Reviews

6 November
2018

ASUS TUF Gaming H5

TUF Gaming H5 on ASUS-e uusim TUF seeria peakomplekt, mis on loodud eesmärgiga võimaldada tehnoloogia tipptaset taskukohase hinnaga.


Sissejuhatus
2018. aasta Computexil suurendas ASUS oma TUF seeriat üsnagi suurel määral. Avalikustati uus hiir, klaviatuur, korpus, sülearvutid, TUF seeriaga kokku sobivad komponendid ning kaks peakomplekti (TUF Gaming H5 ja TUF Gaming H5 Lite).


Pakend
Ebatavaliselt ASUSele, on toote karp pakendatud kilepakendisse, mis on meie arvates üsna positiivne, kuna üldjuhul jõuavad suurem osa toodetest kasutajani suuremal või vähemal määral määrdunud pakendites ning kile kaitseb selle eest päris hästi. Pakendi esiosalt leiab suure graafilise kujutise klappidest ning kaasa tulevast 7.1 USB donglist. Holograafiliselt on eraldi välja toodud tugi PlayStation 4-le.


Pakendi tagaosalt leiab graafiliste kujutiste abil välja toodud funktsioonid, milleks on H5-e puhul: 7.1 surround, sügav bass, hea vastupidavus, kerge kaal koos kohandatavate kõrvapatjadega ning platvormidevaheline tugi (toetatud on: PC, MAC, PlayStation 4, Nintendo Switch, mobiiltelefonid ning Xbox One).


Sisu
Peale klappide leiab pakendist veel eemaldatava mikrofoni, 3.5 mm – USB 2.0 USB dongli, 3.5 mm pikendus ning quick start guide.


Disain
Välimuselt on klapid väga tagasihoidlikud ning ainukesteks disainielementideks on TUFi logo ning kollased triibud klappide ning patjade vahel. Esmapilgul klappe vaadates ja katsudes jääb väga odav mulje, kuid ärge laske end sellest heidutada, sest tegelikult on klapid tõepoolest nagu lubatud väga vastupidavad. Klapid on pea täielikult plastist, vaid peatugi on alumiiniumist ning seetõttu on klapid ülimalt kerged ja mugavad. Kukkumist, põrutamist ja kõike muud kannatavad klapid hästi.


Heli
Heli poolest on klapid lihtsalt imelised! Heli on puhas ja kristallselge ning just nagu lubatud on klappidel bassi küllaga. Klappidel on ka väga hea heliisolatsioon, tavalise hääletooniga rääkivat isikut on näiteks muusikat kuulates pea võimatu kuulda. Suureks üllatuseks on klappidel ka 7.1 Surround dongle, mille abil on nupuvajutusega võimalik seda nii sisse kui ka välja lülitada ning kui kasutaja soovib H5-e kvaliteeti, kuid ei pea surroundi oluliseks, siis selleks puhuks on ASUS avalikustanud ka H5 Lite versiooni, mis on põhimõtteliselt H5-e duplikaat, kuid ilma donglita.


Mugavus
Võrreldes näiteks ROG Deltaga, on tegemist ülimalt kergete ja seetõttu ka mugavate klappidega. Kui Delta puhul hakkas paari tunni jooksul juba pea vaikselt tuikama, siis H5-ga on vabalt võimalik pidada ka üle viietunniseid sessioone ning vahepeal lausa unustada, et sul üldse klapid peas on.


Ka mikrofoni vaigistusnupu asukoht on väga mugaval kohal, kuid helirullik on see-eest ebamugav, kuna ennast liigutades võib kergesti rullik liikuma hakata. Selle takistamiseks on ASUS kontrollpuldile lisanud võimaluse pult riiete külge kinnitada, kuid siis on jällegi pea pööramine ebamugavam.


Mikrofon
Klappidega tuleb kaasa un-directional mikrofon, mis on soovi korral kergesti eemaldatav. Heli on puhas ja suhteliselt selge, muidugi ei saa neid võrrelda eraldiseisvate kõrgklassi mikrofonidega, kuid suhtlemiseks on kvaliteeti küll ja veel.


Kokkuvõte
Hetkel on klappide täpne hind siiani saladus, kuid nii mõnigi kasutaja on vihjanud, et klappide hind peaks jääma nii 110 euro kanti. Kui see tõepoolest nii on, siis on ASUS saanud hakkama väga heade klappidega, kuna antud hinnaklassis on üsnagi vähe konkurente, kes suudaksid samuti 7.1 Surroundi pakkuda. Kui kasutaja on kohmakas ning kipub asju maha pillama ja ümber ajama, siis TUF seeria tooted on kindlasti hea valik ning boonuseks on veel ka taskukohane hind.

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS TUF Gaming H5

« Back