Reviews

31 May
2018

Corsair HS70

Corsair on üks tuntuimaid ning usaldusväärsemaid firmasid, kui jutuks on nii arvutite komponendid kui ka lisaseadmed. Nende kõrvaklappidest kõige tuntum seeria on vaieldamatult HS, mis sisaldab nii taskukohaseid kui ka samas kõrgkvaliteedilisi komponente. Täna, 31. mail tuli Corsair välja HS seeria uusima tootega – HS70.


Pakend ja sisu
Välimuselt näeb pakend välja identne HS60 pakendile ning sarnane ka HS50 karbile, ainukeseks erinevuseks on karbi värvide erinevus. Antud pakendil on eelistatud kollaseid ning musti toone. Pakendi esiosal on välja toodud peamised funktsioonid, milleks on: platvormidevaheline tugi (toetatud on noo arvutid kui ka PlayStation 4), kuni 16-tunnine kasutus ühe laadimise kohta, memory vahust kõrvapadjad, 2,4 GHz juhtmevaba heli, ülimalt täpsed 50 mm audio draiverid ning 7.1 surround heli. Pakendi küljel on tutvustatud lühidalt Corsairi CUE programmi ning tagaosal on detailsemalt välja toodud eelnimetatud funktsioonid.


Toode ise on pakendatud väga turvaliselt vastupidavasse plastikusse. Kõik lisavidinad on paigutatud klappide keskele tehtud eraldi avausse. Lisavidinateks on siis USB vastuvõtja, mikker ning micro-USB juhe. Manuaalid ja muud paberid on paigutatud karbi põhja.


Iseenesest näeb toode välja identne HS60 ja HS50 klappidega ning kasutatud on ka samu draivereid, ainukeseks erinevuseks juhtmevaba heli. Välimuselt näeb HS70 välja väga lihtne ja puhas, kuid samas vägagi elegantne – meie arvates lihtsuses peitub võlu! Klapid on valmistatud alumiiniumist ning padjad kustnahast, mis on täidetud memory vahuga, et tagada kasutajatele maksimaalne mugavus ning heliisolatsioon. Ostes on võimalik valida kolme erineva värvi vahel: must, must-valge ning must-beež. Vasak klapp omab auku mikri jaoks, mikri mute nuppu ning helikontrolli, ainukene nupp paremal klapil on väljalülitusnupp. Klapid on väga kerged ning kaaluvad vaid 328 grammi ning ei tänu memory vahule ei suru need isegi koos prillidega kandes.


Heli
Me proovisime läbi mitmeid mängužanre ning peame tõdema, et klapid said suhteliselt hästi hakkama. CUE (Corsair Utility Engine) abil on võimalik sisse lülitada surround ning soovi korral muuta heli ekvalaiserit oma vajadustega kohanema, mis kõik muutsid mänguelamuse veelgi paremaks. Samas hoiatame ette – kõike seda on võimalik muuta vaid arvutitel, PlayStation 4 puhul pole need seadistatavad. CUE abil on võimalik ka muusikat kuulates valida erinevaid žanre nagu rock, classical, jazz jne.


Ühenduvus
Tegemist on juhtmevabade klappidega, mistõttu ühenub see seadmega USB abil. Klapid kasutavad 2.4 GHz ISM-i, mida üldjuhul kasutatakse pigem teaduslikes ning meditsiinilistes seadmetes. Karbil on lubatud kuni 16 meetrist ühenduvust, kuid seda tegelikkuses saavutada on suhteliselt keeruline, kuna nii teised seadmed kui ka maja seinad ja muud takistused kõik nõrgendavad heli leviala. Meie eramajas jäi küll see veidi nõrgaks osades tubades, kuid keskmises korteris peaks olema ühenduvus küllaltki hea. Kui ühenduvus hakkab jääma nõrgaks, siis sellest annab teada piiksuv heli, mida on muidugi võimalik soovi korral välja lülitada.


Aku
Karbil lubatakse aku vastupidavust kuni 16 tundi ning meie arvates on see suhteliselt täppi pandud tundide arv. Klappe on võimalik laadida micro-USB abil ning vajadusel on võimalik laadida ning klappe kasutada samal ajal. Aku säästmiseks kasutab CUE ka energiasäästjat, mida on võimalik siis kas välja lülitada, lühendada või pikendada. Automaatselt on energiasäätja ajaks märgitud 5 minutit ning väljalülitamise lähenemisest annavad taas märku helisignaalid. 0-100% laadimine võtab aega umbes pool tundi, mis on vägagi lühike aeg.


Mikrofon
HS70 klappidega tuleb kaasa painuvast metallist ning silikoonist mikrofon, mida on võimalus soovi korral kas paigaldada või ära võtta. Et klappidel mikri auku peita, on sinna tehtud silikoonist eemaldatav Corsairi logoga jublakas. Peame tunnistama, et idee on hea, kuid reaalsuses võib see lihtsalt liiga kiiresti kaduma minna. Mikrofoni kvaliteed on väga hea ning heli on alati kristallselge.


Kasutus igapäevaselt
Meie esimene mulje kasutades Corsair HS70 kõrvaklappe mängimiseks oli vägagi positiivne. Klapid on tohutult mugavad ning ei suru isegi prillikandjatele. Kasutades tundusid need peas pehmed ning samas õhuliselt kerged, isegi pärast poolt päeva mängimist ei tekkinud ebamugavustunnet. CUE programme kasutades on nupuvajutusega võimalik sisse lülitada 7.1 surround ning soovi korral ka näiteks FPS režiim valida.


Mikri sisse- ja väljalülitmine on kerge ning painduva otsiku tõttu on ka endale sobiva kauguse valimine kerge. Väga funktsionaalne on võimalus klappe kasutada ning neid samal ajal laadida. Mikrofoni kvaliteet on hea ning taustamüra vaigistab kenasti ära, eelkõige vaid ühe avause tõttu, mis asub siis suu poolel.


Kokkuvõte
Meie jäime klappidega igati rahule, eriti suureks plussiks on nende klappide puhul õhuliselt kerge ülesehitus, kuid samas perfektne kvaliteet. Ka hind on selleks suureks plussiks – klappide hind on vaid 100 dollari ringis, ehk oma hinnaklassis on antud klapid ühed parimad. Konkurentide klapid maksavad keskmiselt 50 dollarit rohkem. Ainukese miinusena oskaksime välja tuua ehk selle, et näiteks PlayStationi puhul ei ole võimalik surroundi kasutada, kuid sellega ka asi piirduks. Tegemist on hea kvaliteediga tootega ülimalt taskusõbraliku hinna juures. Soovitame kindlasti!

Lisainfo


Tootja koduleht: Corsair
Tooteleht: Corsair HS70

« Back