Reviews

1 May
2018

ASUS ROG Strix Fusion 500

ASUS ROG Fusion 500 kõrvaklapid on ROG Strix Fusion seeria uusim toode, mis üllatab kasutajaid Bongiovi Acoustics’iga välja töötatud 7.1 channel heli, puutetundliku ekraani ning sissehitatud võimendiga, mis tagab ülimadala helimoonutuse ja lisaks veel paljude lipulaeva funktsioonidega.

Pakend ja sisu
ASUS ROG Strix Fusion 500 pakend on ROG Strix seeria toodetele omaselt ülimalt värvikirev, kasutades matti musta, holograafilist teksti ning erksaid sinakas-roosasid toone. Pakendil on suurt rõhku pandud erinevate platvormide toele.


Pakendi tagaosa annab kiire ülevaate toote kõige huvitavamatest funktsioonidest nagu AURA äpp, kõrge helikvaliteet, 7.1 Surround, mugavus ning puutetundlik ekraan klappide pinnal.


Klapid on väga hästi pakendatud, kuid see on ka loomulik, kuna vastava hinnaga käib kaasas ka toote karbi avamisel saadav kogemus – uut asja on alati huvitav lahti võtta ja seda veel siis, kui toode on huvitavalt ära pakendatud. Klapid on paigutatud turvaliselt karpi, mille sisu on täielikult plastist, mis kaitseb klappe igast nurgast.


Karp on tehtud kvaliteetsest ning suhteliselt paksust ümbrisest, mis oma ülesehitusega jätab ülimalt eksklusiivse ning omapärase mulje, kuna paked mitte ei avane pealt ega külje pealt, vaid pakend on jaotatud diagonaalis kaheks, ehk pakendi avamiseks tuleb karp mõlemast otsast eemale tõmmata. Suur kiitus ASUSele, kuna ROG Strix Fusion 300 klapid olid pakendatud odavasse läbipaistvast plastikust pakendisse, mis aga kippus transportimisel kergesti katki minema ning seeläbi klappe vigastama, kuid see viga on nüüd parandatud.


ROG Strix Fusion 500 on valmistatud kvaliteetsest paksust plastikust ning õhukesest terasest, et tagada maksimaalne kvaliteet. Klapid on kaetud peegeldava plastikuga ning vasak klapp on puutetundlik, mille abil siis kasutaja saab vastavalt tõmmetele muuta kas heli volüümi, videot käima või pausile panna, videot/laulu vahetada ning Aura Sync’i sisse/välja lülitada.


Kõrvaklappidega tuleb kaasa kaks paari patju – proteiiniga tugevdatud kunstnahast, mis tekitavad maksimaalse heliisolatsiooni ning teised ASUSe enda poolt välja arendatud hübriidpadjad, mis on valmistatud võrkriidest, et tagada maksimaalne mugavus pikkadel mängusessioonidel.


ASUS on antud klappidega võtnud väga huvitava lähenemise mikrofoni suhtes – nimelt on mikrofon klappidesse ära peidetud, seega kui sa pole klappide lisadega kursis, siis võtab mikrofoni avastamine päris kaua aega. Mikrofon tuvastab automaatselt enda asendi ning sellest olenevalt siis üles tõstes mikrofon lõpetab heli edastamise. Mikrofoni kvaliteet on üsna tavaline – mänguritele ja juturuumide jaoks piisav, kuid näiteks professionaalsetele srtiimijatele oleks siiski soovitatav kasutada eraldiseisvat USB mikrofoni.


7.1 surround on antud klappidel väga mugavalt sisse ehitatud – vaja ei ole ei draivereid ega ka ekstra juhet (nagu näiteks HyperX Cloud Revolver S-il). Funktsiooni saab sisse lülitada vasaku klapi taga asuva nupu kaudu.


Mõlema klapi peal asub RGB valgustus, mida saab sünkroonida teiste ASUS Aura toodetega, kaasa arvatud mõned teiste firmade tooted, mis Aurat toetavad, näiteks G.SKILL Trident Z RGB mälud ning paljud teised tooted. Kõik tooted on reguleeritavad Aura programmi kaudu, mis on kergesti kasutatav ning pakub mitmeid erinevaid režiime, kõik toetatud tooted on võimalik omavahel ühendada, et sünkroonida samad seaded kõigile korraga. Aura jaoks on loodud ka mobiiliäpp, mida on võimalik kasutada näiteks kui muusikat kuulatakse telefoni kaudu.


Kasutus igapäevaselt
Meie esimene mulje, kasutades ASUS ROG Strix Fusion 500 kõrvaklappe mängimiseks oli selline, et need on äärmiselt mugavad ning hea helikvaliteediga klapid. Kasutades tundusid nad peas pehmed ning ei surunud liiga tugevalt hoolimata sellest, et kaalult on need üsna rasked klapid. Isegi kasutades klappe pikemat aega, ei tekkinud suruvat tunnet. Mängusessiooni keskel on surroundi sisse lülitamine kerge, kui tead, kust nuppu otsida. Mikrofoni kättesaamisega on meesterahvastel tõenäoliselt veidi probleeme, pikkade küüntega on neid palju kergem kätte saada, kuid kui mikrofoni mitte täielikult sisse lükata, siis probleeme ei tohiks olla. Mikrofoni kvaliteet on okei ning taustamüra vaigistab kenasti ära, kuna sellel on aind üks avaus ning see asub suu poolel. Isiklikult eelistasin kasutada heli reguleerimiseks siiski klaviatuuri, kuna puutetundliku klapi kasutamine on suhteliselt keerukas ning eeldab WASD nuppudelt käe eemaldamist, mis meile eriti ei istu. Veidi ebamugav oli ka klappidesse sisestatav micro USB, kuna vähekenegi pead kallutades hakkab see segama ning tekitab ebamugavust, ning vähendab funktsionaalsust. ASUS oleks võinud probleemi vältimiseks pesa rohkem klapi sisse peita. Viimase asjana tooksime välja 3.5 audio jacki puudumise, kuna antud juhul ei saa klappe kasutada näiteks telefoniga, kui just ei soovita kasutada üleminekuid.


Üldiselt on heli ASUS ROG Strix Fusion 500-l väga tasakaalus, heli ei ole moonutatud ega ole liiga suure rõhuga. Heli kõlab karge ja puhtana.

Kokkuvõte
ASUS ROG Strix Fusion 500 on muljetavaldav nii innovaatilisuse, oma puhta ja karge heli kui ka mugavuse poolest. Suur hulk huvitavaid funktsioone on suureks boonuseks. Klapid näevad välja vägagi eksklusiivsed ning samas on nad väga hea kvaliteediga ning sobivad hästi mängimiseks. Installimiseks pole tarvis tarkvara, mistõttu on neid ülimalt lihtne kasutada. Isiklikult tooksime miinustena välja puutetundliku ekraani keerulise kasutamise, mikrofoni raske kättesaadavuse ning 3.5 audio jacki puudumise. Samas on kõik need pisikesed detailid, mis paljusid kasutajaid võib-olla ei häirikski. Turul on kindlasti mitmeid konkurente ning igaühel on oma maitsed ning eeldused tootele, aga kui on soov soetada uued kõrvaklapid, siis tasub pilk heita ka ASUS ROG Strix Fusion 500 suunas, kuna üldiselt on siiski tegemist kvaliteetse ning omapärase tootega ning meie igatahes soovitame.

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS ROG Strix Fusion 500

P.S Tänud Senpai’le, kes aitas kaasa sellele ülevaatele.

« Back