Reviews

17 June
2019

ASUS ROG Thor 850W Platinum

Eelmine aasta sisenes ASUS turule oma uusima tooteseeriaga – toiteplokid. Paar kuud tagasi tegime ülevaate Thor seeria lipulaevast, 1200-vattisest platinum PSU-st ning nüüd on järg käes veidi tagasihoidlikuma toiteploki käes – 850W Platinum.


Pakend ja sisu
Pakend on identne 1200W versioonga. Pakend on mustade ja punaste toonidega ning värvilise tekstiga. Esiosalt leiab graafilise kujutise toiteplokist ning kleebised, mis kinnitavad, et toode on 80 Plus Platinum ja ka ETA A+, omab 10-aastast garantiid ning toetab ka Aura Sync’i.


Tagaosalt leiab lahti seletatult peamised funktsioonid: OLED displei, Aura Sync’i, 80 plus platinum sertifikaat,135 mm ventilaator, põimitud kaablid ning ROG jahutusplokk.


Thor’iga tulevad kaasa kõik vajalikud kaablid:
• 1x põhi toitekaabel 20 + 4 ATX (610mm)
• 2x CPU kaabel 4 + 4 pin (650mm)
• 3x PCIe kaabel 6 + 2 pin (675mm)
• 3x SATA kaabel
• 2x molex
• 1x floppy
• 2x adresseeritav RGB kaabel


Disain
Disaini poolest on 1200W täielikult identne andud PSU-ga. ROG seeriale omaselt on toiteplokk disainitud võimalikult edevaks. Ühel küljel asub OLED ning adresseeritav ASUSe logo ning teisele küljele on lihtsalt kleebitud ASUSe logo.


Küljepaneel annab informatiivselt infot voolutarbe kohta, kuid asi sellega piirdub. Ideena ei oleks olnud raske teha infovahetust ekraanil kasutades selleks kas siis toiteploki taga olevat nuppu või üldse töölauaprogrammi.


Meie isiklikult oleks soovinud näha veel infot selle kohta millise temperatuuriga toiteplokk töötab või milline süsteemi osa kui palju voolu tarbib.


Jahutus
Toiteplokk ise omab ühte kõige paremat jahutust turul. Kui toiteplokk laiali lammutada, siis paistavad vastu massiivsed jahutusplokid, mis on oma disainilt sarnased ASUSe emaplaatidel kasutatavate VRM jahutustega.


Toiteplokk peaks suutma ennast jahutada passiivselt pea igas olukorras ning lisaks selle on olemas ka taga nupp, et panna ventilaator seisma.


Toide annab tunda oma jahutuse massiivsusest juba kaalu kaudu. Lisaks peaks välja tooma, et Thor toiteplokk on saanud Cybeneticult ETA-A+ sertifikaadi, tegu on väärt tunnustusega.


Valgustus
Toiteploki üks külg on kaetud adresseeritava valgustusega, mida saab kontrollida Aura Sync programmi abil, kuid taaskord on ASUS loonud valgustuse nii, et seda kasutada saavad ainult ASUSe emaplaadi omajad. Vähemalt oleks võinud panna toiteploki taha nupu, mis oleks omanud võimalust vahetada erinevate valgustusrežiimide vahel.


Kokkuvõte
Ei saa salata, ASUS on teinud head tööd. Just nagu ka 1200W versioon, omab ka see PSU ühte turu parimat jahutust ning kuigi me üldjuhul ise ei eelistaks paigutada ventilaatorit PSU peale, siis siinkohal võime isegi teha erandi.

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS ROG Thor 850W Platinum

« Back