ASUS ROG Delta

2018 aasta Computex’il tutvustas ASUS oma kaheksat uusimat toodet. Üks nendest oli ROG Delta, millele me selles ülevaates pilgu peale heidame.

Sissejuhatus

Nagu eelnevalt juba mainitud, siis ASUS tõi 2018. aasta Computexil välja kaheksa uut toodet. Nii mõnedki nende seast olid uusimate tehnoloogiatega sülearvutid ning ka nutiseade. Kuna kõik nende seadmed kui ka paljud teised uuemad arvutid/telefonid kasutavad juba Type-C ühendust, siis oli tarvis turule tuua ka sama ühendusega klapid. Nii toodigi turule vastavad klapid ROG Delta ning kuna Type-C on palju võimsam kui tavaline USB, siis andis see ASUS-ele hea võimaluse luua täielik RGB-hullus.

Pakend ja sisu

Päris üllatavalt on ROG Delta pakend vägagi tagasihoidlik, pakend on üleni must-punane ning ainuke värviline ons on Delta enda RGB valgustuse kujutis.

Pakendi tagaosalt leiab peamised funktsioonid: kõrge kvaliteediga heli, D-kujulised ROG Hybrid padjad, unikaalne valgustus ning võimalus kasutada igal platformil, millel on Type-C olemas.

Pakendi seest leiab mikrofoni, kaks paari kõrvapatju, vajalikud kaablid, manuaali ning ilmselgelt klapid.

Andmed

Mugavus

Kõrvaklapid kaaluvad 360 grammi, mis on tegelikult üsnagi palju. Lisaks on suhteliselt jäigad, mistõttu olid need vähemalt minule liiga ebamugavad. Kõigele lisaks võtab klappide paika saamine suhteliselt kaua aega, kuna selleks, et klapid stabiilselt peas püsiksid ning terve kõrva ära kataksid, tuleb peatugi sättida nurga alla mitte otse nagu enamike klappidega. Kui 1-2 tundi klappidega mängida pole probleemi, siis sellest edasi hakkab raskus juba mõju avaldama, seega ei soovita klappe neile, kes on harjunud kergete versioonidega. Viimase miinusena tooksin välja, et klapid muutuvad ajapikku päris kuumaks, mistõttu kõrvad justkui “hauduksid”. Hybrid kõrvapatjadega pole küll asi nii hull, aga proteiinist patju me küll ei soovita. Viimasena mainiksin, et klapid on suhteliselt painduvad ning meesterahvastele istuvad antud klapid tõenäoliselt paremini, sest mida suuremaks need teha, seda rohkem kaob jäikus.

Heli

Heli on selge ning puhas, kuid kahjuks pole isegi sellistel kõrgklassi klappidel 7.1 surround’i, mis olid olemas näiteks Fusion 500 puhul. See-eest on nüüdseks taustasahin täielikult eemaldada, mis näiteks Fusion seeria klappide puhul oli suureks probleemisks. Lisaks on klapid ühed kõige parema heliisolatsiooniga mida meie testinud oleme. Kõrval rääkiva inimese heli kostub läbi klappide justkui mesilase sumin – sa saad aru, et keegi kuskil räägib, aga mida, seda ei tea.

Mikrofon

Erinevalt Fusion seeria klappidest, on Delta puhul võimalik mikrofon eemaldada. Mikrofon on hea kvaliteediga, aga kahjuks ei ole klappidel nuppu, mis võimaldaks mikrofoni kiirelt välja lülitada.

Valgustus

Võime julgelt väita, et valgusutse poolest asub ROG Delta klappide esirinnas. Klapid on kaetud addresseeritavate led ribadega, mis on kontrollitavad Aura programmi abil, KUID selleks on tarvis omada ASUS-e emaplaati, mis Aurat toetab. Meil ASUS-e emaplaati pole, seega siinkohal jäävad režiimid testimata. Seega on kasutajal, kellel pole ASUS-e emaplaati, vaid kaks valikut – kas kasutada rainbow varianti või klappidel asuva nupu abil see üldse välja lülitada.

Kokkuvõte

Tegemist on vägagi heade klappidega, kuid samas on sellel ka korralikult miinuseid. Peamised funktsioonid nagu heli ja mikrofon on ideaalsed. Mugavus oleneb inimesest, nii ka valgustus. Seega iga potensiaalne kasutaja peab otsustama, mis on tema jaoks oluline ja mida ta nendelt klappidelt soovib. Meile meeldib, aga ei meeldi ka!

Lisainfo

ASUS ROG Delta

sample-image

Similar Articles