ASUS ROG Theta Electret

Theta Electret on loodud mõeldes eelkõige audiofiilidest mänguritele, omades eraldiseisvat paari ASUS 120 mm Essence electret helidraiverit koos bassile eraldatud 45 mm neudüümist draiveriga. ASUS ise lubab klappidest ülimalt elutruud heli, kuid kas see õigustab üle 300-eurost hinnasilti?

Disain

Teemist on 3.5 mm audio jack’i ühendusega, mistõttu on klapid kasutatavad paljude erinevate konsoolidega, sealhulgas Nintendo Switch, arvutid, PS või Xbox. Mõlemad klapid on ühendatud üheks juhtmeks kokku ning kaabel ise on veidi lühike (1.5 m), kuid sellegipoolest kasutatav, aga kaasas on ka jagaja (1.2 m), mis toimib ka vaid pikendusena, seega lõppkokkuvõttes pikkusest ei tule kindlasti puudu.

Välimuselt on klapid identsed varasema ROG Theta 7.1-ga, kuid puud on seekord RGB valgustus, tänu millele on seekord klapid meie arvates paremini kasutatavad, kuna vanem versioon kippus korralikult ülekuumenema. Electret on ka varasemast versioonist 100 grammi kergem (varasema 650 g asemel on nüüd koguraskuseks 550 g) ning raskus on ühtlasemalt ära jaotatud, kuid pidevaks kasutamiseks on tegemist tõenäoliselt siiski natukene liiga raskete klappidega.

Padjad on mõnusalt suured ja võrreldes näiteks Corsairi Void seeriaga Electret justkui sulandub pea külge jätmata pea ja klappide vahele kohmakat vahet. Patjade puhul on tegemist ülipehme mäluvahust täidisega, mistõttu võrreldes varasema versiooniga ei pigista Electret üldse, mistõttu on sobivamad ka prillikandjatele. Soovi korral on ASUS lisanud juurde ka kunstnahast padjad. Lisaks kõigele puudub klappidel nupp/rullik vms heli reguleerimiseks, kuid tundub, et ASUS seda orignaalis planeeris, sest mikrofoni nupu alla on graveeritud indikaator rulliku jaoks, lihtsalt et... Seda kunagi ei lisatudki.

Heli

Klappide näivtakistus on 32 oomi, mistõttu vajavad need küllaltki palju jõudlust, seetõttu on kohe klappide ühendamisel kuulda ka sahinat ning konsooliga kasutades on heli tunduvalt nõrgem. Kuna bassil on eraldiseisev helidraiver, siis see põhjustab ka olukorra, kus tehase poolt on kahte eraldi draiverit ülimalt keeruline sünkroniseerida, seetõttu on Electret klapid uskumatult halva bassiga. Ka bass boosted lauludega ei suuda klapid rahuldavat bassi tekitada. Seega kokkuvõtteks heli on küll terav ja selge, kuid midagi jääb alati puudu, sest helil lihtsalt puudub igasugune sügavus.

Mikrofon

Mikrofon on eemaldatav ning vajadusel asendatav mõne teise 3.5mm audio jack’i ühendusega mikrofoniga, kuid kvaliteedi poolest on tegemist ülimalt kvaliteetse mikrofoniga. Heli on kristallselge ning tänu ASUSe AI noice-cancelling tehnoloogiale on heli ka puhas. ASUSe enda sõnul oskab nende AI välja sorteerida lausa 50 miljonit erinevat taustamüra. Lisaks on mikrofon Discori poolt sertifitseeritud.

Kokkuvõte

Tegemist on huvitava peakomplektiga – heli on tõepoolest selge ja terav, kuid see-eest on puudu 7.1 surround ja bass, klapid on rasked ning lisaks soovitab ASUS ise kasutada mikrofoni koos eraldiseisva AI Noise-Cancelling Mic adapteriga, mis lisab klappidele veel 40 eurot juurde. Sellise hinnasildi juures ei ole komplekt paljudele „pühapäevamänguritele“ suunatud, ning kaaluda tuleks selle soetamist vaid tõelistel helifanaatikutel.

Lisainfo

ASUS ROG Theta Electret

sample-image

Similar Articles