Reviews

29 September
2018

ASUS TUF Gaming M5

2018. aasta Computex’il avalikustas ASUS uued mänguritele mõeldud TUF seeria tooted: K5 klaviatuur, H5 peakomplekt, GT501 korpus ning M5 hiir. Selles ülevaates testime TUF Gaming M5 hiirt.


Pakend ja sisu
TUF seeria tooted on olnud alati veidi tagasihoidlikumalt pakendatud kui teised ASUS-e tooted. Pakend on seeriale omaselt hallides toonides ning väga kokkuhoidlikult pakendatud. See tähendab, et tihti reisivatel inimestel on hiirt palju kergem kaasa võtta, kuna hiire saab pakendada oma enda originaalpakendisse ning seejuures säästetakse ka pakendiga loodust – ei ole vaja kasutada liigselt plastikut ning pappi, et oma edevust näidata.


Pakendi tagaosal on toodud välja peamised funktsioonid: hiir on loodud toetama mõlemakäelisi, küljed on kaetud camo mustriga, hiir toetab kuni 6200 DPI-d ning DPI nupp on LED indikaatoriga, kuni 50 miljonit klikki vastu pidavad Omroni nupud, eriline kate vastupidavuse suurendamiseks, kuus programmeeritavat nuppu ning Aura Sync.


Disain
M5 on suhteliselt pisikene hiir ning kaalub ainult 30 grammi. Kuna hiir on mõeldud nii vasku- kui ka paremakäelistele, siis ei ole tegu ergonoomilise hiirega. Hiir on ka suhteliselt madal. Hiire vasakul pool on kaks programmeeritavat nuppu ning paremal pool vaid suur „võlts nupp“ kuhu on peale kirjutatud TUF Gaming. Peopesa all on ainukene RGB valgustus, milleks on siis TUF seeria logo.


Vastupidavus
TUF seeriaga on lähenetud teise nurga alt – RGB ja välimus on jäetud tahaplaanile ning rõhk on suunatud täielikult vastupidavusele. Nagu eespool juba mainitud, siis kasutatud on heavy duty Omroneid, mis peavad vastu ligi 50 miljonit klikki. Hiire alumine osa on kaetud tefloniga. PAW3327 optiline sensor tagab kuni 6200 DPI-d, mis peaks enamikele hobimänguritele olema rohkem kui piisav.


Külgedel ei ole kasutatud kummisest materjalist libisemisvastaseid osi, vaid plastikust camo mustriga katet. Samas on see kahe otsaga asi – plastik ei ole käele nii mugav ning ei paku nii head libisemisvastasust kui kummine materjal, kuid samas kumm kulub kiirelt ja kaotab üldjuhul paari aastaga suurema osa oma mustrist niikuinii. Ehk siinkohal peab potentsiaalne ostja oma soovid paika seadma.


Mugavus
Minu jaoks oli hiir ebamugav, kuna olen harjunud teistsuguse ergonoomilise hiirega. Samuti oli see liiga väike, madal ja järsu tõusuga. Samas eks iga kasutaja on omamoodi ning kindlasti istub see paljudele hästi. Minu suuremaks arusaamatuseks oli mõlemakäelisus - üldjuhul nii vasaku- kui ka paremakäelised vajutavad lisanuppe siiski pöidlaga, kuid kui hiir vasakusse kätte võtta, siis jääks justkui mulje, et kasutaja peab väikse sõrmega neid vajutama ning meie teada ei saa neid nuppe ümber ka liigutada. Vasakukäelisena tundub selline asetus mulle veidrana, kuid samas kasutan hiirt siiski paremas käes ning ehk vasaku käega kasutajad peavad seda normaalseks.


Aura Sync
TUF logo on võimalik aga mitte vajalik kontrollida Aura programmi abil. Kui programmi arvutis pole, siis logo vahetab sujuvalt vikerkaare toonides värve. Meie isiklikult Aura’t ei soovita – programm on aeglane ning tekitab rohkem probleeme kui kasu. Aura abil on võimalik valida kolme erineva režiimi vahel: staatiline, hingav ja värvitsükkel.


Kokkuvõte
Oma taskukohase hinna juures pakub TUF Gaming M5 kvaliteeti rohkem kui küllaga. Küllap pole see just RGB fännide eelisvalik, kuid see-eest saab imelise kvaliteedi ja vastupidavuse. DPI’d on enamikele kasutajatele piisavalt ning kõigele lisaks on see sobiv ka vasakukäelistele. RGB fännidele on tõenäoliselt meelepärasem meie poolt varasemalt testitud Pugio.

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS TUF Gaming M5

« Back