Reviews

19 February
2019

Corsair Ironclaw RGB

Ironclaw RGB oli üks kolmes hiirest, mida Corsair 2019. aasta CES-il tutvustas. Tegemist on Corsair’i suurima hiirega, mis on spetsiaalselt mõeldud mänguritele, kelle jaoks on “tavaline suurus” liiga väike.


Pakend
Üldiselt jääb pakend hästi silma, kasutades matt musta ja kollast tooni. Võrreldes vanemate pakenditega on uuemad palju simplistlikuma välimusega, esiosalt leiab vaid hiire kujutise, nime ja iCUE toe.


Pakendi tagaosalt leiab kaks erineva nurga alt tehtud kujutist ning lühikese kokkuvõtte peamistest funktsioonidest – seitse programmeeritavat nuppu, onboard profile, 18 000 DPI ning 105g kaaluv.


Disain
Ironclaw on tavapärase hiire pikkusega, kuid palju laiem ning ehk ka veidi kõrgem, et pakkuda mugavust ka suuremakäelistele mänguritele. Küljed on kaetud sügava kummise mustriga, käsi ei libise, kuid sellegipoolest tundub käele mugav.


Nii küljel kui ka peal olevad nupud on piisavalt kõrged, et neid oleks mängimise ajal kerge tunnetada, kuid samas piisavalt madalad, et vajutamine ei oleks ebamugav. Küljel asub LED-indikaator, mis kuvab kriipsudena DPI suurust. Hiireklikiga saab valida kolme DPI režiimi vahel ning iCUE programmi abil on võimalik neid kergelt muuta.


Ainukesed miinused, mille meie ehituse puhul suutsime leida olid ülimalt raskelt vajutatav rullik ning hiire suhteliselt suur kaal, kuid kõik need on samas individuaalsed, paljud ei kasuta rullikut nupuna ning suuremat kaalu tasuks suuremalt hiirelt eeldada.


RGB Valgustus
Valgustust on Ironclaw’il mõõdukalt – valgustatud on rullik, DPI indikatsioon ning hiire peal asuv logo. Kahjuks pole Corsair küll režiimide valikut just kõige laialdasemaks teinud – saadaval on kokku neli režiimi: vikerkaar, vilkumine, staatiline ning värvide vahetus ning muidugi on võimalik soovi korral valgustus ka välja lülitada. Küll aga on võimalik kasutada linked režiimi, kus on olemas 11 ekstra režiimi.


iCUE programm
Corsair’i enamike toodetega tuleb kaasa CUE (Corsair Utility Engine) programm, mis siis võimaldab kasutajatel jälgida oma toote olukorda ning muuta valgustust ning seadeid. Osad kasutajad on kurtnud, et CUE programm on keeruline ning kole, kuid meie ei nõustu sellega absoluutselt mitte – programm on selge ja lihtne, kuid samas elegantselt ilus, seadeid on küllalt ning programmi jooksutamine ei tekita probleeme isegi kui ühendatud on mitu toodet.


Kokkuvõte
Ironclaw RGB on meie arvates vägagi oma hinda väärt. Hiir on mugav ja täpne, materjal on mõnus ning visuaalselt ligitõmbavad on nii Ironclaw ise kui ka CUE. Multifunktsionaalsus on imetlusväärne ning ainukese negatiivse küljena leidsime rulliku raskuse, kuid seegi on personaalne arvamus ning hiir sobib ideaalselt nii suurtele kui ka väikestele ning viimase hea uudisena – Ironclaw RGB maksab veidi alla 60€, mis on väga konkurentsivõimeline hind.

Lisainfo


Tootja koduleht: Corsair
Tooteleht: Corsair Ironclaw RGB

« Back