Reviews

5 July
2018

ASUS Designo MZ27AQ

Designo MZ27AQ toob kasutajateni äärteta LCD paneeli ning ülimalt õhukese disaini, kuid sellegipoolest võimaldab enamikest monitoridest paremat audio kavaliteeti tänu kahele 6 W stereo kõlaritele ning lisaks veel väline 5 W bassikõlar, mis arendati välja Harman Kardon abiga.

Sissejuhatus
Üle pika aja teeme ülevaate ASUS-e tootest, mis pole otseselt loodud mänguritele ning mis ei kiirga RGB valgustusest. Pigem on see loodud olema multifunktsionaalne sobides nii filmide vaatamiseks, mängimiseks kui ka kõigeks muuks, kuid kas multifunktsionaalsus on parem kui kindlale funktsioonile keskendumine?


Pakend ja sisu
Nii pakend kui ka toode ise on suhteliselt tagasihoidlikud ning minimalistlikud. Pakendi esiosal demonstreeritakse MZ27AQ ning bassikõlari välimust. Suurelt on välja toodud monitori suurus, selleks on siis nagu ka nimes välja toodud 27 tolli.


Pakendi esiosal on välja toodud hulgaliselt erinevaid lisafunktsioone. Tegemist on IPS paneeliga, mis siis peaks tagama laia vaateulatuse, ASUS lubab kasutajatele 100% sRGB-d, äärteta disaini, flickeri-vabat elamust, ülimadalat sinist valgustust, 2.1 audiot ning koos Harman/Kardoniga loodud SonicMaster kõlarit. Tootel on 3-aastane garantii.


Pakendi tagaosal on demonstreeritud monitori pealt poolt, et välja tuua eelkõige selle 0,7 cm lai ehitus ning näidata ka toe kuju. Monitoriga tuleb kaasa toitejuhe, adapter, DisplayPort, kiirmanuaal, HDMI kaabel, bassikõlar ning garantiipaberid.


Disain ja ehitus
ASUS-e sõnul on tegemist äärteta paneeliga, kuid tegelikkuses on kolmel serval siiski 0,84 cm äär – palun mitte segamini ajada, tootjad mõtlevad selle all plastikust ääre puudumist, paneelil peab mingisugunegi ääris siiski olema. Tegemist on siiski väga pisikese arvuga, tavaliselt on monitoridel see vähemalt 1 cm. Monitori alumisel osal on hõbedane 2 cm lai äär.


Suurem osa monitorist on vaid 0,7 cm lai, kuid kahjuks ei saa seda sellegipoolest võimalikult seina äärde lükata, kuna ringikujuline jalg hoiab seinast umbes 15 cm kaugusele. Muidugi oleks sellele lahendus monitor seinale riputada, kuid kahjuks nagu ka eelmiste ASUS-e monitoridega ei lisa nad kaasa VESA seinakinnitust. Samuti pole võimalik monitori tõsta/langetada ega kallutada.


Nii esi- kui ka tagaosal on minimalistlik disain. Esiosal on ainukene element ASUS-e logo ning harman/kardon tekst, mis siis viitab nende koostööpartneritele, kellega koos helisüsteem loodi. Ka tagaosal on ainukeseks silmapaistvaks elemendiks nende logo ülemises osas. Kõik pordid (üks DisplayPort 1.2 ning kaks HDMI 1.4 ) on paigutatud kompaktselt (ekraani poolt vaadates) vasakule poolele ning paremal pool asub väike juhtnupp. Ainukeseks meie arvates ebameeldivaks elemendiks disaini juures on portide horisontaalne paigutus – vertikaalne paigutus oleks võimaldanud kaablid tagant diskreetsemalt välja tuua.


Andmed ja lisad


MZ27AQ on LCD IPS-paneel, mille eesmärgiks on siis värvide kontrasti ja vaatevälja parandamine. Monitori resolutsiooniks on 2560 x 1440, mis 27” monitoril näeb välja terav ning värvid on erksad ning tõetruud. Monitori värskendussagedus on 60 Hz.


Moniroriga tuleb kaasa ka SplendidPlusTM Video Intelligence technology, mis optimiseerib pilte ning videosid muutes nende heledust, kontrasti ning teravust. Seadetest saab valida kokku kaheksa erineva režiimi vahel: standard, sRGB, teater, maastik, mängimine, lugemine, tume tuba ning öövaade – ühesõnaga valikuid peaks olema piisavalt igale maitsele.


Lisasid on antud monitoril küllaga. Neist huvitavam on näiteks EyeCheck, mis võimaldab kontrollida kolme erineva meetodi vahel: Snelleni tabel, Amslteri võrgustik ning astigmatismi kontroll. Samuti võimaldab ekraan muuta sinise valguse hulka. GamePlus võimaldab mänguritel hõlpsalt jälgida FPS-i ilma lisaprogramme installimata, valida nelja erineva crosshairi vahel, kasutada oma aja planeerimiseks taimerit ning seadistada oma ekraani, et tekitada võimalikult reaalne vaateväli. QuickFit võimaldab kasutajal fotode reaalseid suuruseid vaadata ning joonestike abil neid kergelt redigeerida. Nagu näha, siis funktsioone on igaühele!


Monitoriga tuleb kaasa väline 5 W bassikõlar, mis välimuselt meenutab pigem konservikarpi. Ütleme nii, et võrreldes teiste monitoridega on kvaliteet parem (paljudel pole helisüsteemi olemaski), kuid kui oled eelnevalt kasutanud pigem kõrvaklappe või korralikumat helisüsteemi, siis see kvaliteet on ikka suhteliselt jube. Muidugi, mida ikka 5 W kõlarilt oodata?


Igapäevane kasutus
Kui eelmine monitor oli 144 Hz ja kumer, siis pole midagi imestada – monitor on harjumatult ebamugav. Samas on MZ27AQ resolutsioon kõrgem kui paljudel mänguritele suunatud monitoridel. Meil isiklikult kulus umbes kaks päeva, et enam-vähem ära harjuda. Kuna ise kasutame arvuteid peamiselt mängimiseks, siis värskendussagedus oli meie jaoks veidi liiga madal ning ka aeglasem reageerimisaeg andis tunda. Antud monitori värvid palju erksamad, mistõttu oli näiteks Photoshopi kasutamine puhas rõõm. Kõrge resolutsioon tegi samas tasa kõik miinused, kuna mängude välimus oli lihtsalt oivaline. Siiski soovitame antud monitori pigem töö tegemiseks kui mängimiseks – reageerimisaeg ja värskendussagedus on siiski väga olulised.

Kokkuvõte
ASUS-e MZ27AQ on justkui hunt Kriimsilm ja tema üheksa ametit – monitor saab hakkama nii mängude, nõudlike pilditöötlusprogrammide kui ka dokumentide edastamisega ilma, et kasutajal ebamugav hakkaks. Monitoriga tuleb kaasa hulganisti lisaseadeid, mis lisavad kindlasti väärtust juurde. Lisade juurest leiab igaüks endale midagi – kas näiteks ECO režiimi, silmakontrolli või kasvõi sinise valguse vähendaja. Kasutajate meeleheaks, kelle eesmärgiks on eelkõige töö tegemine, tuleb kaasa ka pisikene helisüsteem, mistõttu pole tarvis lisakulutusi teha. Kindlasti on MZ27AQ-l omad vead, kuid antud juhul leiame, et plusse on sellel kindlasti rohkem.


Lisainfo


Tootja koduleht: ASUS
Tooteleht: ASUS Designo MZ27AQ

« Back