ASUS ROG Strix Fusion 300

Modernsed mängurid kasutavad tihti mitmeid erinevaid konsoole, olenevalt mängude saadavusest ning oma hetke soovidest. Meie praegune generatsioon kasutab erinevaid video- ning muusikasaite rohkem kui eales varem, eriti suures mahus nutitelefonidega. Seega leidis ASUS, et tarvis on luua kõrvaklapid, mis toetavad võimalikult paljusid platvorme ning nii avalikustatigi 2017. aasta Computexil ASUS ROG Strix Fusion 300 – oma seeria esimene komplekt. Nüüdseks on ka juba uuem seeria – ROG Strix Fusion 500 väljas, ning peagi peaks tulekul olema ka kolmas, ROG Strix Fusion 700.

Pakend ja sisu

ASUS ROG Strix Fusion 300 pakend on üsnagi sarnane teiste ROG Strix seeria toodetele, ainukeseks erinevuseks antud toote puhul on pooleldi ebakvaliteetne õhukesest plastist pakend. Muus osas on endiselt kasutatud eelkõige musta koos sinakas-roosade toonidega.

Pakendi tagaosa annab kiire ülevaate peamistest funktsioonidest, milleks on sügav bass, 7.1 surround, platvormidevaheline tugi ning ROG Hybrid kõrvapatjade lühike tutvustus. Samuti on alla märgitud pakendi sisu, milleks on: ROG Strix Fusion 300 kõrvaklapid, USB 2.0 ja 3.5mm kaabel, kaks paari kõrvapatju, millest ühed on proteiinnahast ning teised ROG Hybrid padjad.

Klapid on üllatavalt ebakvaliteetselt pakendatud, eriti arvestades hinda ning ASUSe üldjuhul head mainet. Antud juhul võime kindlalt väita, et ka 20-euroste klappidega on võimalik saada kaasa parem pakend kui Fusion 300-ga. Meieni jõudis pakend räsitult, odav plastik oli kohati lihtsalt ära kukkunud ning otsa haigutasid suured augud, seega soovitame ostmisel või transportimisel olla eriti tähelepanelik ning võimalusel/vajadusel kasutada mainekaid pakikullereid, sest SmartPOST ilmselgelt retsis antud paki korralikult ära. Karbi seest leiab diagonaalselt asetseva papist poolpakendi, mis samuti ei õhka kvaliteedist. Seejuures siiski kiitus ASUSele, kuna järgmise seeria – ROG Strix Fusion 500 puhul olid kõik pakendamisega seotud vead parandatud ning justkui kasutajatele vabandamise eesmärgil oli pakend veel ülimalt hoolikalt valmistatud.

ROG Strix Fusion 300 on valmistatud kvaliteetsest paksust plastikust ning õhukesest terasest, et anda võimalikult hea kvaliteet. Klapid ise on kaetud õhukese matti plastikuga, millele on lisatud punane LED valgustus, mida kahjuks muuta ei saa, valida saab vaid kahe režiimi vahel.

Kõrvaklappidega tuleb kaasa kaks paari patju – proteiiniga tugevdatud kunstnahast, mis tekitavad maksimaalse heliisolatsiooni ning teised ASUSe enda poolt välja arendatud hübriidpadjad, mis on valmistatud võrkriidest, et tagada maksimaalne mugavus ning naha hingamine pikkadel mängusessioonidel.

ASUS on antud klappidega võtnud väga huvitava lähenemise mikrofoni suhtes – nimelt on mikrofon klappidesse ära peidetud, seega kui sa pole klappide lisadega kursis, siis võtab mikrofoni avastamine päris kaua aega. Mikrofon tuvastab USB-ga ühenduses olles automaatselt enda asendi ning sellest olenevalt siis üles tõstes mikrofon lõpetab heli edastamise. Mikrofoni kvaliteet on üsna tagasihoidlik – mänguritele ja juturuumide jaoks tõenäoliselt piisav, kuid näiteks professionaalsetele srtiimijatele oleks antud mikrofon liiga kehva kvaliteediga ning soovitatav on kasutada eraldiseisvat USB mikrofoni.

7.1 surround on antud klappidel väga mugavalt sisse ehitatud – vaja ei ole ei draivereid ega ka ekstra juhet (nagu näiteks HyperX Cloud Revolver S-il). Funktsiooni saab sisse lülitada mugavalt vasaku klapi taga asuvast nupust. Küll aga on surroundi kvaliteet üsna tagasihoidlik, meenutades rohkem kaja, heli teravus samuti langeb, mistõttu eelistasime meie surroundi mitte kasutada. Jällegi on ASUS antud mure Fusion 500 puhul parandanud ning paremat kvaliteeti ei saakski loota.

Mõlema klapi peal asub LED valgustus, mis pole küll kahjuks RGB ning ka režiime seetõttu napib – valikus on on, off ning hingav efekt. Kuna meieni jõudis pakend avatult ning puudu oli 3.5mm audio jack, siis selle kohta kindlalt tagasisidet anda ei saa, kuid teised kasutajad on kurtnud, et 3.5mm kasutamisel puudub valgustus üldse. Ka selle klientide rahulolematuse on on ASUS parandanud ROG Strix 500 puhul – 3.5mm kaabel eemaldati ning lisati ka RGB tugi, mis kusjuures võimaldab profimänguritel oma logo värve kuvada.

Kasutus igapäevaselt

Meie esmamulje kasutades ASUS ROG Strix Fusion 300 kõrvaklappe mängides oli selline, et need klapid on äärmiselt mugavad kui kasutada ASUSe ROG Hybrid patju, proteiinnahast padjad olid meie arvates liiga higistama panevad ning kuumutasid kõrvad põhimõtteliselt üle. Kasutades tundusid need mugavad, ei surunud liiga kõvasti ka pikaaegselt mängimisel. Ainukeseks probeelmiks mugavuse koha pealt oli see, et klapid kippusid soojaks minema ning seetõttu kuumenesid ka kõrvad natukene üle. Mängusessiooni ajal on vajadusel surroundi sisse lülitamine lihtne, kuid meile isiklikult surround ei meeldinud, kuna tekitas ebameeldivat kaja. Samuti kippusid klapid heli puudumisel tasutamüra edasi kandma, mis oli suhteliselt ebameeldiv. 3.5mm audio jacki olemasolu on hea lisa, kuid kahjuks meie oma oli kaduma läinud eelmiste kasutajate poolt. Mikrofoni kvaliteet on okei ning taustamüra vaigistab kenasti ära, kuna sellel on ainult üks avaus ning see asub suu poolel.

Kokkuvõte

ASUS ROG Strix Fusion 300 kõrvaklapid on oma hinnaklassi arvestades rahuldavad, kuid mitte midagi erilist. Tootel on mitmeid puuduseid, kuid samas tuleb arvestada, et tegu on oma seeria esimese tootega, ning järgmise versiooni – ROG Strix Fusion 500 puhul on kõik siin olevad puudujäägid ära parandatud, mistõttu soovitame pigem uuemat versiooni, kuid

Lisainfo

ASUS ROG Strix Fusion 300

sample-image

Similar Articles