Reviews

16 February
2018

Corsair Glaive RGB

Corsair’i Glaive RGB on mänguhiir, mille eesmärk on olla meelepärane igale mängurile. Glaive on väga mitmekülgne ning võimaldab mängijatel kohaneda oma hiirt vastavalt mängu stiilile või käekujule.

Sissejuhatus
Hiir on põhimõtteliselt maitse ja mugavuse küsimus. Ei ole eksisteeri universaalset hiirt, mis kõigile istuks, kuna nii käekuju kui ka suurus on igaühel omalaadsed. Corsair on üritanud selle hiirega pöörduda kõikide mängurite poole, arvestades inimeste individuaalsusega, kuid midagi on nagu puudu. Jõudlus on hiirel suurepärane ja sobib hästi kõikide žanride mängimiseks, kuid Corsair oleks võinud rakendada rohkem funktsioone, et tõeliselt muuta Glaive hiir kõigile. Selle all on siis mõeldud kohandamist, mis on küll hiire puhul olemas, kuid oleks võinud rohkem selle funktsiooni alla panustada.

Pakend ja sisu
Üldiselt jääb pakend hästi silma, kasutades matt musta ja kollast tooni. Välisel ümbrisel on välja toodud erinevad funktsioonid, mis tulevad vastava hiirega kaasa – RGB, meeletu 16000 DPI – äkki läheb kellelgi vaja ning lõpetuseks põhifunktsioon, milleks on külje peal olev vahetatav pöidlale mõeldud käepide.


Hiir on väga hästi pakendatud võttes arvesse, et turuhind on vaid 70 €, üldjuhul maksavad tuntumad mänguritele mõeldud hiied 99 € kanti . Sellise hinna eest ei ootaks toote karbi avamisel erilist kogemus, kuid kogemus on võimas, justkui oleks tegu kaks korda kallima hiirega – vähemalt endal jäi avamisel selline mulje ning uut asja on alati huvitav lahti võtta ja seda veel siis, kui toode on huvitavalt ära pakendatud.


Karp avaneb nagu raamat ning kasutaja saab kohe heita pilgu tootele. Kaas püsib kinni magneti abil, mis on üsna huvitav ja omapärane lähenemine. Hiir on turvaliselt paigutatud karpi, lausa nii, et selle kätte saamisega on tükk tegemist kui ei ole soovi karpi kahjustada. Karp on tehtud kvaliteetsest materjalist, mis oma ülesehitusega jätab väga eksklusiivse mulje – suured plussid Corsair’ile, et suudavad nii omapäraselt tooteid ära pakendada ning loodan, et jätkavad samas vaimus.


Hea on näha, et Corsair panustab pakendi avamiskogemusele, mis minu arvates aitab suuresti kaasa meeleolu loomisele ja näitab firmat paremast valgusest. Hetkekogemus oli päris huvitav, kuna hiire pakendusviis oli üsna tavatu. Ühesõnaga hiir on pakendatud väga turvaliselt ning ei tohiks transportimisel midagi halba juhtuda.


Glaive on suurem kui keskmise suurusega hiir, millel on üsna pikk ja kitsas struktuur. Selle disain sobib ideaalselt teiste Corsair’i hiirtega, millel on RGB tugi. Hiir omab matt-musta viimistlust, mis võib olla ilus esialgu, kuid võtab kergesti külge mustust kätelt ning määrdub kasutamise ajal keha rasvade tõttu kergesti. Hiir on peamiselt valmistatud plastikust, kuid hiire ülaosas võib leida alumiiniumist riba. Toode on saadaval kahes värvitoonis: jet black ja alumiinium.


Hiire keskosas on viis LED-indikaatorit, mis näitavad hetkel kasutuses olevat DPI-taset, keskelt on võimalik veel leida DPI muutmiseks loodud nupp ning kerimisratas koos hiire tavapärase parema ja vasaku klahviga. Kerimisrull omab mõnusat tekstuuri, kuid kahjuks ei ole see valgustatud. Vasak- ja parempoolsed klikid kasutavad lühikese sõidutee jaoks Omroni lüliteid ja Corsair’i sõnul peaks iga klahv vastu pidama umbes 50 miljonit klikki.


Hiire paremal küljel on kummist viimistlusega tekstuur, mis aitab kaasa hiire käes hoidmisele. Kuid hiire parem pool on see, mis muudab Glaive silmapaistvamaks. Külje pealt leiame tavalised edasi-tagasi liikumisnupud, kuid see ei ole veel kõik. Nuppude all on magnetid, mis hoiavad kinni väljavahetatavat pöidlale mõeldud käepidet. Magneteid on kasutatud selle eesmärgiga, et vahetus saaks toimuda ilma vaevata ja isegi mänguhoos, kui selleks peaks vajadus tekkima.


Hiirega tuleb kaasa kolm väljavahetatavat külge, igaühel erinevad omadused, mis võimaldab leida kasutajal endale sobivaim. Kaks neist on sarnase kujuga ning ainsaks erinevuseks on see, et üks omab kummist tekstuuri ning teine sujuvat kattekihti. Kolmas käepide on teistest erinev, omades nii-öelda pöidla asetusala ning külg on kaetud kummist tekstuuriga, mis ühesõnaga võimaldab pöidlal puhata.


Kuigi on tõsi, et iga käepide on tõepoolest erinev, ei muuda ükski käepide täielikult hiire ergonoomikat. Siinkohal oleks Corsair’il olnud hea võimalus viia kohandamine natuke kaugemale – lastes kasutajal muuta nii hiire pealmiseid klahvikatteid ja mõlemat külje katet ning võib-olls isegi lisada kasutajale võimalus lisada raskusi, et muuta hiir täiesti kasutajasõbralikuks. Kõik eelnev oleks hiire teinud väga huvitavaks, kuid sellega oleks kaasnenud ka korralik hinnatõus.


Glaive RGB üldine kasutustunne on mugav ning kuigi minule isiklikult oli hiir tavapärasest kõrgem ning laiem, oli hiire kasutamisega siiski kerge ära harjuda. Probleem võib tekkida hiire kõrgusega, mis minu jaoks tundub olevat natuke liiga kõrge. Hiire alumisel küljel on 16000 DPI optiline andur ja viis teflonpadjakest, mis tagavad pindadel kerge liikumise. Hiirele on lisatud 1,8 m pikkune põimitud kaabel.


Andmed


Jõudlus
Glaive kasutamine on olnud rõõm algusest lõpuni. Olgu tegevuseks mängimine, töötamine või midagi muud vahepealset saab, hiir kõigega kenasti hakkama, seade liigub sujuvalt ning täpselt. Hiire jälgimine on suurepärane, ilma kõrvaletõugeteta ning muid ebasoovitavaid käitumisviise ei esine. Tehnilised numbrid on suured, valimiskogus on 1000 Hz ja maksimaalne 16000 DPI. Enda kasutus kogemus jääb nii 1600-2000 DPI piiridesse ning loodud olukorras sai sensor kõikides stsenaariumites suurepäraselt hakkama.


Suurem osa minu mängudest on olnud Bethesda Skyrim ja DICE’i Battlefield 1, mängud on erinevate ülesehitusega, kuid hiir saab kõigega hästi hakkama. Hiire vajutused on kiiresti reageerivad ning mängimine on sujunud ilma vaevata.

Corsair Utility Engine ja RGB
Glaive kasutab Corsairi CUE ehk Corsair Utility Engine tarkvara jõudluse reguleerimiseks ja valgustuse juhtimiseks – programm on väga kasutajasõbralik. Hiirt on kerge kalibreerida pinna suhtes ja DPI seadistusi saab muuta ühe DPI täpsusega, mis on väga muljetavaldav.


RGB valgustus on erk ning võib laual põleda nagu jõulupuu. Efekte saab kohandada ja sünkroonida teiste seadmetega. Esindatud on mitmed funktsioonid - kindel värv, vikerkaareefekt, ning palju muud. Ühesõnaga terve õhtu võib veeta proovides läbi erinevad funktsioone. Ainukeseks ebameeldivaks teguriks hetkel on see, et iga firma loob programmi oma seadete kontrollimiseks, mis jätab kasutajale kaks võimalust. Kas kasutab ühe ja sama tootja tooteid või siis lepib mitme programmiga.

Kokkuvõte
Glaive on tehniliste andmete poolest suurepärane toode, mis omab head kvaliteeti, suurepärast andurit ja sobib ideaalselt kõikide žanrite mängude jaoks. Suureks plussiks on vahetatav küljekate. RGB tasub ka mainimist, kuid see on tänapäeval peaaegu igal asjal küljes ning selle puhul on igal ühel oma maitse. Hiirt oleks saanud teha veel silmapaistvamaks, kui Corsair oleks lisanud kaalu seadistamise ja võib-olla vahelduvaid nuppe ning mõlemad küljekatted muudetavaks.


Kõik eelnev oleks muidugi lisanud lisakulusid, kuid 70 € eest on hetkel hiirt rohkem kui vaja. Kui hindate jõudlust ja teile meeldib pakutav disain, siis kindlasti heitke pilk Corsair’i Glaive RGB hiire suunas.

Lisainfo


Tootja koduleht: Corsair
Tooteleht: Corsair Glaive RGB

P.S Tänud Noonwraith’ile, kes aitas kaasa sellele ülevaatele.

« Back