Reviews

14 June
2019

ASUS RT-AC65P

Tegemist on ASUSe taskukohaste ruuterite liikmega, mis umbes 100 euro juures lubab kasutajale kiireid kiiruseid ning isegi MU-MIMO tuge.


Pakend ja sisu
Pakendi esiosalt leiab veel peale ruuteri välimuse nii mõndagi muud. Esiosal on ära märgitud kiirused (5 GHz puhul kuni 1300 Mbps ning 2.4 GHz puhul kuni 450 Mbps), QoS, eraldiseisev äpp ning 3-aastane garantii.


Pakendi tagaosal on lühidalt kirjeldatud täpsemalt kahetuumalist protsessorit, kaasatulevat äppi, MU-MIMO funktsiooni ja põhimõtet ning olulisust mänguritele. Peale kahe ruuteri leiab pakendist veel toitekaabli, ühe cat 5.e Etherneti kaabli, väga paksu kiirjuhendi ning VIP garantiikaardi nii inglise kui ka vene keeles.


MU-MIMO
Kuigi selle tehnoloogia täpne lahti selgitamine kujuneks ehk liiga keerukaks, siis kokkuvõtvalt saame öelda, et MU-MIMO (multi-user multiple-input multiple-output) on ülisujuva ühenduse taga ning lisaks tagab ka võimalikult suure katvuse võimalikult suurele alale. Kui kellegile aga teema huvi pakub, siis YouTube’s on võimalik leida selle kohta mitmeid videoid, meie soovitame Techquickie’i videot „Wireless AC wave 2 as fast as possible“.


AiProtection koos vanemliku kontrolliga
Kõik perekonnaliikmed, nii noored kui ka vanad, on internetiga seotud ohtude suhtes kaitsmata. Küberohud võivad varastada kasutajate andmeid nende teadmata ning väiksed lapsed võivad peale sattuda nende eale ebakohastele lehtedele.


Need olid vaid paar näidet tuhandetest probleemidest. Seetõttu on ASUS võtnud kasutusele AiProtection’i, mis IPS-i (Intrusion Prevention System) abil blokeerib rünnakuid ning nakatunud veebilehti ning tuvastab viirused juba eas ära. Lisaks võimaldab AiProtection kontrollida andmemahu kasutatavust, blokeerida kindlat tüüpe veebilehti ning märkida kindlaid kellaaegu, kuna lapsed internetti kasutada võivad. Kogu kontroll on hallatav nutiseadme kaudu.


QoS
ASUSe QoS tehnoloogia võimaldab seadistada nii üles- kui ka allalaadimise kiiruspiiranguid nii juhtmega kui ka juhtmevabale seadmele, sealjuures igale seadmele eraldi. Lisaks on loodud prioriteedifunktsioon, mille ASUS on pühendanud mänguritele, et vältida lag’i.


Pordid ja Indikaatorid
Ruuteri taga asub neli Gigabit LAN porti, üks WAN port, üks USB 3.1 (Gen 1), Power nupp, WPS pesa ning reset nupp. USB 3.1 (Gen1) pesaga lubatakse kiiruseid, mis on võrreldes USB 2.0-ga kuni kümme korda kiiremad, mistõttu peaks sobima ideaalselt ka failide ja multimeedia edastamiseks.


Ruuteri esiosal asub neli indikaatorit portide hõivatuse kohta, 2.4 GHz ühendus ning WAN ja power indikaator


Kokkuvõte
Tegemist on suhteliselt tavapärase ruuteriga ning ega antud hinna juures midagi erilist eeldada ei saagi. Oma töö teeb ruuter kenasti ära, seega kui otsid võimalikult taskukohast ruuterit, mis oleks siiski kiire ja stabiilne, siis RT-AC65P võib olla just sulle.

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS RT-AC65P

« Back