BitFenix NOVA TG

Korpus põhineb algsel NOVA korpusel, omades sarnast tagasihoidlikku disaini, mida on üritatud moodsamaks teha küljeklaasi abil. Korpuse sees on läbi viidud ka mõned uuendused nagu SSD pesad, lisatud ventilaatorid ja nipet-näpet veel, kuid see ei ole veel kõik, kuna korpus hoiab veel ühte asja saladuskatte all ning selle üritame ülevaates paljastada.

Sissejuhatus

Korpus on väliselt päris korralik võttes arvesse, et turuhind on 47 eurot, mille eest saad korpuse siis kas musta või valge välimusega, vastavalt sellel kas punane või roheline LED valgustusega ventilaator ning lisaks selle klaasist küljepaneel, mis on hetkel muutnud suureks trendiks. Kuid kõige selle eelnevaga olen suutnud võtta kokku kõik positiivse, mis mul korpuse kohta öelda on ja seda on vähe, võttes arvesse kui palju negatiivset siit hakkab tulema nii, et hoia alt – vabandan ette kui olen liiga negatiivne. Meeles peaks pidama, et korpusesse paigutatav sisu peaks hea välja nägema, kuna eksponeerimine käib küljepaneeliga käsikäes.

Pakend ja sisu

Lugu algab siis sellega, et kuller tuli ukse taha koos korpusega, mis oli saadetud BitFenixi poolt – neutraalsuse mõttes jätame kullerfirma nime mainimata, kuna ei ole soov tegelikult kedagi mustata. Pakki vastu võttes oli korpuse pakend väliselt korras, lihtsalt üks pealmise karbi kaasi oli lahti tulnud teibist, mainisin seda ka kullerile, et mis sellega lood on ning tema vastas sellee peal, et tema ei tea. Võtsin siis paki vastu ja läksin tuppa. Nii nagu alati uue pakki saamisel on uudishimu suur ning avasin pakendi ja võtsin korpuse välja ning oh häda, esi paneelil on mõra sees.

Selle peale hakkasin kohe pakendit uurima, et millise koha peale on löögi saanud või kus on auk sees, aga ei midagi eelnevat, karp on täies tükis ilma ühegi kriimu ja auguta. Korpus ise on ümbritsetud parjalt paksu vahtplastiga, nii 5 sentimeetrit paks, mis samuti oli ühes tükis ning ilma muljumismärkideta. Nii nagu korralik kodanik ikka andsin Bitfenixile sellest teada ning peakontorist tuli otsus saata uus korpus ülevaateks. Kogu see eellugu on mõeldud lihtsalt hoiatuses, et kusagil on mingi viga, kas pakendi materjal või siis oli lihtsalt korpus liiga suure pinge all ning andis otsad – klaasist küljepaneel oli see-eest terve.

Kuid asume nüüd siis ülevaate juurde. Nagu eespool mainitud, siis pakend on korralik ning peaks vastu pidama igasuguse kohtlemisele, kuna teine korpus jõudis kohale tervena. Korpus on ümbritsetud tavalise papist ümbrisega, millel on peal mõned illustreerivad joonised. Seestpoolt on korpus tihedalt pakendatud vahtplastiga ning on veel omaette kiles. Kuna kõik oli pakendatud tihedalt, oli korpuse kättesaamisega tükk tegemist. Küljepaneel oli kaitstud kilega, et paneelile ei tekiks kriimustusi.

Välimuse mõttes ei ole korpusel viga, küljepaneel mulle isegi meeldib, kuid see on ka suhteliselt kõik, mis on positiivne selle korpuse kohta. Korpusel on mitmeid negatiivsed külgi ning nende kohta võingi jääda kirjutama. Ketaste tugi korpusel on hea, kasutajal on võimalus mahutada korpusesse kolm 2.5“ ketast ning kolm 3.5“ ketast, mida on võimalik paigaldada liigutavatele alustele, mis muudab ketaste lisamise ja eemaldamise väga kasutajasõbralikuks – see oli positiivne osa. Kuid ketaste raamistik on millegi pärast jäädavalt kinnitatud korpuse külge, kas oli siis nii raske nelja tehase jäädava kinnituse asemel kasutada nelja kruvi? Kas see tõesti tõstaks korpuse hinna nii kõrgele, et kasutaja vaataks korpusest mööda? Hetkel teenis korpus endale just miinuspunkti, mis on palju suurema kaaluga kui väike hinnatõus.

Korpusega tuleb kaasa kaks eelnevalt paigaldatud ventilaatorit, millest üks on LED valgustusega – vastavalt kui ostad musta korpuse, siis punase valgusega ning kui valge korpuse, siis rohelise valgusega. Ventilaatorid on korralikud ning sellise raha eest ei soovigi rohkemat, kuid mis mulle järjekordselt ei meeldi on ventilaatorite tugi, mis on lihtsalt kohutav. Korpus toetab ainult 120 mm ventilaatoreid, kaks ees ning üks taga. Ülemiste õhutusaukude puudumine ei ole isegi väga negatiivne, kuid hetkel leian, et korpuse peal peaks ka olema võimalus paigaldada ventilaatoreid ning seda selle pärast, et ketaste raamistik ei ole eemaldatav.

Ma üritan oma mõtet natuke selgemini edasi anda. Kui sul on soov paigutada korpusesse kõik-ühes jahuti, siis on selle jäetud ainult üks koht, milleks on 120 mm tugi – aga kui mul on ainult 140 mm jahuti, mis siis saab? Kõik selle oleks saanud lahenda paari augu juurde puurimisega esipaneeli kinnituste juurde ning ketaste raamistiku eemaldamise võimaluse lisamise, mis oleks taganud ligipääsu kinnitustele, mida kahjuks ei ole, kuna kettaid ei saa eemaldada. Olgu, hingame sisse ja välja, kui firma soov oli jätta raamistik jäädavalt sinna, siis nad oleksid võinud vähemalt teha jahutusavad korpuse ülemisse ossa, kuid ei välimus on tähtsam – korpus teenis veel mitu negatiivset punkti.

Kui jätta kõrvale jahutuselemendid ja ketaste paigutuse, siis peaks korpus olema korralik, kui plaan kasutada õhkjahutit või siis ainult 120 mm kõik-ühes vesijahutit, kuid sellega ei lõppe veel piinad, oota kuni sa satud süsteemi ehitama! Hoiatus ette, pane oma kaablid enne paika, kui hakkad süsteemi korpusesse panema! Mina sain eelnevat tunda ikka väga valusal meetodil. Nagu ikka paned paika I/O kilbi ning siis suundud emaplaadi paigaldama, mille järgnes suur kisa ja kära minu poolt, et korpus ei suuda mahutada 140 mm kõik-ühes vesijahutit, mille lahenduseks lihtsalt võtsin kõik 3.5“ ketaste hoidikud korpusest välja ja pistsin jahuti sinna, kinnituseks kasutasin zip tie’si.

Seejärel, otsustasin paigutada korpusesse toiteploki, kui jõudsin protsessori toitekaablini hakkasin korpuse ülemisest servast otsima juhtmete jaoks loodud auku ning minu imestuseks oli see auk põhimõtteliselt olematu ning ainsaks lahenduseks too hetk oli kaabel jooksutada lihtsalt toiteplokist üle emaplaadi otse pesasse, kuid see oleks olnud ikka väga kole – kuna korpusel on rõhutud välimusele tänu klaasist küljepaneelile. Järele oli jäänud siis kaks valikut, kas jooksutada kaabel emaplaadi külje pealt või siis emaplaadi alt.

Jooksutades juhet emaplaadi alt, seaksin plaadi pinge alla, kuna kaabel on jämedam kui kruvide kõrgus millele emaplaat oli paigutatud. Esimese hooga üritasin kaabli ühendada emaplaadi kõrvalt, kuid kaabel jäi kahjuks lühikeseks – BitFenix ise kasutas pikendusi mida on võimalik näha nende kodulehel üleslaaditud piltidelt. Kust kohast ma need pikendused peaksin välja võluma kui ehitamine on poole peal? Ainukeseks võimaluseks jäi siis emaplaat välja võtta ning paigutada kaabel ära ning emaplaat tagasi oma kohale asetada, kuid seekord juba vähemate kruvidega, kuna emaplaat läks pinge alla.

Graafikakaarti tugi on üldiselt see, mille üle ma ei virise, kuid kui BitFeniks oleks kasutanud eemaldatavaid kettakarkasse, siis oleks kasutajatel võimalik paigaldada korpusesse pikem kui 300 mm pikkusega kaart. Piltide pealt võis tunduda asi väga lilleline, kuid kui korpuse ükshetk kätte saada on asi ikka päris karm – ma ei teinud eelnevat uurimistööd, mis korpusesse mahub ja mis mitte. Kuid eelpool sain mainitud ka kindlalt elementaarseid asju, mis võiksid korpusel olla – eriti pahane olen protsessori toite juhtme tõttu.

Valgustus on korpuses hea. Klaas annab sellise kristal selge läbipaistva välimuse. Korpuses sees olev valgustus ja erinevad jupid näevad palju ilusamad ja erksamad välja. Klaaspaneeli külje peal on väga lahe idee ning kui vaeva näha ja valgustust sisse planeerida võib saada väga huvitava tulemuse. Ilusa välimuse saavutamiseks peab küll olema kannatust, kuna kaablid peab korralikult paigutama – üleliigsete pärast ei pea muretsema, kuna need saab peita korpuse taha, pluss punktid selle kohapeal BitFenixile, et juhtmete paigutamiseks on külje paneeli jäetud suur muhulaadne kauss.

Kokkuvõte

Kui on nuppu, saab ka halvast asjast asja, kuid korpusel on palju negatiivseid külgi ning tegu ei ole just väga kasutajasõbraliku korpusega. Jah, viriseda võib igaüks, kuid mõnikord tuleb vaadata tõele näkku ja öelda välja tõde, kuidas olukord tegelikult on. Kui on plaan minna õhkjahuti teed siis ei ole muret - naudi oma uut korpust, kuid kui on mingigi tahtmine kasutada vesijahutit, siis parem otsi mõni teine korpus. Kohti kus saaks olukord paranda on mitmeid. Esiteks võiks lisada protsessori toite kaabli jaoks ava emaplaadi ülemisse serva, mis tegelikult peaks olema elementaarne.

Teiseks ketasete raamistik võiks olla eemaldatav, et tagada parem jahutusvõimalus, kui on soov kasutada vesijahutit. Korpusel võiks olla ka tugi 140 mm ventilaatoritele, mis minu arust oleks päris mõistetav aastal 2017 – vähemalt kasvõi siis ainult esipaneelil. Ülemine jahutusosa on valikuline, ma näen selle vajadust hetkel, kuna sinna saaks paigutada ventilaatorid või siis vesijahuti – ülemist ava ei oleks vaja kui ketaste raamistik oleks eemaldatav. Ühesõnaga korpus näib korralik välja, põhilisa, mis korpusega kaasa tuleb korralik on peavalu ning kõige parem lisa on klaasist küljepaneel, mis on päris lahe ja ilus – paistab, et kasutaja maksab paneeli eest mitte korpuse eest.

Lisainfo

BitFenix NOVA TG

sample-image

Similar Articles