Reviews

1 October
2017

HyperX Cloud Revolver S

Kingstoni HyperX klappide perekonda saab jagada kolmeks väiksemaks alamrühmaks. Cloud Stinger on suunatud mängijatele, kes soovivad kalppe taskusõbraliku hinnaga. Cloud on perekonna keskmine liige, omades kõike vajalikku, mida üks mängija võiks vajada. Cloud Revolver on suunatud neile, kes soovivad saada maksimaalset naudingut klappe kasutades. Cloud Revolver S on uus S-versioon, mis on praeguse Revolveri mudeli uuendus, millega lisandus kalpidele 7.1 Dolby Surround. Turuhind hetkel ülevaadet kirjutades on 130 eurot, sarnase hinnaklass on ka konkurentidel, sealhulgas Logitech G533, SteelSeries Arctis 7 ja Asus Strix 7.1 - ühesõnaga konkurents on tugev.

Pakend ja sisu
Cloud Revolver S pakend jääb hästi silma, kasutades matt-musti ja erkpunaseid aktsente. Välisel ümbrisel on välja toodud erinevad funktsioonid. Suurelt on pakendil reklaamitud ka toodet ennast koos Dolby lisavidinaga, mis muudavad need klapid väljapaistvamaks teiste seast.


Kuna HyperX panustab ka eSporti, võime leida pakendilt ka vastavaid logosid - Intel Extreme Masters, Natus Vincere, SK Gaming, Team EnVyUS, Tean Liquid, Luminosity Gaming. Pakendi tagaküljel on välja toodud kõik lisafunktsioonid.


Klapid on väga hästi pakendatud, kuid see on ka loomulik, kuna vastava hinnaga käib kaasas ka toote karbi avamisel saadav kogemus – uut asja on alati huvitav lahti võtta ja seda veel siis, kui toode on huvitavalt ära pakendatud. Klapid on paigutatut turvaliselt karpi, mille sisu on täielikult vahtplastist, mis kaitseb klappe igast nurgast. Karp on tehtud kvaliteetsest ümbrisest, mis oma ülesehitusega jätab väga eksklusiivse mulje.


Erinevalt odavatest peakomplektidest, mis on valmistatud täielikult plastikust ja odavatest materjalidest, on Revolver S kõrge kvaliteediga otsast lõpuni. Raamistik on valmistatud täielikult õhukesest terasest, mille külge on kinnitatud kõvemast plastikust valmistatud ümbrised koos kõlaritega. Klappidele on lisatud mõlemale küljele HyperX’i valge logo. Metallraami all on äärmiselt pehme sisuga ja nahaga kaetud peatugi, millel on unikaalsed valged nöörkinnitused ning disain läheb kokku mustriga mis on logode ümber. Tõenäoliselt kõige huvitavam disainipunkt Revolveri S’i juures on see, et raamistiku ei saa ise reguleerida ja selleks ei leidu ka vajadust. Pannes klapid pähe vajuvad nad koheselt õigesse asendisse võttes vastava peakuju. Kuna kõlarid on paigutatud liikuvalt, siis ei teki olukordi, kus klapid oleksid mõne koha pealt ebamugavad. Klappide toetussüsteem on täielikult üles ehitatud raamistiku toele. Mugavuse poolest suured plussid HyperX’ile.


Kõrv on täielikult kaetud "üle-kõrva" disainiga. Klappidel on kasutatud 50-tollised draiverid, mis on standardsed kõrgkvaliteetsete peakomplektide puhul. Vasaku kõrva juurest tuleb välja 3.5mm kaabel, mis on põimitud. Kaablit on võimalik ühendada kaasatuleva Dolby Surround vidinaga võis siis ühendada otse arvutisse või soovitud seadmesse. Platvormide ühilduvus on üks Revolveri suurimatest tugevatest külgedest, kuna lisavidina saab hõlbsalt eemaldada ning võtta need endaga kaasa.


Dolby Surround seade on üsna väike ja sellel on põhimõtteliselt ainult kaks nuppu - üks Dolby Surround sisse ja välja lülitamiseks, teine mikrofoni helisignaal edastamiseks. Ühel pool on kergesti ligipääsetav helitugevuse nupp, teisel küljel on eelseade, mis võimaldab valida kolme helisisendi vahel. Ehkki eelseadistused pole märgistatud ninh pole ka ühtegi tarkvara, mis viitaks millega on tegu, siis tehes prooviteste võib öelda, et igaüks rõhutas teatud heli spektriosa; tõusud, keskmised ja madalad. Samuti on võimalik valida ka eelseadetest "originaal" kasutamiseks.


Sademele on paigutatud korralikult põimitud pikk USB kaabel, nii et see oleks hõlpsasti ühendatav arvuti tagumisse USB pessa. Seadme tagumisel küljel on klamber, mida on võimalik kinnitada riiete külge, et olla kindel, et juhe ei satuks mängimise ajal ette ja ei muutuks segavaks faktoriks.


Müra summutav mikrofoni buum on valmistatud pehmest, painduvast plastikust ja on eemaldatav. See ühendub 3,5 mm pesaga, seega saab selle soovi korral eemaldada.

Andmed


Kasutus igapäevaelus
Minu esimene mulje, kasutades Revolver S mängimiseks oli see, et nad on äärmiselt mugavad kõrvaklapid. Kasutades tundusid nad peas pehmed ning raskuse poolest kerged hoolimata sellest, et klapid on oma suuruse poolest päris rasked. Klapid võtavad kergelt kasutaja peakuju, samal ajal mitte olles kitsad või pingul - nad lihtsalt püsivad kergelt kasutajal peas. Isegi kasutades klappe pikemat aega, ei muutunud nad ebamugavaks vaid nende olemasolu läks hoopis meelest ära. Kui on soov Surround sisse lülitada mängimise või mõne muu tegevuse käigus, siis ei pea muretsema, kuna nupp on piisavalt suur ning tegevuse peaks suutma ära teha ka pimesi, mis ühesõnaga võimaldab kasutajal valida jooksu pealt kumba heli edastusviisi soovitakse. Surroundi kasutamine oleneb täiesti olukorrast, hüpates Battlefield 1 mängu võib kogeda, kuidas kuulid vihisevad mööda ja plahvatused võtavad aset ruumilises keskkonnas ning kõik helilane tegevus on paigutatud kasutaja ümber ruumiliselt.


Üldiselt on heli Revolver S-il väga tasakaalus, mis kunagi ei moonutanud ega ei olnud liiga suure rõhuga ühes konkreetses piirkonnas. Kõik kõlas kogu aeg karge ja puhtana. Kuna installimiseks ei ole tarkvara, siis ei saa te teatud rakendustele teha kohandatud EQ-d, mis mõne kasutaja jaoks on piirang. Kuid minu kogemuste kohaselt ei leidnud ma eelnevale mingit kasutust, mulle piisas originaalhelist ja surroundist. Heli on suurepärane. Proovisin leida kasutust kolmele lisa eelseadistusele, kuid ei leidnud ühtegi neist eriti kasulik olevat, seega see tundub olevat suuresti tuksi läinud funktsioon.


Müra summutavat mikrofoni on lihtne kasutada, eriti kuna see on eemaldatav, seega sai selle eemaldada kui tarvidust polnud ning vajadusel taas kinnitada. Voice chat in-game oli kristallselge ja mitte kunagi liiga vali või liiga pehme ja kõlas põhimõteliselt täiuslik. Dolby 7.1 seadmel on mikrofoni ja klappide helitugevuse reguleerimise nupud, mis võimaldavad kohe lennu pealt muuta heli taset.

Kokkuvõte
HyperX Revolver S on muljetavaldav nii puhta heli kui ka mugavuse poolest. Võttes arvesse klappide suurust ja disaini, näevad nad välja ja tunnevad ennekõike paar tõeliselt kõrgetasemelisi kõrvaklappe, mida saab ka mängimiseks kasutada - ja välimuselt on nagu kandmiseks loodud, kui on soov nendega ümbritsevas keskkonnas ringi kõndida ning mitte torgata silma nagu must plekk valgel taustal, kuigi kõrvaklapid on üsna suured. Kuna installimiseks pole tarkvara, on nende kasutamine sama lihtne kui otsustada, kas soovite surround-heli sisse lülitada või mitte, ja kui mitte, siis on võimali kasutada mistahes kaasas olevaid eelseadeid. Isiklikult ei meeldinud ükski eelseadistustest, kuna leidsin, et "originaal" on parim seade. Turul on mitmeid konkurente ning igal ühel on oma maitse, aga kui on soov soetada uued klapid tasub pilk heita ka HyperX Revolver S suunas, kunas tegu on muljetavaldavate klappidega.

Lisainfo

Tootja koduleht: HyperX
Tooteleht: HyperX Cloud Revolver S

P.S Tänud Darthpaw Purrincess’ile, kes aitas kaasa sellele ülevaatele.

« Back