Reviews

27 June
2018

ASUS ROG Strix Evolve

Mis oleks kui sa saaksid oma hiirt kohandada täpselt oma vajadustele ja soovidele vastavalt? ROG Strix Evolve optiline hiir võimaldab kasutajatel valida nelja erineva ergonoomilise stiili vahel, tagades nii parima võimaliku mugavuse nii parema- kui ka vasakukäelistele.


Sissejuhatus
Hiir on põhimõtteliselt maitse ja mugavuse küsimus. Ei ole eksisteeri universaalset hiirt, mis kõigile ideaalselt sobiks, kuna nii käekuju kui ka suurus on igaühel omalaadsed. ASUS on taaskord üritanud pöörduda kõikide mängurite poole, arvestades inimeste individuaalsusega.


Pakend, sisu ja ehitus
Nagu tavaks, paistavad pea-aegu kõik Strix seeria tooted silma oma värvikirevusega ning ega Evolve’gi selle poolest ei erine. Taaskord on esikaanel kasutatud matti ning läikivat musta ja vikerkaarevärvides Strix logot.


Nagu tavaks, paistavad pea-aegu kõik Strix seeria tooted silma oma värvikirevusega ning ega Evolve’gi selle poolest ei erine. Taaskord on esikaanel kasutatud matti ning läikivat musta ja vikerkaarevärvides Strix logot.


Karp avaneb nagu raamat ning kasutaja saab kohe heita pilgu tootele, et kasvõi umbkaudsetki hiire tunnetust kätte saada. Kaas püsib kinni krõpsu abil, mis on üsna huvitav aga samas tobe lähenemine, näiteks magnet oleks jätnud pakendile palju eksklusiivsema ning kvaliteetsema mulje. Hiir on turvaliselt paigutatud plastikust pakendisse - lausa nii, et selle kätte saamisega on tükk tegemist kui ei ole soovi karpi kahjustada.


Evolve on valmistatud kvaliteetsest ning paksust plastikust, kuid see kipub just nagu Pugio kergelt määrduma ning tolmu koguma. Samuti on meie arvates silikoonist küljed liiga libedad, et neist reaalset kasu oleks. Silikoonil on see-eest küll huvitav maiadest inspireeritud muster, mis välimuse poolest jääb alla pea kõigile konkurentidele.


Hiirega tuleb kaasa kaks kõrgemat ning kaks madalamat pealist, seega on kasutajal võimalus valida nelja erineva ehituse vahel: kõrge või madal ning vasak või parem profiil.


Kuju poolest on Evolve suhteliselt keskmise suurusega hiir ning ka kaal jääb tavalise hiire piiridesse – juhtmeta 100g ning juhtmega 128g. Juhe on põimitud, mis on meie arvates endiselt väga suur pluss. Kuigi hiir on ergonoomiline, on ta siiski veidi vähem kaldus kui paljud teised sarnased tooted.


RGB, Aura Sync ja Armoury
Erinevalt teistest ROG Strix seeria toodetest omab antud hiir üllatavalt tagasihoidlikku valgustust ning ka režiime on sellel kõvasti vähem. Meie isiklikult ei soovita mitte mingil juhul kasutada hiirt koos Aura Synciga, vaid pigem Armouryga, kuna Aura on hetkel veel väga aeglane ning vigane ja kui sul peaks olema Auraga juba mõni teine toode ühendatud, siis programm lihtsalt ei suuda enam ennast järje peal hoida ning hakkab nii uimerdama kui ka suvalisi režiime siia-sinna loopima.


Armoury see-eest saab koormusega palju paremini hakkama, kuid režiime on valikus vähem. Samas on programm niivõinaa vajalik kui soovid näiteks nuppe programmeerida või DPI-d sättida. Armoury võimaldab ka hiirt kalibreerida, nuppude, liigutuste jm jõudlust/kiirust muuta ning makrosid seadistada. Lisavõimalusena on nüüd võimalik ka oma isiklikke andmeid vaadata (mitu paremat/vasakut klikki oled teinud, kui suure vahemaa sentimeetrites läbinud ja APM (action per minute)).

Kasutamine igapäevaselt
Et saada hiirega kätte tõeline kogemus, siis vahetasime enda tavapärased hiired nädalaks ajaks Evolve’i vastu. Nagu ikka, on hiir esialgu harjumatu ning veidi ebamugav, kuid umbes paari tunniga harjub käsi enam-vähem ära. See on lühike aeg, kuna näiteks Pugioga harjumiseks kulus 3-4 päeva.


Esialgu muretsesime, et vasakul asuvad nupud võivad kasutamise ajal vastu minna, kuid see oli asjata hirm – hiir on suudetud nii hästi disainida, et kogemata vajutusi ei teki. Mängides oli hiir alati kiire ning täpne ja muid probleeme ei esinenud.


Kokkuvõte
Umbes 45-eurose hinna juures on antud hiir kindlasti üks oma hinnaklassi eliitidest. Mitte ainult ei saa kaasa hea kvaliteedi, vaid ka omapärase võimaluse seda enda järgi kohandada - see tähendab, et ka e-poest ostes ei tohiks tekkida olukorda, kus hiir lihtsalt ei sobi ning tundub ebamugav. Pisikese lisana antakse hiirega kaasa ka hunnik kleepse!

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS ROG Strix Evolve

P.S Tänud Senpai’le, kes aitas kaasa sellele ülevaatele.

« Back