Reviews

28 March
2019

ASUS ProArt PA27VC

PA27A(C) on ProArt seeria üks uusimatest monitoridest, mis on loodud täitma eelkõige professionaalsete graafikadisainerite vajadusi, tagades sajaprotsendilise sRGB ning kvaliteetse HDR10 toe.


Pakend ja sisu
Pakend on minimalistlik, kuid moderne. Esiosalt leiab nime, kujutise monitorist ning selle suuruse.


Pakendi tagaosalt leiab täpselt samad andmed, mis esiosaltki, kuid monitori esiosa asemel on kujutatud tagaosa. Kõige rohkem informatsiooni leiab hoopis küljelt, kus on välja toodud lisaks andmetabelis välja toodud informatsioonile ka muid funktsioone: 6-axis värvide kohandamine, ProArt kalibreerimistehnoloogia, Daisy-Chain, Tehases värvide täpsuse kalibreerimine, ultra-low blue light ja muudki.


Andmed

Monitori suurus 27 tolli
Resolutsioon 2560 x 1440p
Tehnoloogia IPS
Kontrast 1000:1
Paneeli värskendussagedus 60 Hz
Kõlarid 2 x 2 W
Reguleeritav kõrgus 0-120 mm
Reguleeritav kaldenurk -5°-+23°
Reguleeritav pööre -60°-+60°
Reageerimisaeg 5 ms
Kaal 8.5 kg
VESA kinnituse suurus 100 x 100
Liidesed DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 x2, HDMI 2.0a Thunderbolt 3 x2,
USB 3.0 x2 ja 3.5 mm Audio Jack


Disain
Ka monitor ise on tagasihoidlik, kuid samas elegantne. Monitor tuleb kahes osas – jalg ning monitor, kinnitamine on kerge. Jalg ning tagumine osa on valmistatud mattist alumiiniumist.


Ekraan on WQHD IPS paneeliga ning omab 77% rohkem piksleid kui tavaline Full HD paneel.


Monitori tagant leiab kuus nuppu ning igas suunas liigutatava joystick’i, tänu millele on seadete muutmine üsnagi mugav.


Võrreldes ROG Swift ja Strix seeria monitoridega omab ProArt monitor lapikut jalga ning on seetõttu ruumisõbralikum, kuna jala pealimist saab siiski kasutada asjade asetamiseks ning lisaks on monitori võimalik lükata praktiliselt täielikult vastu seina.


ProArt kalibreerimistehnoloogia
Antud tehnoloogia võimaldab muuta heledust, värvi temperatuuri, gammat ning palju muud kergelt ning arusaadavalt.


Programm salvestab oma seadmed mitte arvutisse, vaid integreeritud kiipi monitori sees, mistõttu saab monitori kasutada mitmete seadmetega ilma, et kasutaja oma seadetest ilma jääks.


Lisaks on programm ühilduv paljude teiste kalibreerimiseks loodud tehnoloogiatega nagu: Display Pro ja Datacolor Spyder 5 series.


QuickFit Virtual Scale
Monitori on sisse ehitatud funktsioon, mis tekitab monitorile näiteks A4 joonestiku, mis kergendab dokumentide loomist tunduvalt. Suurust on võimalik kergelt muuta monitori nuppude abil.


ASUS Eye Care tehnoloogia
ASUSe ülimadal sinise valguse tehnoloogia on loodud kaitsmaks kasutajaid sinise valgusega kokkupuute eest. Nende tehnoloogia on saanud ka sertifikaadi TÜV Rheinland’ist, kus tegeletakse keskkonna ja tehnoloogia turvalisuse hindamisega.


Kokkuvõte
Tegemist on imelise monitoriga, kuid mitte kõigile. Näiteks tavapärasele mängurile ei ole selles monitoris midagi kasulikku ning 800 eurot kulutada millegi peale, mis just mänguri huvisid arvestades on turul saadaval 100 euroga, ei oleks see tõenäoliselt just kõige targem kulutus. Kuid professionaalsele graafikaga tegelejale on see ideaalne.

Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS ProArt PA27VC

« Back