Reviews

15 November
2017

HyperX Cloud Alpha

HyperX on vaieldamatult üks kõige populaarsemaid peakomplektide tootjaid tänu oma heale hinna-kvaliteedi suhtele. Antud tootja poolt oleme varem tegelenud Cloud Stingeri ja Cloud Revolver S-iga ning siiani pole leidnud HyperXilt ühtegi komplekti, mida me ei soovitaks osta. Nüüdseks on tootja tulnud välja oma uue peakomplektiga, milleks on Cloud II järg – HyperX Cloud Alpha.

Pakend ja sisu
HyperX Cloud Alpha ja Cloud Revolver S omavad peaaegu täpselt samasuguseid pakendeid, ainukesteks erinevuseks on pakendi sisu ning klappe ümbritsev materjal. Üldiselt jääb pakend hästi silma, kasutades matt musta ja erkpunast tooni. Välisel ümbrisel on välja toodud erinevad funktsioonid, mis muudavad need klapid väljapaistvamaks teiste seast.


Kuna HyperX panustab ka eSporti, võime leida pakendilt ka vastavaid logosid - Intel Extreme Masters, Natus Vincere, SK Gaming, Team EnVyUS, Tean Liquid, Luminosity Gaming. Pakendi tagaküljel on välja toodud kõik lisafunktsioonid. Toetatud on ka enam levinud suhtlusprogrammid – TeamSpeak, Discord, Skype, Ventrilo, Mumble ja RaidCall.


Klapid on väga hästi pakendatud, kuid see on ka loomulik, kuna vastava hinnaga käib kaasas ka toote karbi avamisel saadav kogemus – uut asja on alati huvitav lahti võtta ja seda veel siis, kui toode on huvitavalt ära pakendatud. Klapid on paigutatud turvaliselt karpi, mille sisu on täielikult läbipaistvast plastikust, mis kaitseb klappe igast nurgast. Karp on tehtud kvaliteetsest materjalist, mis oma ülesehitusega jätab väga eksklusiivse mulje.


Hea on näha, et HyperX panustab pakendi avamiskogemusele, mis minu arvates aitab suuresti kaasa meeleolu loomisele ja näitab firmat paremast valgusest. Hetkekogemus oli päris huvitav, kuna ei oodanud klappe läbipaistvas ümbrises, mis jättis mulje, et klapid hõljuksid ning lisaks väga stiiline oli näha firma logot klappide tagant paistmas.


Erinevalt odavatest peakomplektidest, mis on valmistatud täielikult plastikust ja odavatest materjalidest, on Cloud Alpha kõrge kvaliteediga otsast lõpuni. Raamistik on valmistatud täielikult kahekordsest alumiiniumraamistikust, mille külge on kinnitatud kõvemast plastikust valmistatud ümbrised koos kõlaritega. Klappidele on lisatud mõlemale küljele HyperX’i punane logo. Metallraami katab äärmiselt pehme sisuga ja nahaga kaetud peatugi. Kõlarid ei ole just kõige liikuvamad, kuid suudavad võtta lihstsalt peakuju ning on väga pehmest materjalist. Tänu klappide pehmusele ja heale raamistikule on klappe mõnus kanda. Mugavuse poolest suured plussid HyperX’ile.


Kõrv on täielikult kaetud "üle-kõrva" disainiga. Klappidel on kasutatud 50-tollised draiverid, mis on standardsed kõrgkvaliteetsete peakomplektide puhul. Vasaku kõrva juures asub kaks 3.5mm auku, kuhu on võimalik kinnitada kaabel klappide kasutamiseks ning ka mikrofon. Klapi tavakaabel ja lisapikendus on mõlemad põimitud. HyperX on Cloud Alpha kappide puhul kasutanud juhtmevaba disaini, lastes kasutajal eemaldada nii klapi juhtme kui ka mikrofoni, kõik eelnev selle eesmärgiga, et muuda klappide kasutamine mobiilsemaks. Klappide transport peaks olema väga mugav, kuna ei võta palju ruumi ning HyperX on klappidega kaasa pannud riidest HyperX logoga kotikese, kuhu kogu komplekt ära mahub.


Mürasummutav mikrofoni buum on valmistatud pehmest, painduvast plastikust ja on eemaldatav. See ühendub 3,5 mm pesaga, seega saab selle soovi korral eemaldada.

Andmed


HyperXi enda kodulehel on klappe võrreldud ülevalpool toodud klappidega, mis on väga julge otsus. Kuid siin kohal võib mainida, et tegu ei ole just kõige uuemate väljalasetega.

Kasutus igapäevaelus
Minu esimene mulje, kasutades Cloud Alphat mängimiseks oli see, et nad on äärmiselt mugavad kõrvaklapid. Kasutades tundusid nad peas pehmed ning raskuse poolest kerged hoolimata sellest, et klapid on oma suuruse poolest päris rasked. Klapid võtavad kergelt kasutaja peakuju, samal ajal mitte olles kitsad või pingul - nad lihtsalt püsivad kergelt kasutajal peas. Isegi kasutades klappe pikemat aega, ei muutunud nad ebamugavaks, vaid nende olemasolu läks hoopis meelest ära.


Üldiselt on heli Cloud Alphal väga tasakaalus, mis kunagi ei moonutanud ega ei olnud liiga suure rõhuga ühes konkreetses piirkonnas. Kõik kõlas kogu aeg karge ja puhtana. Kuna installimiseks ei ole tarkvara, siis saab klapid kohe ühendada soovitud seadmega ning kohesaelt nautida klappe tehes soovitud tegevust. Heli on suurepärane.


Mürasummutavat mikrofoni on lihtne kasutada, eriti kuna see on eemaldatav, seega sai selle eemaldada kui tarvidust polnud ning vajadusel taas kinnitada. Voice chat in-game oli kristallselge ja mitte kunagi liiga vali või liiga pehme ja kõlas põhimõtteliselt täiuslik. Klapijuhtmele paigutatud väike kontrollseade, mille on võimalik reguleerida heli tugevust ning lisaks selle ka libistatav nupp mikrofoni sisse ja välja lülitamiseks, kui ei ole soovi või viitsimist mikrofoni iga kord eemaldada.

Kokkuvõte
HyperX Cloud Alpha on kindlalt väärt oma nime, mille on endale aastatega üles ehitanud Cloud seeria klapid. Tänu eespool nimetatud klappide on Cloud seeria perekond saanud uue liikme kelle üle tasub uhke olla. Klapid suudavad kasutajani tuua muljetavaldava puhta heli ning kõike seda tehes olla peas ka mugavad. Ilu on küll vaataja silmades, kuid ise just väga avalikult klappidega ei liiguks, kuid see on minu arvamus.


Kuna klapid on suunatud mobiilseks kasutamiseks on nad suhteliselt kompaktsed ning mahuvad kergesti kaasa antud kandekotti. Tänu kahekihilisele alumiiniumraamistikst disainile on klapid väga vastupidavad. Varasemad Cloud seeria klapid on tulnud erinevates värvi valikutes, mida võiks ka näha hetke mudeli puhul, kuna kõigile ei pruugi punane disain istuda. Turul on mitmeid konkurente ning igal ühel on oma maitse, aga kui on soov soetada uued klapid tasub pilk heita ka HyperX Cloud Alpha suunas, kuna tegu on muljetavaldavate klappidega.

Lisainfo


Tootja koduleht: HyperX
Tooteleht: HyperX Cloud Alpha

P.S Tänud Darthpaw Purrincess’ile, kes aitas kaasa sellele ülevaatele.

« Back