HyperX Alloy FPS Pro

Me oleme korra eelnevalt kokku puutunud Kingstoni mehaanilise klaviatuuriga - seda siis Alloy Elite’i põhjal, mis oli uuem väljalase kui antud mudel, millele täna pilgu peale heidame. Kingston tuli algselt turule HyperX Alloy FPS-ga, mis oli täispikk mehaaniline mänguklaviatuur. Alloy FPS Pro kujutab endast tükeldatud versiooni algsest, millelt on eemaldatud numbrite osa. Turunduse poolest peaks klaviatuuri pakkuma huvi neile, kes võtavad osa turniiridest, LANi pidudest või soov lihtsalt omada väiksemat klaviatuuri, et vähendada jalajälge mille jätaks suurem klaviatuur. Sarnaselt Alloy FPS-iga on funktsioonide omadused piiratud, kuid see-eest omab toode väga atraktiivset hinda 80 eurot, mis on üks odavamaid valikuid omas klassis, olles samal ajal väga kvaliteetne ja vastupidav.

Sissejuhatus

Muidugi on Alloy FPS mehaaniline klaviatuur just nagu Alloy Elite ning mõlemal on taustavalgustus ja ainus värvivalik on punane – kellele meeldib, kellele mitte. Lisatud on valgusefektid, mida on kokku kuus. Heledustaseme skaalal on neli erinevat profiili. Funktsioone on vähemaks võetud võrreldes algse Alloy FPS klaviatuuriga. Eemaldatud on kiire laadimispesa, mida sai kasutada näiteks nutiseadme laadimiseks. Kuid mobiilsus on alles jäänud ning isegi suurenenud - klaviatuur tuleb kaasa kandekotiga ning toitejuhe on ülesehitatud mini-USB pesale.

Oleks olnud soov näha eraldiseisvaid multimeedia nuppe, kuid HyperX’il oli plaan teha võimalikult väike klaviatuur. Klaviatuuri kõik funktsiooninupud on toetatud alates Windows 7 operatsioonisüsteemist. Klaviatuuri on võimalik tellida kolmes erinevas seadistuses, milleks on siis erinevad Cherry MX nupud, vastavalt kas siis punased, pruunid või sinised. Kaabel on eemaldatav ning koguulatuses on see 1,8 meetrit pikk. Klaviatuuri ühendmiseks arvutiga on olemas üks isane USB. Dimensioonilaselt on Alloy Elite 35,81 cm lai ning 12,95 cm pikk ja asetseb lauast 3,56 cm kõrgusel.

Algne Alloy FPS ilmus turule hinnaga 99.99 eurot, mis on täiesti õiglane arvestades seda, mida pakutakse ostjale vastu. Alloy FPS Pro nagu arvata võib, ei saa olema sama hinnaga, kuna materjalikulu on väiksem ning klaviatuuril on vähem nuppe kui tavaliselt. Algse hinnaga peaks klaviatuur olema turul 79,99 eurot ja kättesaadavusega ei tohiks probleemi tekkida.

Pakend ja sisu

Alloy FPS Pro pakend jääb hästi silma, kasutades matt-musti ja erkpunaseid aktsente. Välisel ümbrisel on välja tootud erinevad valgustusefektid ning lisaks on lisatud kleebis, mis näitab, et kasutatud Cherry MX Red klahve. Suurelt on pakendil reklaamitud ka pilti Alloy FPS Pro endast.

Kuna HyperX panustab ka eSporti, võime leida pakendilt ka vastavaid logosid - Intel Extreme Masters, Natus Vincere, SK Gaming, Echo Fox, Detroit Renegades, and CNB. Pakendi tagaküljel on välja tootud kõik lisafunktsioonid.

Klaviatuur on hästi pakendatud, läbipaistvasse plastik-kotti. Kaabel on paigutatud papist kaane alla ning klaviatuuri enda alt võime leida lisanupud koos nuppude eemaldamiseks mõeldud tööriistaga ning paberimajanduse, milleks on juhised ja reklaamlipik.

Klaviatuuri raamistik on väga korralik ning on valmistatud terasest, kuid mitte kõik osad klaviatuuril ei ole metallist. Klaviatuuril on kokku 87 nuppu, mis on täiesti loomulik ja oodatav element klaviatuuride puhul. Klaviatuur kasutab US klahvide paigutust ning iga nupu sümbol on tehtud läbipaistvaks, et lasta taustavalgusel paremini läbi paista – font on kergesti loetav. Nuppudest läbipaistev valgustus võib olla mõnikord isegi liiga ere, kui kasutada kõige eredamat valguse taset ning ere valgus võib segada kasutamist pimedas ruumis, kuna kipub peegelduma ekraanilt silma, kuid kõik on lahendatav nuppude kombinatsiooni vajutusega.

Klaviatuuri ülemises paremas reas asetsevad funktsiooni kiirjuurdepääsu nupud, mis on paigutatud F6 kuni F12. Lisaks sellele on veel funktsioonid paigutatud ka noolte klahvidele, kus siis vastavalt saab kontrollida nii valguse eredustaset, kui ka erinevad valgusefekte - täielikult valgustatud, impulss, valgustus klahvi vajutamisel, valguse liikumine lainetena ja FPS-režiim, kus põlevad ainult üheksa klahvi. Võimalik on veel panna peale mängurežiimi, mis lukustab Windows’i nupu, et ära hoida katastroof ning sõim, kui peks kogemata vastu minema nupule. Olemas on ka multimeediaklahvid, mille funktsioonid peaksid olema tuntud ning kergesti mõistetavad. Samuti on olemas nooleklahvide juures lukustussignaalid, mis annavad ülevaate, kas mängurežiim on aktiivne, numbrilukk on aktiveeritud või kui on vajutatud Caps lock nuppu.

Klaviatuuri sisemus

Klaviatuuri nupud on standardsed, mis on turul kasutusel. Need on valatud valgetena ja seejärel värvitud mustaks. Tänu standardsisule on kasutajal võimalus klaviatuur täielikult ümber teha, vastavalt soovile kas kasutada Cherry MX variante või täiesti teistelt tootjatelt tootetud nuppude mehanisme. Iga nupp on iseseisvalt valgustatud, kuid kahjuks on värvivalik jäetud ainult punaseks ning RGB varianti ei ole hetkel veel olemas – hetkel on välja tulnud RGB versioon ainult Alloy Elite klaviatuurile. Nuppude eemaldamine on kerge, kuna kaasa on antud eraldi klahvide eemaldamiseks vajaminev tööriist.

Mängimine

Minimaalse kasutamisega on lihtne näha, et Alloy Elite on ehitatud põhimõtteliselt ainult FPSi mängijatele. Võttes arvesse seda, et ei ole lisatud erinevaid lisanuppe ja klaviatuuriga ei tule kaasa ühtegi programmi, mis võimaldaks programmeerida „Macro“ nuppe, mis oleksid just vajalikud MMO mängudes. Klaviatuuril on kerge orienteeruda ning klahvid on kergesti eristavad ja selgesti väljaloetavad. Olles vähe mehaaniliste klaviatuuridega kokku puutunud võin öelda, et Cherry MX Red nupud on vaiksemad kui ülejäänud valikud, mida on pakkuda Cherry MX sarjast. Muidugi on võimalus veel heita pilk ka täiesti kolmanda osapoole tootjate suunas, kuid see on juba teine teema. Enda arvamusest võiks öelda, et tühiku klahv on ikka väga tundlik vähemalt minu jaoks, kuna mulle meeldib hoida pöialt seal mängimise ajal, et reageerimine oleks kõige kiirem – arvan, et paljud mängivad nagu eelpool mainitud. Ühesõnaga kipub sõrm vajuma alati valel hetkel tühiku nupule ning nagu arvata võib teeb mängukarakter hüppe, mis võib olla segav tegur mängimisel. Mobiilsus on teretulnud, eriti kui kasutajal pole lauaruumiga priisata – näiteks kui on vaja teha koolitöid ja mängimist sama laua taga, siis koolitööde tegemise ajaks saad klaviatuuri kergesti lahti ühendada ja tõsta näiteks korpuse peale.

Kokkuvõte

Alloy FPS Pro on välimuselt tagasihoidlik ning ei paista välja nagu kirju kuusepuu jõuluõhtul. Küll on klaviatuuril ainult üks variatsioon ning selleks on punane ning seda on ohtralt – tegelikult oleksin oodanud midagi enamat HyperX-i klaviatuurist kuna juba pikka aega on leierdatud musta ja punast. Samas on mu soov täitunud ning kõige uuemal Alloy Elite klaviatuuril on nüüdseks olemas RGB, kuid samas mõistetav – HyperX seeria on alati keskendunud vaid mustale ning punasele. Tänu terasplaadile on klaviatuur väga kvaliteetne.

Tegemist ei ole just kõige rikkalikuma sisuga klaviatuuriga, kuid sellel on ka omad plussid ja miinused – maitsed on erinevad ja samuti on ka kasutusolukorrad. Klaviatuur paigutab mängija mingil määral ajas tagasi ning töötab nagu vanakooli klaviatuur, olles töökindel ning kasutades põhimõtteid, mis on juba kätte jäänud ning ei pea kogu aeg heitma pilku klaviatuurile, et kus üks või teine makro asetseb. Mida näed pildil seda ka saad.

Lisainfo

HyperX Alloy FPS Pro

sample-image

Similar Articles