Reviews

29 October
2018

ASUS TUF Gaming K7

ASUS on taaskord toonud turule midagi uut ja omapärast, seekord klaviatuuri! Tegemist pole mitte ainult veekindla versiooniga (nagu varasemad) vaid lisaks on seekordne TUF alumiiniumist ning kasutab Optical-Mech tehnoloogiat.


Plussid
• Vee – ja tolmukindel
• Imekaunis valgustus
• Kvaliteetne programm

Miinused
• Kaabel pole põimitud ega eemaldatav
• Puudub pass-through port


Pakend
Esimest korda on TUF seeria pakend põhimõtteliselt identne ROG seeriaga – tavapärane tuhahall on asendatud mustaga ning kui aus olla, siis meile see isegi meeldib. Kuid võrreldes ROG-iga on pakend ikka väga tühi – esiosalt leiab klaviatuuri kujutise ning Aura Sync logo.


Pakendi tagaosalt leiab joonise Optical-Mech tehnoloogia tööpõhimittest ning lühikokkuvõtte peamistest funktsioonidest – alumiiniumist korpus, vastupidavus kuni 100 miljonit klikki, eemaldatav ergonoomiline randmetugi, tolmu – ja veekindlus IP56 ning üliväike rektsiooniaeg.


Disain
Klaviatuuri karkass on valmistatud samast alumiiniumisulamist millest on tehtud ja õhusõidukid. Kui tavaliselt on TUF olnud pigem kvaliteedi peal väljas ning valgustuse suhteliselt tahaplaanile jätnud, siis seekord on mõlemat ühendatud ning tulemuseks on endiselt oma hinnaklassi üks vastupidavamaid variante, kuid lisaks on see nüüd ka esteetiliselt väga kaunis.


Magneetiline randmetugi on valmistatud võltsnahast ning on oma mäluvahu tõttu igale kasutajale ergonoomiline. Sünteetilisele nahale prinditud muster teeb selle omapärasemaks, meie arvates teeb see seda küll stiilsemaks, kuid rikub ära just metallise tunde, mis meile isiklikult meeldib.


Klahvid
Optical-Mech tehnoloogia kasutab infrapuna valgust ning klahvi vajutades lõigatakse valguskiir pea silmapilkselt ning see unikaalne disain võimaldab elimineerida 5 ms „debounce“ viivituse, mis esineb kõigil traditsioonilistel metallkontaktidel. Antud juhul on reageerimisaeg vaid 0.2 ms, mis on kiirem kui silmapilgutus.


Vastupidavus
Klaviatuur on IP56 kaitsega, mis siis peaks vastu pidama igast nurgast veevooliku pritsimisele. Lisaks on suurendatud ka Optical-Mech tehnoloogia abil vastupidavust – klaviatuuri iga klahv peab vastu kuni 100 miljonit klikki (võrdluseks: tavapärane Cherry peab vastu ca 50 miljonit klikki).


Aura Sync ja valgustus
Aura abil on võimalik valida kokku kümne erineva režiimi vahel: static, breathing, color cycle, wave, ripple, reactive, starry night, quicksand, current ning rain drop.


Igal nupul on oma LED, mida on võimalik individuaalselt kontrollida. Kui K5 omas väga tagasihoidlikku, pea olematut valgustust, siis K7 valgustus on vabalt võrreldav klaviatuuride lipulaevadega nagu ROG Strix Flare, HyperX Elite RGB ning Corsair Strafe RGB MK.2.


Armoury II
Armoury II on esimese osa täiendatud versioon, mis võimaldab paremat kontrolli, kasutades vähem ressursse. Programmi abil on kerge muuta profiile, muuta värve, mappida nuppe, luua makrosid ning muudki. Lisana on võimalik jälgida komponentide andmeid, et neid hiljem analüüsida.


Kuigi klaviatuuri värvide muutmiseks on otseselt mõeldud Aura, siis tundub, et ASUS on lõpuks aru saanud Aura probleemidest ning hakkab kas programmi ümber tegema või kaotama, sest samad funktsioonid on nüüd lisatud Armoury’le ning ausalt öeldes tundub see palju meeldivam ning ka stabiilsem.


Kokkuvõte
Tegemist on ideaalse klaviatuuriga, mida veel võiks üldse tahta? Tegemist on meie arvates TUF seeria parima ning võib-olla ka klaviatuuridest kõige parema versiooniga.

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS TUF Gaming K7

« Back