ASUS ROG Strix GeForce RTX 2060 OC

Kui välja arvata paar esteetilist pisiparandust, on ASUS endiselt oma traditsioonilise kolme ventilaatoriga disaini juures. Antud versioon on juba ülekiirendatud, jahutab hästi ning on samal ajal ka vaikne. RTX 2060 tuleb lisaks veel duaal-BIOSiga – üks neist on silent mode (kõrge jõudlus, kuid kõrgemad temperatuurid ning ülimalt vaikne) ning teine performance mode (sama jõudlus mis silent mode’il, aga parem jahutus ja seega suurem müratase).

Pakend

Karp on välimuse poolest just nagu iga teinegi ROG Strix kaart, küll aga on RTX kaartide pakend kaetud veekindlama kihiga.

Uute kaartidega tuleb ka kaasa wtfast 6-kuuline litsents ning vastav kleeps on ka pakendile lisatud.

Avades pakendi, leiab seest järgmise Strix karbi, mis on esimeset tunduvalt paksem. Seejärel vaatab vastu paks vahtplast koos ilusti pakendatud CD-plaadiga ning selle vahelt leiab antistaatilisest kotist graafikakaardi koos lisadega.

Lisadena on kaasas juhtmete kinnitamiseks Velcro krõpsud ja kaks kuuest kaheksaseks üleminekukaabel.

Andmed

Tehniline kirjeldus on sarnane teiste RTX 2060 kaartitega. Kaardil on 1920 CUDA tuuma ja mäluna kasutatakse GDDR6, mida on kogusena kokku 6GB. Lisaks sellele on kaardil kaks tehase seadistust, OC Mode (Boost 1850 MHz, Base 1359 MHz) ja Gaming Mode (Boost 1830 MHz, Base 1365 MHz), millest viimast kasutab kaart karbist välja tulles. Võimsuse poolest saab kaarti veel üle kiirendada tänu oma massiivsele jahutile.

Kaardi ajuks on Turingi arhitektuuril põhinev 12 nm graafiline protsessor TU106. Võimsuse poolest võib leida peaaegu üksteist biljonit transistorit ning lisaks sellele veel 30 RT tuuma ja 240 Tensori tuuma.

Kaart tavaolekus peaks olema surmvaikne, kuna ventilaatorid lähevad tööle alles siis, kui kaart jõuab 60 kraadini.

Pesade poolest leiab kaardilt kaks HDMI 2.0b pesa ja kaks DisplayPort 1.4 pesa. Kahjuks sellele kaardil on puudu Type-C tugi, mis oli olemas Strix 2070'l, aga samas pole see ka suur kaotus. Ühenduspesana on seekord välja jäetud DVI. Maksimaalselt saab pilti kuvada neljale ekraanile. Pesade poolest oleks tahtnud näha ka NVlink pesa, kuid kahjuks jäid RTX 2060 seeria graafikakaardid sellest tehnoloogiast ilma.

Toite poolest soovitab ASUS kasutada 550W toidet ning kaart ise tahab saada kuue ja kaheksa pinnilist kaablit. Nvidia poolt väljastatud Refrence kaart on umbes 175W TDP, siis voolutarbe on ASUS võtnud sellise ülesehitusega, et PCIe siini kaudu saab umbes 75W ning siis vastavalt kuus pinni peaks andma 75W ja kaheksa pinnine 150W. RTX kaardid töötavad üldiselt üsna kõrgetel temperatuuridel, aga sellele peaks vihjama ka jahuti suurus, vastavalt sellele, milline on ventilaatorite seadistus on temperatuurid 56 ja 66 kraadi vahel.

Kas RTX või mitte?

Ma arvan, et me ei ole esimesed ega ka viimased, kes selle küsimuse üle arutlevad. Kui kaks kuud tagasi kaardid turule tulid, olid need korralikult üle hinnatud ja RTX tehnoloogiat ei saanud keegi testida. Testimist takistasid mitmed tegurid, esiteks polnud turul ühtegi mängu, mis oleks toetanud RTXi ning peale selle ei tulnud Windows välja vastava uuendusega, mis oleks lubanud RTX tehnoloogiat kasutada. Kuu aega peale väljalaskmist hakkasid asjad minema positiivses suunas ning esimene mäng, mis reaalselt tehnoloogiat toetas oli Battefield 5.

Lühike vastus on see, et RTX tehti maha ja ainukeseks sobivaks kaardiks oli 2080 TI, mis vaevu suutis mängu välja vedada 1080p ekraanil. Kuid paar uuendust hiljem DICE ja Nvidia suutsid RTX toe viia palju paremale tasemele. Meie jääme neutraalseks, sest kui soov on kogeda visuaalset elamust, siis tuleb RTX kindlasti kasuks, aga kui on süsteemist vaja välja pigistada iga viimnegi FPS, siis RTX mingit eelist ei anna.

Valgustus

Üldjoontes on valgustus samasugune nagu ka 10. seeria kaartidel. Kahjuks pole ka 20. seeria kaartidel adresseeritavat LED’i, mistõttu jääb välimuse poolest alla näiteks MSI kaartidele.

Arvuti

Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 10
Emaplaat: ASRock X299
Protsessor: Intel Core i9-7900X
Mälud: Kingston HyperX Predator 16GB (4x4GB) DDR4 DRAM 3200MHz
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Jahutus: ASUS ROG Ryuo 240
Toiteplokk: Corsair AX1200i

Tulemused

Graafikakaardi testimiseks sai kasutatud järgnevaid programme:
• Battlefield 5
• Battlefield 1
• Shadow of the Tomb Rider
• Far Cry 5
• 3DMark Fire Strike
• 3DMark Port Royal

Testimine sujus ilusti, ei esinenud ühtegi viga ega probleemi.

Battlefield 5




Battlefield 1




Shadow of the Tomb Rider




Far Cry 5




3DMark Fire Strike

3DMark Port Royal

Kokkuvõte

Kuna 10. seeria kaartide varud aina vähenevad, siis selle võrra tõuseb uute seeria kaartide väärtus - hetkel on põhimõteliselt kõik 10. seeria kaartid turult kadunud. Kuna 2060 on hetkel kõige odavam, siis nõudlus nende järele aina kasvab. RTX seeria on veel vägagi uus ning tõenäoliselt paraneb ajapikku tunduvalt. Kui ASUSe graafikakaardid pakuvad huvi, siis 2060 on tõenäoliselt üks parimaid valikuid.

Lisainfo

ASUS ROG Strix GeForce RTX 2060 OC

sample-image

Similar Articles