Corsair Vengeance PRO RGB DDR4 2666MHz

2018. aasta Computex’il avalikustas Corsair oma uusimad mälud Vengeance Pro RGB, mis ühendab endas parima jõudluse koos hüpnotiseeriva valgustusega.

Pakend ja sisu

Nagu traditsiooniliselt ikka, siis ka taaskord on Corsair kasutanud musti ning kollaseid toone, et konkuretinde seast välja paista. Pakendi suuruse poolest on Corsair turul üks kokkuhoidlikumatest firmadest - kasutatud pole sentimeetritki üleliigset pakendit, kuid samas on suudetud hoida pakend vastupidav. Pakendi esiosal on toodud välja RAM-i välimus, kiirus, komplekti suurus, iCUE ning Intel’i XMP sertifikaat.

Corsair on alati silma paistnud oma mitmekeelsusega. Kui paljud firmad lisavad pakendi tagaosale toote lisafunktsioonide kirjeldused, siis nemad on võtnud hoopis vastupidise lähenemise. Enamikel toodetel leiab tagant kuues erinevas keeles lühikese toote kokkuvõtte ning nii ka seekord.

Tehniline sisu

Hetkeolukorras oleme kokku puutunud kahe erineva tehnoloogiaga, mida kasutatakse RGB mälude puhul. Kõige uuem on neist HyperXi poolt välja arendatud IR tehnoloogia. Lühidalt paar lauset sellest - andmete edastus toimub tänu IR tehnoloogile. Valgustusrežiimi infot annab edasi esimene mälu järgmisele. Tänu pidevale info liikumisele ei kirjutada mälu SPD sektorisse mingeid andmeid, mis tagab selle, et sektor ei muutu kasutuskõlbmatuks kui sinna kirjutamise käigus andmed ja sektor korrupteeruvad. Täpsemalt saab lugeda juba HyperXi RGB mälu ülevaatest.

Tuues võrdluseks siis Corsairi, kes on jäänud SPD sektori kasutamise juurde, kuid läbi mingi musta maagia on nad suutnud teha selle väga naudidavaks. Seda siis põhimõttel, et info kirjutamine on väga kiire ja mälud suudavad võrreldes konkuretidega olla sünkroonis. Tehnoloogia või lähenemine, mille on võtnud Corsair on meile teadmata. Kuid siiski suured õnnitlused Corsair’ile, et on suutnud luua turu kõige paremini reageerivad mälud ilma, et oleks pidanud hakkama ratast uuesti leiutama.

Valgustus

RGB on sellel RAM-il lihtsalt imeline ning iCUE teeb selle veelgi paremaks. Värvid on väga eredad ning puhtad. Vengeance Pro RGB omab mitmetsoonilist valgustust, ehk värvid liiguvad sujuvalt. Võrreldes näiteks G.SKILL Trident Z-ga on antud mälud alati sünkroonis ning valgusriba on täiesti puhas logodest ning muudest segavatest faktoritest.

iCUE

Ma ei väsi kordamast, et iCUE on kõikidest programmidest palju parem. Programm on välimuselt lihtne ja puhas, võimalik on valida paljude erinevate režiimide vahel ning programm annab sulle ka kohe live’s andmeid toote kohta (temperatuur, kiirused, režiimi välimus, aku protsent ning palju muud) ning kõigele lisaks kiire.

RAM-i valgustusele on pandud väga palju ressursse, valikus on KÜMME erinevat režiimi: rainbow wave, spiral rainbow, rainbow, color shift, color pulse, color wave, rain, visor, sequential ning marquee. Paljud neist on unikaalsed - teised programmid selliseid režiime ei võimalda. Lisaks on võimalus luua enda soovide järgi režiime ning seada kõik Corsair’i tooted sünkrooni. Samuti on võimalik igale mälule seadistada layerite abil erinevad režiimid ning soovi korral muuta nende suunda, kiirust ja heledust.

Kõigele lisaks on Corsair mõelnud ka nende peale, kes listist endale sobivat režiimi ei leidnud. Corsair lubab kasutajatel luua oma enda programme, et lisada näiteks muusikarütmis valgustus. Igatahes meeletult suured kiidusõnad Corsair’ile, paremat programmi pole meie veel leidnud.

Arvuti

Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 10
Graafikakaart: Nvidia GTX 1080 Founders Edition
Protsessor: Intel Core i7-8700K
Emaplaat: ASRock Taichi Z370
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Jahutus: NZXT Kraken X52
Toiteplokk: Corsair AX1200i

Tulemused

Mälude ülekiirenduse testimiseks sai kasutatud programme:
• AIDA64 Extreme
• CINEBENCH R15
• SuperPI
• wPrime
• WinRAR
• PCMark 8
• HEVC Decode

Kuna mälude testimine on meie jaoks jätkuvalt suhteliselt uus teema, siis sai valitud eelpool mainitud programmid. Idee oli neid kasutada paarides, et mitte jääda kindlaks ainult ühele programmile ning jälgida seaduspärast mustrit. AIDA64 Extreme’i abil sai testitud latency ja kiiruse muutusi. SuperPI ja wPrime, et tekitada olukorda, mis oleks sarnane töörežiimile, sarnase eesmärgiga sai kasutatud ka CINEBECH R15 ja stabiilsustest sai tehtud AIDA64 abil. Kõik tulemused olid ootuspärased ning mingeid erilisi probleeme ei esinenud, välja arvatud siis BSOD, mida esines üsna tihti.

AIDA64 EXTREME

Testimise käigus sai jooksutatud nelja testi: mälust - lugemine, kirjutamine, kopeerimine ja latency. Tulemuseks kujunes viie testi keskmise põhjal.



CINEBENCH R15

Cinebench Peaks ideena näitama arvuti renderdamise võimsust, kuid mälud sellise lühikise testi juures mängivad väga vähe rolli ja enamassti võib lihtsalt erinevus tekkida mõõtmisvigade tõttu. Kuid tegu on jätkuvalt väga populaarse testiga, mida iga lugeja saab kodus järgi proovida ja oma tulemusi võrrelda meie saadud tulemustega.

SuperPI

Nagu nimi vihjab, siis programm arvutab π väärtust ehk komakohti, testi sai tehtud üks kord, mille käigus arvutati π väärtust 232 (4294967296). Test peks väljendama arvuti arvutusvõimekust, kus enamus infot kirjutatakse otse mällu. Tulemused on jälle väga lähedased ning erinevuseks võib kujuneda arvutusvead.

wPrime

Sama jutt nagu eelmistega, et tulemused on väga sarnased. Programm teeb matemaatilisi tehteid ning testi sai tehtud kolm korda.

WinRAR

Üks populaarsematest andmete kokku- ja lahtipakkimise programmidest. Test on programmi sisse ehitatud, kus programm töötleb andmekogusega, mis on 1000MB.

PCMark 8

Suhteliselt laialdaselt levinud arvuti võimsuse testimiseks mõeldud programm.

HEVC Decode

Decode Video dekodeerimine käib täielikult protsessori poolt. Kui tulemused on enam-vähem võrdsed ja erinevus tekib enamasti mõõtmisveast.

Kokkuvõte

Hetkeolukorras oleme ära testinud enamlevinud adresseeritavad RGB mälud. Reis on olnud pikk, kestnud pea aasta. Lühikokkuvõte sisu poolest selline, et muretsesime endale esimesed RGB mälud mille tootjaks oli G. SKILL. Teatud perioodi mälud töötasid ilusti, kuid päris varakult hakkasid tekkima probleemid - valgustus lülitas ennast täielikult välja või kontrollprogramm ei tahtnud töötada. Juulis saime testimiseks HyperX mälud, mis olid oma sisu poolest paremad kui eelnevad mälud, kuid kontrollprogramm andis veel hästi natukene soovida. Kõik eelnevalt nimetatud negatiivsed küljed puuduvad Corsairi mälude puhul antud hetkel täielikult. Mälud näevad head välja, kontrollprogram on turu parim, mälude kiirused ei ole küll rekordeid purustavad, kuid valik peaks olema igale kasutajale piisavalt lai. Peale musta välimuse on Corsairil pakkuda ka valge disainiga mälud, kui need peaksid kasutajale paremini sobima.

Lisainfo

Corsair Vengeance PRO RGB DDR4 2666MHz

sample-image

Similar Articles