Reviews

27 June
2018

ASUS ROG Pugio

ROG Pugio on ebatavaliselt mitmekülgne mänguritele loodud hiir, mis pakub ebatavaliselt suurt kohandamist, et tagada ka kõige nõudlikumate mängurite soovid ning vajadused. Pugioga saad kaasa imeilusa led valgustuse ning Aura Sync toe.


Pakend, sisu ja ehitus
ROG Pugio pakend on ROG seeria toodetele omaselt vägagi värvikirev ning silmatorkav, kasutades matti musta ning erksaid läikivaid toone toote esile tõstmiseks. Pakendi esiosal on rõhku pandud eelkõige Aura Synci toele.


Pakendi tagaosa annab kiire ülevaate hiire peamistest funktsioonidest, milleks on parema ja vasaku hiireklõpsu eraldatus, Alps’i rullik, maiadest inspireeritud silikoonist muster, 3-tsooniline RGB valgustus.


Hiir on paigutatud turvaliselt kahe plastikust pakendi vahele pakkudes täielikku kaitset. Karp on tehtud paksemast plastikust. Et potensiaalne ostja saaks ka poes hiire kujule kiire pilgu peale visata, on pakend tehtud avatavaks justkui raamat. Ning kuigi ostleja ning hiire vahele jääb plastikust pakend, annab see siiski mingisugusegi tunde hiire mugavusest. Hiirega tuleb kaasa võrgust kotike ning kolmnurkne karp, kust võib leida nii klõpsude kui ka nuppude varujupid.


Hiire ehitus
Hiir on põhimõtteliselt maitse ja mugavuse küsimus. Ei ole eksisteeri universaalset hiirt, mis kõigile istuks, kuna nii käekuju kui ka suurus on igaühel omalaadsed. ASUS on üritanud selle hiirega pöörduda kõikide mängurite poole, arvestades inimeste individuaalsusega, jõudlus on hiirel suurepärane ja sobib hästi kõikide žanride mängimiseks.


Hiir ise on valmistatud matt-mustast plastikust, mis on suhteliselt libedavõitu. Nii alumine osa kui ka küljed on kaetud maiadest inspireeritud mustriga. Parema reageerimise huvides on parem ning vasak hiireklõps ülejäänud hiirest eraldatud. Matil plastikul on nii omad plussid kui ka miinused – üldjuhul kipuvad nad kergelt määrduma, kuid huvitaval kombel on Pugio puhul suudetud seda vältida. See-eest on aga silikoonmuster ekstra kergelt määrduv ning üsnagi raskelt puhastatav, kuna muster on päris sügav. Ka kasutades on tunda, et silikoon liiga libe kui võrrelda teiste sarnaste hiirtega.


Pugio on täiesti tavalise suurusega – suhteliselt pikk, madal ning kitsas struktuur. Juhe on põimitud, mis on meie arvates väga positiivne. Mis teeb selle hire aga positiivseks, on tugi nii vasaku- kui ka paremakäelistele. Hiir on kohandatud kasutamiseks mõlemal pool, mistõttu on ka siis vastavad nuppude varuosad kaasa antud, mis tähendab et kui Omron oma eluea ära elab, siis ei pea ostma uut hiirt vaid piisab uute klõpsude ostmisest – suur suur kiitus seetõttu.


Kuju on mõlema käe toe tõttu mõlemalt poolt identne, mistõttu ei saa see olla just kõige ergonoomilisem – inimestele, kes vahetavad välja oma ergonoomilise hiire võivad tunda ebamugavust, kuna peopesa üleminek ning ka kõrgused ei ole kõige sujuvamad. Nädala jooksul peaks aga sellegagi ära harjuma. Hiire keskel asub DPI nupp, mida on võimalik programmi kaudu seadistada vastavalt enda soovidele ja vajadustele.


Jõudlus ja igapäevane kasutamine
Pugio kasutamine on olnud suhteliselt meeldiv. Olgu tegevuseks mängimine, töötamine või midagi muud vahepealset, hiir saab kõigega kenasti hakkama, seade liigub sujuvalt ning täpselt. Hiire jälgimine on suurepärane, ilma kõrvaletõugeteta ning muid ebasoovitavaid käitumisviise ei esine.


Hiire all asub optiline sensor ning maksimaalne DPI on 7200, mis peaks olema tavalistele hobimänguritele rohkem kui piisav. Peamiste mängudena sai proovitud traditsiooniliselt RuneScape 3-e, mis suuresti põhineb hiire tegevusel ning DICE’I Battlefield 1, mõlema mängu puhul sai hiir kenasti hakkama.


Aura Sync ja Armoury
RGB valgustust peaks antud hiirel olema piisavalt – rullik, hiire peal olev logo ning ka hiire all on valgustus olemas. Kuna hiir on jaotatud kokku kolmeks tsooniks, siis on erinevad funktsioonid eriti silmapaistvad. Aura Sync võimaldab valida üle kümne erineva režiimi vahel kohandada neid vastavalt enda soovidele.


Pugio toetab ka Armoury tarkvara, mis võimaldab samuti muuta RGB valgustust, DPI suurust, nuppude keybind’e, seada makrosid, muuta tundlikkust ning kalibreerida sensorit.


Kokkuvõte
Umbes 45-eurose hinna juures on antud hiir kindlasti üks oma hinnaklassi eliitidest. Mitte ainult ei saa kaasa hea kvaliteedi, vaid ka omapärase võimaluse seda enda järgi kohandada - see tähendab, et ka e-poest ostes ei tohiks tekkida olukorda, kus hiir lihtsalt ei sobi ning tundub ebamugav. Pisikese lisana antakse hiirega kaasa ka hunnik kleepse!

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS ROG Pugio

P.S Tänud Senpai’le, kes aitas kaasa sellele ülevaatele.

« Back