Reviews

21 june
2019

ASUS TUF Gaming H7 Wireless

Pikkadel mängusessioonidel on mugavus ning helikvaliteet ülimalt olulised, kuid kas antud klapid neid silmas peavad ning on ka oma 140-eurost hinnasilti väärt?


Pakend ja sisu
Pakendi esiosa on TUF seeriale omaselt tagasihoidlik. Esiosalt leiab klappide nime, külgvaate, Teamspeak’i ning Discord’i sertifikaadid ning PlayStation 4 tuge kinnitava kleebise.


Pakendi tagaosal on lahti seletatud peamised funktsioonid: 2.4 GHz juhtmevaba tehnoloogia, kuni 15+ tundi aku vastupidavus, kuni 25-meetrine ulatusala, eriline disain sobimaks prillikandjatele, terasest tugi, 53 mm ASUS Essence draiverid, tugi PC, Mac ning PS4 jaoks.


Pakendist leiab veel peale klappide eemaldatava mikrofoni, 2.4 GHz juhtmevba USB dongli, USB to Micro USB laadija ning kiirjuhised.


Disain ja mugavus
Disainilt on klapid üsnagi sarnased HyperX Revolver S-iga. Mõlemad klapid on nn „lõdvad“, mistõttu on väga mugavad ka prillikandjatele. H70 puhul ei pea kasutaja eraldi suurust valima, karkass kohandab ennast ise vastavalt pea suurusele. Peatoele on lisatud muster suurte ruutudega, tänu millele peaks pea saama korralikult hingata.


Padjad on mugavad, katavad ära terve kõrva ega suru. Materjalina ei ole kasutatud nahalaadset materjali vaid siledat trikotaaž riiet, mis tagab nahast palju parema hingamise.


Kuigi klapid on suhteliselt õrnalt vastu pead, tagavad nad siiski üllatavalt hea heliisolatsiooni.


Vasakul klapil asub rullik helitugevuse muutmiseks, mis on üsnagi raskelt liigutatav, seega kiiresti helitugevust suurel määral muuta ei saa, küll aga on väga kerge taspisi väikseid helitugevuse muudatusi teha. Lisaks asub seal ka nupp mikrofoni vaigistamiseks ning paremal klapil auk mikrofoni enda jaoks.


Heli kvaliteet
Kahjuks puudub antud klappidel igasugune surround, mistõttu tundub heli kuidagi... tühi. Meie arvates oleks võinud helil olla veidi rohkem sügavust ja bassi, kuna heli tundus nagu kuulaksid seda hoopis nutitelefoni kõlarist.


Ühendus
Ühenduse poolest jäävad klapid veidi alla Corsair’i HS70-le. Klapid saavad ühendust maksimaalselt läbi kahe õhema või ühe paksema seina. Lagedal alal ehk õues oli levi maksimaalselt 15 meetrit, mis jääb korralikult alla ASUSe lubatule, kuid sellega on ASUS varemgi ämbrisse astunud, lubades kasutajatele kordades paremat levi, kui tegelikkuses võimalik on.


Mikrofon
Klappidega tuleb kaasa painduvast metallist eemaldatav mikrofon. Mikrofoni kvaliteet on hea ning heli on selge.


Küll aga jääb klappidele haigutama suur auk, kui otsustad mikrofoni eemaldada, siinkohal oleks ASUS võinud eeskuju võtta Corsairilt, kes annab klappidega kaasa silikoonist katte (muidugi see on lihtsalt nokkimine).


Kokkuvõte
Suurt midagi pole klappide puhul vinguda, heli on nii-ja-naa, kuid mitte midagi hullu. Aga vot mugavus on midagi sellist, mida teistel klappidel väga tihti ei näe, selle on ASUS suutnud tõepoolest viia täiesti uuele levelile. Väga tore on lõpuks näha, et ASUS vahetab oma kunstnahast padjad millegi nahasõbralikuma vastu, mis tagaks ka parema hingmise. Hind on küll nii ja naa, kuid tõenäoliselt seda siiski väärt.

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS TUF Gaming H7 Wireless

« Back