Cooler Master MasterCase MC600P

Cooler Masteri MasterCase MC600P on kõige uuem järd MC-seeria korpustele, mille eesmärgiks on pakkuda kasutajatele täielikku kontrolli oma korpuse välimuse ja funtsioonide üle. MC-seeriatele iseloomulik FreeFormTM modulaarne süsteem võimaldab igal kasutajal kohandada nii sisemisi struktuure kui ka esteetilisi aspekte vastavalt oma soovidele ja vajadustele tänu mitmetele lisajuppidele.

Pakend ja sisu

Nagu Cooler Masteril juba tavaks, saabub toode alati kvaliteetselt pakendatult, seega ei pea ostja muretsema kahjustuste pärast. Pakend ise on tagasihoidlik - pakendi esiosal on välja toodud kujutis korpusest, toote nimi, paari sõnaga on kirjeldatud nende FreeForm modulaarset süsteemi ning välja on toodud toed järgmiste RGB programmidele: Aura Sync, AsRock RGB LED, Gigabyte RGB Fusion ning MSI Mystic Light Sync.

Pakendi tagaosal on taaskord kujutis korpusest, kuid seekord on see justkui lahti võetud ning igat osa on eraldiseisvalt kujutatud. Kõrvale on lisatud lühike kokkuvõte tootest ning silmapaistvamad funktsioonid kaheksas erinevas keeles.

Korpusega tuleb kaasa ka kvaliteetsest papist karp, kust leiab erinevaid tarvikuid. Näiteks leiab sealt suurel hulgal erinevaid kruve komponentide kinnitamiseks, esipaneeli LED valgustuse ülemineku, ventilaatorite toited, kaablite kinnitused ning ka lühikesed mustad zip tie’d.

Taga on I/O kaablite peitmiseks korpusel omapärane raamistik, mis on eemaldadav ja muudab korpuse veidikene suuremaks, kuid omapärasel kombel ka välimust paremaks. Kaableid on raskem näha ja klaaspaneeli ümber tekib raamistik, mis jätab küll korpusest suurema mulje, aga muudab välimust mõnusalt sümmeetrilisemaks, mis meile isiklikult tohutult meeldib.

Korpusel puudub toiteploki täielik kate - olemas on ainult pealmine kate, kuid küljelt on kergesti märgatav toiteplokk koos ülejäänud kaablitega, mida süsteemis ei läinud vaja. Me saame küll ideele pihta - mõni tõesti soovib oma kallist toiteplokki näidada teistele vaatamiseks, kuid isegi kui sul on modulaarne toide, võid sattuda olukorda, kus sul on süsteemi ehitamisest jäänud kaableid üle, mida sul otseselt vaja ei ole ning kõik need oleks siis antud olukorras kergesti nähtavad. Samas katte puudumist leevendab mingil määral tumendatud klaasist paneel. Samas on korpus mõeldud modifikatsioonide tegemiseks ning keegi ei keela teha süsteemi vastav mod enda meele järgi.

Jahutus

Jahutuse poolest on korpuses palju võimalusi nii õhk- kui ka vesijahuti paigaldamiseks. Tõenäoliselt enne kui kõik kohad on ventilaatoritega hõivatud saavad emaplaadil ventilaatorite pesad otsa. Korpusel on tugi viiele 140 mm ventilaatorile, millest kaks saab asetada korpuse ülemisse ossa, kolm korpuse ette õhku siise tooma ja viimase asetada õhku välja viima emaplaadi I/O juurde. Identselt on olemas ka tugi viiele 120 mm ventilaatorile samades kohtades.

Korpusega tuleb kaasa kolm 140 mm ventilaatorit, millest üks asetseb emaplaadi I/O juures ja kaks on paigutatud korpuse ette õhku siise tooma. Ventilaatorid on kiirusega 1200 RPM, kuid omavad ainult 3-pinnist ühendust, mida on natuke kurb näha, kuna ootasime 4-pinnist, et saaks kasutada PWM kontrolli ventilaatoritel. Teisalt aga on see ka mõistetav, kuna need ajaksid hinna suuremaks ja enamasti kasutajad vahetavad ventilaatorid niivõinaa välja.

Radiaatorite tugi on sarnane ventilaatorite omaga - kuhu saad asetada ventilaatori, sinna saad panna ka radiaatori ja kuna ruumi on kõikjal korralikult üle, siis on olemas ka võimalus panna radiaatori ventilaatorid push-pull seadistusse. Kui on soov paigaldada süsteemi etteotsa jahutus radiaatoriga, siis peab arvestama, et arvatavsti tuleb eemaldada mõni kettakarp, kas siis 5,25-tolline või siis 3,5-tolline.

Süsteemis on kokku kolm kettakarpi, millest kaks asuvad toiteploki kattest üleval pool ja üks asub all, mis mahutab endasse vastvalt ka siis kaks 2,5- või 3,5-tollist seadet. Kui on soov panna korpuse esiossa 360 mm radiaatorid, siis tuleb ära eemaldada kõik kolm karpi ning CM on jätnud toiteploki esiosa juurde ava, et kasutaja saaks panna soovi korral pika radiaatori.

Cooler Master on lähenenud korpuse jahutusvõimsusele ja vaikusele väga huvitavalt, kasutades pealmise ja esipaneeli kinnitamiseks magneteid. Kinnitussüsteem võimaldab kasutajal ise valida, kas soovib seda paneeli seadistada pigem tagama suuremat õhuvoolu või eelistab vaikust jõudlusele.

Õhuvoolu tagamiseks tuleb paneeli korpusest eemale tõmmata ja kui soov on süsteem teha vaiksemaks, siis kergelt käega peale suruda ja paneel tõmbab ennast magnetite abil vastu korpust. Jahutuse poolest ei ole korpus just kõige võimsam, kuna paneelid on täisplastikust ja õhutuse avakohtadeks on ainult paneelide kokkupuutenurgad, mis on päris minimaalsed. Kahjuks ei ole Cooler Masteril enda poes müügil ka meshist paneele.

Modulaarsus

Ülimodulaarne disain on selle korpuse puhul põhisõna. Kui eespool rääkisime kettakarpidest, siis neist võiks veel nii palju rääkida, et neid on võimalik liigutada ühe sentimeetri kaupa alla- või ülespoole kuni lagi või põrand vastu tulevad. Lisaks sellele on võimalik CM poest osta veel juurde hunnikute kaupa lisamooduleid. Erinevaid lisamooduleid mida tellida on palju, tooted ise on üldjuhul üllatavalt taskukohase hinnaga, kuid sinna lisandub veel otsa üpris suur postikulu, mis siis Eestis peaks jääma 25 euro kanti.

Korpusel on olemas ka tugi vertikaalse grafikakaardi jaoks, mida meie küll kahjuks testida ei saanud, kuna vastav kinnitus ja kaabel ei tule korpusega kaasa. Lisaks kui uurisime nende tellimisele, siis avastasime, et hind muutub päris krõbedaks. Ostes kinnituse ja kaabli komplektiga peaksid sa maksma selle eest umbes 50 eurot ja siis lisandub veel postikulu 25 eurot, mis on kokku peaaegu pool korpuse hinnast.

Modifikatsioonide valmistamine

Lisaks selle pakkus meile veel huvi ka LED valgustusega toiteploki kattepaneel, mille hind nüüd ei olnud nii krõbe, kergendades rahakotti 20 euro võrra, kuid jällegi muutus takistavaks asjaoluks postikulu, mistõttu otsustasime selle modifikatsiooni ise valmistaa. Põhikomponentidena ei ole üldse palju vaja: soovitud pikkusega LED riba, läbipaistev pleksiplaat (saab pea igast ehituspoest), musta teipi või midagi muud, et katta ära LED valgustuse osa ning saage vms millega plaati sobivaks lõigata. Meie muretsesime plaadi vanast monitorist.

Lõikamise juures oli põhiliseks takistuseks see, et elektritööriistadega seda tööd ei saanud teha, kuna need kippusid hakanud plastikut sulatama ja ainsaks tööriistaks oli rauasaag, millega pidi läbi lõikama neljakümne sentimeetri pikkuse tee. Kokku võttis lõikamine oma pool tundi aega, kuna saag oli väike ja jõudu pidi korralikult rakendama, samal ajal oli tähtis sirget joont hoida. Kui plaat valmis, paigutasime külje peale LEDi ja katsime selle osa musta teibiga ära, et lõpptulemuseks jääks ilus ning võimalikult puhas.

RGB valgustus

Rääkides LED valgusutusest, siis korpuse esiosas kõige all on olemas väike riba RGB valgustust. RGB on kontrolliatav siis omale meelepärase programmi kaudu (Aura, Fusion, Mystic Light, RGB LED, CM enda programm), või korpuse esipanneli nupu abil või kui soov puudub siis on võimalik ühendada otse toiteploki külge ja LED omab lillalt valgustust, millel on sujuv efekt valgustus reziimiks, mis mõnikord võib muutuda ebamugavaks kuna lülitub sisse ja välja.

Kaablimajanduse peale on Cooler Master päris korralikult panustanud, tehes erinevaid kanaleid ja pesasid, kust kasutaja saaks vedada oma kaablid võimalikult märkamatult. Lisaks on olemas veel kate, mida saab kasutada, et oma kaablid kinni katta, kuid hetkel ma selleks väga vajadust ei näe, kuna korpuse tagumine plaat ei ole läbipasitev. Kuid üldiselt on korpuses väga hea teha kaablimajandust ja endalgi silm puhkab kui kaablid on ilusti peidetud ja ei ole segadust.

Karastatud klaas

Cooler Master on MC600P puhul rakendanud toonitud ning karastatud klaasi. Esmalt olime selle suhtes kriitilised, kuna klaas tundus peale vaadates liiga tume, kuid nüüd oleme ümber mõelnud ning tõsiselt armastame seda. Toonitud klaas aitab imehästi peita kaableid ning toob tõsiselt erksate värvidena esiplaanile komponentide RGB valgustuse jättes tahaplaanile ka kõike koledama emaplaadi. Klaas kinnitub korpuse külge ühe kruvi ning mitmete metallist tugedega ning püsib kindlalt paigal.

Emaplaatide tugi

Korpuse emaplaatide tugi on väga hea, kuna enamasti ei leia korpust, millel on EATX tugi - seda on hea näha, kuid selle tõttu pidi Cooler Master tegema korpuse pikemaks. Isegi nii suure korpuse puhul leidsime pisikese miinuse, mis on seotud suurusega ning seda siis PCIe pesade puhul. Korpusel on olemas tugi seitsme PCIe pesa jaoks, kuid mõne kasutaja jaoks võib vajalikuks osutuda kaheksa. Ainuke hetk, millal läheksid kõik kaheksa kasutusele oleks siis nelja graafikakaardi jooksutamise puhul. Samas isiklikult meile meeldib, et pesasid on seitse, kuna see ei jäta emaplaadi alla tühja ala ja see näeb välimuse poolest parem välja. Ühesõnaga oleks hea näha kaheksa pesa tuge, aga samal ajal ei tahaks välimust ohverdada - eks sina kui lugeja jääd otsustajaks, kumb on tähtsam.

Kokkuvõte

Cooler Master on meie arvates saanud hakkama ülimalt ambitsioonika korpusega ning hea on näha, et tootja kiidab heaks kasutajate loomingulisuse. Mingil määral on hea, et nad müüvad ka lisajuppe, kuid nende postikulu teeb kõik nende tooted keskmiselt poole kallimaks, mis üldjuhul ennast ära ei tasu. Siiski oleme korpusega väga rahul ning soovitame seda kindlasti!

Lisainfo

Cooler Master MasterCase MC600P

sample-image

Similar Articles