HyperX Pulsefire Core

Pulsefire Core on järjekordne HyperX’i hiirte seeria uustulnuk. Tegemist on välimuselt pea identse koopiaga Pulsefire FPS-ist ja selle Pro versioonist ning ka hind jääb teistele sarnaselt 35 ja 55 euro vahele. Aga mida on Core’il, mida teistel ei ole?

Pakend

Nii esi- kui ka tagaosa on viimaste hiirte puhul olnud suhteliselt informatsioonitühjad. Esiosal on toodud välja NGenuity RGB muutmiseks ning väidetavalt lihtsasti muudetav valgustus, makrod ning DPI seaded.

Tagaosalt leiab paar graafilist kujutist valgustusest ning ühe lause hiire valgustusest ja optilisest sensorist.

Disain

Kui Pro versioon oli hall, siis Core’i puhul muudeti see õnneks taas mustaks. Hiir on mugavuselt nagu iga teinegi Pulsefire seeria hiir - käsi harjub kujuga koheselt ning mingit harjumisaega pole tarvis. Küll aga on otsustatud mingil veidral põhjusel eemaldada kummisest materjalist küljed ning asendada need tavalise palstikuga. Jagades hiirt paljude inimestega on tõepoolest plastikut kergem ja hügieenilisem puhastada, kuid kui paljud meist ikka oma hiirt paljude inimestega jagavad? Tänu külgedele tundub kogu hiir liiga täis plastikut ning tundub odav – nagu hoiaksid 40-eurose hiire asemel käes 5-eurost AliExpressist soetatud hiirt. Vähemalt kaabel on endiselt põimitud.

Hiirel on kokku seitse programmeeritavat nuppu – vasak ja parem klikk, rullik, kaks DPI nuppu ning pöidla juures kaks nuppu edasi-tagasi liikumiseks. Kõik nupud on programmeeritavad HyperX’i enda poolt loodud NGenuity programmi abil.

NGenuity

NGenuity on mõeldud RGB, makrode ja DPI muutmiseks. Programm ei ole küll halb, kuid samas arenguruumi siiski on. Programmis esineb kirjavigu ning vähemalt meie (see on muidugi meie isiklik arvamus) eelistame nn puhtaid programme aka mida vähem kunstilisi detaile seda parem. Programmi tagataust on kaetud pritsmetelaadse mustriga, mis meie arvates oli disaini veidi ülepaisutamine, kuid rõhutan taas, et tegu on lihtsalt meie eelistustega. Kõige suuremaks plussiks on võimalus igale mängule/programmile lisada omad makrod ning nuppude funktsioonid.

Programmi allalaadimine ja käivitamine pole meie eelmisest ülevaatest saati paranenud. Esmalt, programm on ligi 0,5 GB suur ning HyperX pole endiselt tahtnud ega viitsinud seda kokku pakkida, sest paljudel ei ole ülikiiret internetti ning pool tundi programmi alla laadid on üsnagi kehv. Peale installimist tuleb teha taaskäivitus, seejärel uuendada tarkvara ning kui on suurem uuendus siis ka taaskord taaskäivitada. Kõik see võiks olla natukene kiirem.

Valgustus

Kui mõlema eelmise Pulsefire’i puhul olid valgustatud kaks tsooni – rullik ja peopesa, siis ka selles valdkonnas on tehtud kvaliteeti alandatud – alles on jäänud vaid peopesa. NGenuity kaudu saab valida nelja erineva režiimi vahel: ühtlane värv, tsükkel, hingamine ning reageerimine vajutusele ning lisaks saab valida kiirust.

Mängimine

Core nagu iga teinegi Pulsefire seeria hiir oli igas mängus kiire ja täpne ning programmeeritavus oli väga heaks lisaks. Maksimaalne DPI mida Core suudab pakkuda on 6200 DPI.

Kokkuvõte

Tegemist on väga odava ja kerge hiirega. Madala hinna tõttu kannatab ka kvaliteet, kuid siiski suudab hiir tagada kõik peamised funktsioonid.

Lisainfo

HyperX Pulsefire Core

sample-image

Similar Articles