõige populaarsemate FPS hiirtega turul.

Pakend ja sisu
Üldiselt jääb pakend hästi silma, kasutades matt musta ja erkpunast tooni. Välisel ümbrisel on välja toodud erinevad funktsioonid ning kuna HyperX panustab ka eSporti, siis võime leida pakendilt ka vastavaid logosid - Intel Extreme Masters ja Natus Vincere.


Hiir on väga hästi pakendatud - võttes arvesse, et turuhind on 50 €. Sellise hinna eest ei ootaks toote karbi avamisel erilist kogemus, kuid oot kogemus on selline, et tegu oleks kaks korda kallima hiirega – vähemalt endal jäi avamisel selline mulje ning uut asja on alati huvitav lahti võtta ja seda veel siis, kui toode on huvitavalt ära pakendatud.


Hiir on paigutatud turvaliselt karpi, hiire jinnituseks on loodud vastav alus, kus hiir on kõvasti kinni vastavas siinis. Karp on tehtud kvaliteetsest materjalist, mis oma ülesehitusega jätab väga eksklusiivse mulje – suured plussid HyperX’ile, et suudavad nii omapäraselt tooteid ära pakendada ning loodan, et jätkavad samas vaimus.


Ei jõua korrutamata jätta, aga hea on näha, et HyperX panustab pakendi avamiskogemusele, mis minu arvates aitab suuresti kaasa meeleolu loomisele ja näitab firmat paremast valgusest. Hetkekogemus oli päris huvitav, kuna ei oodanud hiirt sellisena karbis paigutatuna. Ühesõnag hiir on pakendatud väga turvaliselt ning ei peaks transportimisel midagi halba juhtuma.

HyperX FURY S
Varem olid hiirematid lihtsalt traditsioonilised matid ilusate piltidega, kuid pärast eSpordi populaarsuse kasvu tekkisid turule ka parema funktsiooniga matid. FURY S on üsna tagasihoidliku välimusega, olles ühtlaselt must ning omades tavalist HyperX logo paremas nurgas. Mati alumine osa on valmistatud tekstuuriga kummist, mis hoiab matti turvaliselt paigal, takistades libisemist. Mati paksus on umbes 3mm, mis on piisavalt paks, et ühtlustada pinna ebatasasused, kuid piisavalt õhuke, et olla mugav.


Matt on valmistatud riidest ning servad on õmmeldud et hoida ära narmastumist, mis peaks pigendama mati eluiga. Matt tuleb mitmes erinevas suuruses, seega on võimalus enda vajadustele vastav matt. Suurusteks on: väike (290mm x 240mm), keskmine (360mm x 300mm), suur (450mm x 400mm) ja ekstra suur (900mm x 420mm). HyperXi sõnul on FURY S disainitud optilise liikuvuse paradamiseks, mis saavutatakse tänu tihedatele kiududele, mis võimaldab hiirel kiiresti ning sujuvalt liikuda.


Disain ja omadused
Pulsefire omab külgedel sametist silikooni libisemise vältimiseks ja kerget kaalu. Üldiselt on Pulsefire’i disain üsna standardne, meenutades Razeri Mambat. Peamiseks erinevuseks on RGB valgususe puudumine Pulsefire’il. Hiirel on kuus nuppu, kuid need on paigutatud piisavalt hästi, seega soovi korral võib need kasutamata jätta – nupud on peidetud piisavalt sisse nii, et neid oleks mugav kasutada, kuid ei põhjusta tahtmatut klikki.


Punane LED valgustab rullikut, HyperXi logot ja DPI nuppu. DPI nupp vahetab värvi, olles valge 400 dpi puhul, punane 600 dpi, sinine 1000 dpi ja kollane 3200 dpi – muudel juhtudel pole LED valgustus muudetav. Pulsfire on suhteliselt ühenda-ja-mängi, kuna hiirega ei tule kaasa draivereid ega muid programme, mida tuleks installida, see aga tähendab, et ühtegi nuppu pole võimalik üle programmeerida.


Kuigi hiir on ülimalt kerge, ei tundu see käes ebakvaliteetne ega odav. Sensorina on kasutatud populaarset ning kvaliteetset Pixarti 3310, mis võimaldab kuni 3200dpid, täpset kontrolli ja kiiret reageerimisaega. Samuti kasutavad nad Omroni nupple, mis on tuntud efektiivsuse tõttu, mille eluajaks on kuni 20 miljonit klikki. Juhe on ligi 2m pikkune ning on kaetud musta ja punase riidega.


Andned


Kokkuvõte
HyperX Pulsefire FPS pakub kasutajale head kvaliteeti taskukohase hinna eest, ainuke erinevus teiste tippklasside hiirtega on hinnavahe ning RGB olemasolu. Nii Razeri kui ka SteelSeriese sarnased hiired maksavad keskmiselt 75-99€, mis aga teeb Pulsefire’i teistest hiirtest keskmiselt 30-50€ odavamaks. RGB on küll tore lisa, kuid selle eest nii palju rohkem maksta mina isiklikult mõttekaks ei pea. Nõrga küljena võib välja tuua nuppude programmeerimise mitte-olemasolu, kuid üldiselt on HyperX teinud väga hea toote, eriti arvestades seda, et Pulsefire oli nende kõige esimene hiir.


Ka hiirematt on kvaliteetne, püsides turvaliselt paigal ning olles samaaegselt mugav, õmblused on turvalised ning hiir justkui lendleks mati peal.

Lisainfo


Tootja koduleht: HyperX
Tooteleht: Pulsefire FPS Gaming Mouse
Tooteleht: HyperX FURY S Pro Gaming Mouse Pad
HyperX Pulsefire FPS Gaming Mouse – 49,99 €
HyperX FURY S Pro Gaming Mouse Pad – 11,99 €
HyperX Pulsefire FPS + HyperX FURY S - 59,99 €

P.S Tänud Darthpaw Purrincess’ile, kes aitas kaasa sellele ülevaatele.

« Back