Fractal Design Torrent

Korpuste turg on suhteliselt ühenäoline, kuid sama ei saa öelda Fractal Design uue Torrent korpuse puhul. Muidugi ei saa kohe nii üldistavalt öelda, et kõik on ühesugusused, pigem on selle mõtte taga see, et midagi täielikult uuendusliku lähenemist ei ole. Fractal Design on meie meelest olnud pikemat aega sellise soliidse profiili hoidja, mis muidugi natuke muutus Meshify seeriaga, kuid siis disain jäi minimalistlikuks. Torrent, aga see vastu on meie meelest hoopis midagi uuenduslikumat, just mõeldes korpuse ülesehitusele ja disainile, mis käivad käsikäes. Torrent nimi vihjab suure koguse liigutamisele ning õhku see korpus suudab liigutada suures koguses.

Fractal Design-le kohaselt on korpusest turul mitu erinevat variatsioon, meil on testimiseks kategooria kõige kallim mudel, mis on siis RGB funktsionaalsusega. Hinnasilt turul peaks jääma umbkaudu 250 euro juurde. Hind võib küll algul ära ehmatada, kuid sisu on piisavalt, et põhjendada kõrget hinda. Teised variatsioonid omavad siis muutusi korpuse värvile (valge / must / hall) või klaasita küljepaneelid, lisaks üks variant tuleb ainult RGB ventilaatoritega.

Välimust on raske panna sõnadesse, kuna üldpildis on krous minimalistlik nagu Fractal Design korpusele kohaselt, aga samas teise külje pealt esi osa on agressiivse ülesehitusega samas ka põhjusega, et tagada võimalikult hea õhuvool komponentidele. Küljepaneelid on mõlemad klaasist ning pealmine osa on täiesti ühest tükist ilma õhutus avadeta. Taga osa meile isiklikul väga meeldib kuna on nii mõnusalt lahtise ja õhulise disainiga ning mis põhineb tegelikult funktsionaalsusel kui disainil.

Ülemise paneeli ülesehitus võib olla kummaline, kuna ei oma ühtegi õhutusava, isegi mitte toiteploki jaoks mis on paigutatud korpuses levinud alumiselt positsioonilt korpuse ülemisse ossa. Toiteplokk võtab enda jahutuseks õhu korpusest ja suunab selle korpusest väljapoole. Võib küll tekkida arvamus, et toiteplokk on halva ülesehitusega, kuna ei saa võtta värsket õhku väljapoolt, aga kuna ülemine paneel ei oma õhutus auke, siis kaks esimest 180 millimeetrilist ventilaatorit koos kolme korpuse põhja paigutatud 140 millimeetriliste ventilaatoritega tekitavad positiivse õhuliikumise, mis väljub korpuse tagumisest osast ilma takistusteta. Tänu positiivsele õhuliimumisele saab toiteplokk piisavalt õhuvoolu, et isegi kui tegu on sooja õhuga ei pea muretsema toiteploki jahutusega – passiivse toiteploki kohta ei osa väga kommenteerida, aga peaks ka ellu jääma.

Ühenduspesade poolest on ülemiselt paneelilt võimalik veel leida kaks USB 3.0 Type-A pesa, ühe USB Type-C pesa ning eraldiseisvad pesad mikrofoni ja kõrvaklappide jaoks. Lisaks ka siis toite ja taaskäivitus nupp on ilusti olemas – toitenupp läheb ka keskelt põlema valgustades sisse lülitus logo. Ülemine paneel on kinnitatud kruvidega taga paneeli külge (näpuga keeratavad, aga tulid tehasest liiga kõvasti kinnikeeratult, et esimesel korral on vaja kasutada tööriista abi), seega ei pea muretsema, et korpuse liigutamisel ülesehitus laiali laguneb.

Esipaneel koosneb kahest osast – disain ja filter. Paneeli saab eemalda täiesti tööriistavabalt tõmmates ülemist osa enda poole, mille tulemusena kinnitused tulevad hoiu kohtadest lahti ja paneel on vaba. Võib tekkida küsimus, et miks ei ole esipaneel turvaliselt kinnitatud kruvidega nagu ka pealmine siis sellele on ideena kerge vastus – kui ei kavatse korpust kanda tagurpidi siis ei ole võimalust, et esipaneel tuleks kinnitustest lahti. Korpus juba ise kaalub 13.7 kg, mis väga ei kütuse seda tagurpidi keerama. Tolmufilter on ilusti eemaldatava ning eemaldades esipaneeli pääseb ligi ka krouse põhjas olevale filtrile.

Korpus ise on suurema võitu ning sellele vihjab ka emaplaatide tugi, mis on kuni E-ATX suuruseni välja ning lisaks võib graafikakaartina pista korpusesse kuni 431 millimeetrilase pikkusega karti selle mõõdu puhul on arvesse võetud ka eelnevalt tehase poolt paigutatud 180 mm ventilaatorid esipaneelil (ventilaatorite paksus on 38 mm – ühed paksemad mida näinud oleme).

Korpus ise on piisvalt suur, et mahutada põhja kolm 140 mm ventilaatorit ning esipaneeli ja põhja paneeli ventilaatorid on vahatatavad ehk 180 mm ventilaatorid on toetatud ka korpuse põhjas – ametlik vahatus on toetatud ka Fractal Desing poolt, kuid me ei näe põhjust miks sa tahaksid seda taha kui just pole plaan minna mingi erilise vesijahutuse ülesehituse teed pidi. Korpuse emaplaadi poolele ei saa paigutada ühtegi 2.5 ega 3.5 tollist ketast, mille tugi on ainult emaplaadi tagumisel küljel. Millele Fractal Design on eelnevalt mõelnud on vesijahautus komponentide kinnitamine – selle all siis mõelda pumpa ja veehoidlat, mille jaoks on korpusesse tehtud piisvalt auke emaplaadi paremale küljele, et tagada võimalikult paindlik paigaldamine.

Korpuse tagamine osa on maksimaalse funktsionaalsusega ära kasutatud. Omades kahte 3.5 tollise ketta ja nelja 2.5 tollise ketta paigutusvõimalust. Meil isikulikult jäi SATA kaabli ülesehitusest puudu, et ühendada ühe kaabliga 3 SSD seadet. Kuna SATA toide on paigutatud just nii täpselt, et kolmest pesast saab ära kasutada ainult kaks äärmist – kuid meie puhul see väga probleemi ei tekitanud, kuna saime kasutada keskmise pesa ventilaatorite kontroll mooduli jaoks. Ma ei ütles, et Fractal Design oleks midagi halvasti disain – lihtsalt, et tasuks arvestada sellega, kui SATA seadmeid rohkem kui kaks. Protsessorijahuti kinnitus komponentide jaoks on jäetud piisvalt suur avausus, et ei tohiks tekkida probleeme ühegi jahuti kinnitamisel.

Tulenevalt korpuse ülesehitusest võtsime lähenemise ühenda vastavad kaablid ühekaupa ning planeerida vastavad kaabli paigutuse asukohad. Tehase poolt paigutatud ventilaatorid omavad kahte juhet iga ventilaatori kohta, mis teeb kokku 10 eraldi juhet, mis tuleb paigutada kusagile korpusesse. Ventilaatorite puhul on asi kerge, kuna Fractal Design pani korpusega kaasa 9 pesaga PWM ventilaatori kontrolleri, siis ei pea muretsema, et kas emaplaadil on piisavalt pesasid. Seevastu RGB puhul peab kasutama kas emaplaadi või mõne kolmanda osapoole RGB kontroll moodulit.

Ventilaatorite puhul on mõlemad nii valgustuse kui ka toite kaablid piisavalt paikad, et ulatuda igasse korpuse nurka. RGB kaablite puhul on mõnus see, et saad kõik ühendada üksteise otsa tekitades ahela ning alles viimase pesa pista emaplaadi või vastavasse kontrollerisse. Samas on arusaadav, miks korpus ei tule RGB mooduliga, sest kõik teised korpuse variatsioonid on ilma RGB toeta. Toiteploki paabelite majandus oli piisvalt mugav ning kaabli ülejäänud osa sai ilusti peita toiteploki juures olevasse vahealasse.

Ainuke kaabel, mis ei ulatanud sihtkohta planeeritult oli PCI-e kaabel, mille pidi paigutama graafikakaarti pealt ning altpoolt paigutamine ei oleks tulnud kõne alla, kuna pikkusest jäi lihtsalt puudu. Tulenevalt toiteplokist ei pruugi sellist probleemi tekkida, kuid kui on saav kasutada rohkem kui ühte PCI-e seadest kas toitega siis tasub planeerida, kas toiteplokk piisavalt pikkade kaablitega või siis pikendused. 

Üldine ehitus kogemus korpuse oli meeldiv ning ainuke mille puhul pidi natuke rohkem vaeva nägema oli ventilaatorite kaablite paigutus kuna kaabli pikkust oli ülearu nii toite kui valgustuse puhul. Me võtsime suuna paigutada korpusesse õhkjahuti ning paigalduse tegime korpusest väljaspool. Korpus ise toetab maksimaalselt 188 millimeetrilase kõrgusega jahutit. Kaablimajandus oli meeldiv kuna Fractal Design oli võimaldanud piisvalt kaablite paigutus viise ja kinnitus meetodeid. Kuid tooks välja selle, et päris kiir ehitust ei saa teha, et jätad kaablid igale poole vedelema kuna kui ei ole soov kinnitada külje paneeli kruvidega, kuna muul juhul hakkavad juhtmed klaasi kinnitus mehhanismist lahti lükkama. Mõlemad klaaspaneelid on võimalik paigaldada ühe suport kruviga, kui selleks on soov. Ideena küljepaneelid püsivad suurepäraselt kinni isegi kui on punnitavad kaablid.

Lisaks on mõnus, et toiteploki osasse jäeti ruumi kaablite kinnitamiseks ning paigutati lisaks sinna ka krõpsuga kinniti. Krõpsuga kinnitusi on korpuses omajagu ning seda on mõnus näha, kuna see võimaldab korpuse kaablimajandust tehes võtta rahulikult aega ja paigutada iga kaabel ükshaav omase kohta ning kui mõni kaabel satub sama teed pidi minevat saad alati ju alati krõpsu lahti tõmmata ja lisada juhtmeid juurde.

Valgustuse poolest näeb korpus suurepärane välja. Mainimata on jäänud, et korpusel on tegelikult ka veel toiteploki osa juures RGB valgustus. Mugav on küll kõik RGB juhtmed panna ahelasse ja siis lükata ühete pesasse, kuid mis ehitamisel välja tuli oli see, et meie komplekt ei suutnud viit ventilaatorid ja RGB riba ära toita ühest pesast. Siis tuleks ka soovitus, et tasuks jagada äkki kahte või kolme osasse RGB valgustused, et mida üle koormata ühte pesa.

Standardiseeritud koormustest

Standardiseeritud müra koormustest

Kokkuvõte

Torrent on üks nendest korpustest mida pildilt nähes hakkasid käed kihisema, et tahaks ühele käed külge panna ja proovida ehitada/kasutada. Nii disain kui ka funktsionaalsus on võrratult head ning paigutada 180 mm ventilaatorid esipaneelile on juge liigutus – vähesed tootjad on seda teinud. Lisaks disain ja funktsionaales käivad käsikäes – tihti juhtub, et korpuse paneelid takistavad korpustel saavutamast maksimaalset jahutus võimsust kuna rõhku on pandud disainile kui funktsionaalsusele.

Korpuse hind võib olla natuke kõrgema poolne, kuid jahutus võimus on pea, et parim, mis praegu turul on saadaval. Ventilaatorid on suhteliselt lärmakad kui jahutusvõimus põhja keerata, kuid selleks ei ole vajadust kuna õhuvool on meeletult hea isegi ainult kasutades ventilaatorid 20% peal. Kui RGB ülesehitus ei istu siis on võimalik ka säästa 50 eurot ja valida versioon ilma RGB, kuid siklikult ütles, et RGB isegi istub ilusti selle korpuse puhul ning toiteploki juurde lisatud lisa riba on mõnus lisa. Kui on soov suurepärase õhk jahutus korpuse järele, siis ma ei vaataks kaugemale kui Torrent. Kui aga on plaan muuta ülesehitust näites kõik ühes vesijahutuse suunas siis pigem suunata pilgud Meshify seeria poole.

Lisainfo

Fractal Design Torrent

sample-image

Vaata edasimüüjaid

Similar Articles