Reviews

22 February
2019

Corsair Harpoon RGB Wireless

Corsair’i teine 2019. aasta CES-il tutvustatud hiir on juhtmevaba Harpoon, mis lubab teha kvaliteetsed juhtmevabad hiired taskukohaseks pea kõigile soovijatele, tagades samas ergonoomilise kuju ja kvaliteetse ühenduse seadmega.


Pakend
Üldiselt jääb pakend hästi silma, kasutades matt musta ja kollast tooni. Võrreldes vanemate pakenditega on uuemad palju simplistlikuma välimusega, esiosalt leiab vaid hiire kujutise, nime ja iCUE toe.


Pakendi tagaosalt leiab kaks erineva nurga alt tehtud kujutist ning lühikese kokkuvõtte peamistest funktsioonidest – SLIPSTREAM 2.4 GHz ja Bluetoot juhtmevaba ning juhtmega ühendus, vaid 99 g, 10 000 DPI optiline sensor, dünaamiline RGB valgustus ning mugav kuju.


Disain
Harpoon on üks kõige väiksematest hiirtest, mida meie testinud oleme, mistõttu ei ole see just igaühele sobiv. Hiir on pealt kaetud krobelise plastikuga, mis meenutab peent liivapaberit või küüneviili – ideena ei tundu üldse ligitõmbav, kuid libisemist hoiab korralikult kontrolli all. Küljed on kaetud kummise materjaliga, kuid mitte nii mõnusaga kui oli näiteks Ironclaw’il.


Hiire alt on võimalik valida ühendusviis – 2.4 GHz, Bluetoot või juhtmega ning valimine on kerge, tuleb vaid pisikest nuppu liigutada. Samuti leiab alt 2.4 GHz ühenduse jaoks vajalik adapter.


Ühendus
Ühendus on nii juhtmega kui ka juhtmeta täiesti laitmatu. Väga hea meel on näha, et 30 € eest on võimalik saada isegi kolme valikuga juhtmevaba hiir ning et soovi korral on võimalik seda kasutada nagu tavalist juhtmega hiirt.


Hiirt testisime mitmes mängus, nagu Battlefield 1, Call of Duty: Black Ops 4 ning Counter Strike: Global Offensive. Hiir sai ideaalselt hakkama igas mängus ning kordagi ei tekkinud probleeme kus hiir oleks kokku jooksnud või kursor oleks iseseisvalt liikunud.


Aku vastupidavus
Hiir kaalub vaid 99 grammi, mistõttu olime tõsiselt üllatunud nähes hiire üle 27-tunnist vastupidavust KOOS valgustusega, ilma valgustuseta pidas hiir vastu üle 40 tunni kasututst. Corsair lubab koos valgustusega 30 tundi ning ilma 45 tundi.


iCUE
iCUE abil on võimalik muuta hiire (ning teiste Corsair’i toodete) valgustust, kuid mis veelgi tähtsam – toote seadeid. Esiteks kuvab iCUE sulle sobivasse kohta aku protsendi, näiteks tegumiribale. Teiseks on võimalik valida erinevate reageerimiskiiruste vahel – 1, 2, 4 või 8 millisekundit. Kolmandaks saab lisada unerežiimi, kus siis hiir lülitab ennast kasutaja poolt valitud aja järel unne ning kasutaja saab seadistada ka akusäästja režiimi.


Valgustuse enda valik on suhteliselt kasin, valikus on rainbow, color pulse ning color shift, kuid sünkroonides teiste toodetega on võimalik valida ka teiste toodete režiimide vahel, näiteks rain või visor..


Mugavus
Kui esialgu tundub hiir väike ja ebamugav, siis umbes 10-15 minutiga harjub kujuga ära. Hiir on ergonoomilise kujuga ning seetõttu ei tee randmele liiga. Materjal võib ehk olla selle hiire puhul kõige rohkem harjumist vajav, sest vähemalt meie ei ole kohanud just eriti palju krobelise pealispinnaga hiiri, kuid sellelgi on omad plussid ning harjumine ei võta väga kaua aega.


Kokkuvõte
Hiire ametlik hind peaks olema 49.99 eurot, kuid miskipärast müüvad Eesti poed seda täishinnaga 30 eurot. Kui juba 50 euro eest on siin mida tahta, siis 30 eurot on meie arvates rohkem kui ideaalne. Hiir on multifunktsionaalne – vabalt võib mängimiseks kasutada Harpooni juhtmega, kuid näiteks kooli/tööle kaasta võttes kasutada seda juhtmevabana. Hiire kvaliteet on hea ning millegi üle kurta pole.

Lisainfo


Tootja koduleht: Corsair
Tooteleht: Corsair Harpoon RGB Wireless

« Back