Reviews

27 March
2019

ASUS ProArt PA34VC

PA34V on UWQHD (3440 x 1440) professionaalne monitor, loodud eelkõige graafikadisaineritele ning videoprodutsentidele.


Pakend ja sisu
Pakend on minimalistlik, kuid siiski moderne. Esiosalt leiab nime, kujutise monitori esiosast ning selle suuruse. Pakendi tagaosalt leiab samad andmed, mis esiosaltki, kuid monitori esiosa asemel on kujutatud tagaosa. Kõige rohkem informatsiooni leiab hoopiski küljelt, kus on välja toodud lisaks andmetabelis välja toodud informatsioonile ka muid funktsioone: 6-axis värvide kohandamine, ProArt kalibreerimistehnoloogia, Daisy-Chain, Tehases värvide täpsuse kalibreerimine, ultra-low blue light ja muudki.


Andmed

Monitori suurus 34 tolli
Resolutsioon 3440 x 1440p
Tehnoloogia IPS
Vaateväli 178°
Kontrast 1000:1
Kumerus 1900R
Paneeli värskendussagedus 100 Hz
Kõlarid 2 x 2 W
Reguleeritav kõrgus 0-120 mm
Reguleeritav kaldenurk -5°-+23°
Reguleeritav pööre -30°-+30°
Reageerimisaeg 5 ms
Kaal 17.18 kg
VESA kinnituse suurus 100 x 100
Liidesed DisplayPort 1.2, HDMI 2.0b X2, Thunderbolt 3 X2,
USB 3.0 X3 ja 3.5 mm Audio Jack


Disain
Monitor on tagasihoidlik, kuid elegantne. Monitor tuleb kahes osas – jalg ning monitor, kinnitamine on kerge. Jalg ning tagumine osa on valmistatud mustast alumiiniumist. Monitor on saanud Good Design auhinna 2018. aastal ning pärjati töökeskkonna kauneimaks lisaks. Monitori tagant leiab kuus nuppu ning igas suunas liigutatava joystick’i, tänu millele on seadete muutmine üsnagi mugav.


Kui PA27A puhul rääkisime lapikust jalast, mis oli siiski parem kui ROG Strix ja Swift seeria omad, siis PA34V on veelgi parem – jalg on T-kujuline, võttes laualt vaid 4 cm ruumi. Lisaks ei takista miski monitori vastu seina lükkamast.


Ultra-Wide QHD
ProArt PA34V omab 2.4x resolutsiooni võrreldes tavapärase Full HD displeiga, ehk kokku on lausa 35% rohkem ruumi kui sarnaste suurustega Full HD monitoridel, mistõttu on töötamine meeldivam ning ka efektiivsem


Daisy-Chain ja Thunderbolt
Daisy-Chain võimaldab läbi Thunderbolt’i ühendada mitu monitori läbi ühe pordi, mistõttu pole kasutajal vaja muretseda ekstra hube või switche. Thunderbolt võimaldab andmevahetust kuni 40 Gbps ning võimaldab kuni 60 W elektrit teistele seadmetele.


ProArt kalibreerimistehnoloogia
Antud tehnoloogia võimaldab muuta heledust, värvi temperatuuri, gammat ning palju muud kergelt ning arusaadavalt. Programm salvestab oma seadmed mitte arvutisse, vaid integreeritud kiipi monitori sees, mistõttu saab monitori kasutada mitmete seadmetega ilma, et kasutaja oma seadetest ilma jääks. Lisaks on programm ühilduv paljude teiste kalibreerimiseks loodud tehnoloogiatega nagu: Display Pro ja Datacolor Spyder 5 series.


ASUS Eye Care tehnoloogia
ASUSe ülimadal sinise valguse tehnoloogia on loodud kaitsmaks kasutajaid sinise valgusega kokkupuute eest. Nende tehnoloogia on saanud ka sertifikaadi TÜV Rheinland’ist, kus tegeletakse keskkonna ja tehnoloogia turvalisuse hindamisega.


Kokkuvõte
Tegemist on taaskordse vaimustava monitoriga, kui hind välja jätta. Monitori hind on hetkel veel teadmata, kuid eeldatakse 1100-1200 eurot. Võrreldes PA27A-ga on siin mängurile rohkemat pakkuda – 60 Hz asemel 100 Hz, kuid jääme siiski endale kindlaks, et ProArt seeria on küll vägagi hea ja tore, kuid mänguritele me seda soovitada ei saa – selleks on meil Swift ja Strix seeria monitorid.

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS ProArt PA34VC

« Back