ASUS Blue Cave

Blue Cave AC2600 on eelkõige targa kodu jaoks loodud Dual Band’i (2,4 GHz ja 5 GHz) ja AiMesh’iga võimas wifisüsteem, mis suudab andmeid edastada kuni 2600 Mbps kiirusega.

Sissejuhatus

Blue Cave on tekitanud mitmeid tunde peamurdmist inseneridele, kuna põhiliseks disainielemendiks on ruuterisse tehtud auk. Kui võtta aluseks tavapärane ruutrer, millel on välised antennid, siis eelnimetatud toote puhul on kasutatud sisemisi antenne, mis oma võimsuse poolest on nõrgemad kui välised ning lisaks selle lisavad juurde ka toote suurusele.

Kuna kõik antennid on ruuteri sees, siis kasutajal on pea võimatu kohandada signaali leviku suunda. Kui tavapärasel ruutreril on võimalik liigutada antenne vähemalt mingilgi määral, siis Blue Cave jääb kahjuks koopainimese tasemele. Kasutajatel, kellel on suurem elamispind, tuleks kindalt kasuks omada võimalust kohendada antennide paiknemist. Samas tuleb siin lahenduseks AiMesh süsteem, mis võimaldab kasutajal luua katva võrgustiku isegi odavate ruuteritega, kuid sellest täpsemalt juba allpool.

Küsimus võib tekkida, et kas disaini nimel tehtud ohverdused tasuvad ennast ikka ära? ASUS-ele võib kindlalt anda plusspunkte, sest arendusse pandud raha ja ressursid on tasunud ennast üsna hästi ära, kuna arendatud on modernse välimusega ruuter, mis samal ajal ei olegi nii nõrk kui arvata võiks. Kirsina tordil ei sa nüüd oma ruuteri välimust häbenema, küll aga pead külalistele hakkama seletama, et tegemist on ikka ruuteri, mitte iluesemega.

Pakend ja sisu

Seade on pakentatud ebatraditsiooniliselt valgesse pakendisse, mille esiküljel on plastikust auk. See sama auk on selle ruuteri üks põhielementidest ning isegi pakendi disaini puhul ei soovita sellest loobuda. Pakendi külgedelt leiab lisainformatsiooni toote tehniliste andmete kohta ja graafilisi jooniseid.

Seadmega tulevad kaasa kasutajajuhendid, üks lokaalse võrgu kaabel ja toiteallikas, mille juhe on piisavalt pikk, et võimaldada ruuteri paigaldust pea igasse kohta. Kui ruuteri põhivärviks on valge, siis kaabli värvusteks on must, mis on samas mõstetav, sest valget kaablit üldjuhul plekkidest puhtaks ei saa, aga samas torkab must ka hästi silma oma värvi erinevuse tõttu.

Seade ise koosneb täielikult plastikust, kuna metall ilmselgelt takistaks lainetel levikut. Esiosa on kaetud veel ekstra läbipaistva plastikuga, et jätta tootest eksklusiivsemat muljet. Kui esikülg oli läikiv, siis ülejäänud küljed on täiesti valged mattpinnad. Ruuteri tagapaneel on täielikult augustatud, mis aitab kaasa seadme temperatuurile ja ka signaali lainete levitamisele.

Nagu eelnevalt sai räägitud, siis ruuteri keskel on auk, mille disain on päris vahva. Tegu ei ole sujuva kaarega, vaid trepis astmetega, mis jätavad valgustuse mõjul väga huvitava gradiendi.

Seadme tagant võib leida toitenupu, pesa toitekaabli jaoks, taaskäivitusnupu, USB 3.0 pesa, neli lokaalse võrgu pesa ja üks pesa sisse tuleva ühenduse jaoks, WPS nupp, et ühendada teisi traadida töötavaid seadmeid nagu näiteks printerid ja külmikud.

Juhtmevaba 2.4 GHz - Tulemused

Juhtmevaba 5 GHz - Tulemused

AiMesh

Üldjuhul on üks ruuter piisav, et elamispind talutava leviga ära katta, kuid tegelikkuses mõjutavad levi tugevust paljud tegurid: toa kujundus, ehitusmaterjalid ning isegi mööbel. Juhul, kui elamises esineb nn “surnud punkte” või ebastabiilset signaali, siis kõige kergem lahendus sellele on näiteks AiMesh. Tegemist on ASUS-e poolt välja töötatud lisaga, mis võimaldab kasvõi odavad/vanad ruuterid panna omavahel signaali edasi kandma. Tihti võib selline lähenemisviis olla odavam kui eelvalmistatud komplektid nagu näiteks Deco.

AiProtection ja vanemlik kontrollh

Kõik perekonnaliikmed, nii noored kui ka vanad, on internetiga seotud ohtude suhtes kaitsmata. Küberohud võivad varastada kasutajate andmeid nende teadmata ning väiksed lapsed võivad peale sattuda nende eale ebakohastele lehtedele. Need olid vaid paar näidet tuhandetest probleemidest. Seetõttu on ASUS võtnud kasutusele AiProtection’i, mis IPS-i (Intrusion Prevention System) abil blokeerib rünnakuid ning nakatunud veebilehti ning tuvastavb viirused juba eas ära. Lisaks on ruuteril olemas vanemlik kontroll, mis võimaldab kontrollida andmemahu kasutatavust, blokeerida kindlat tüüpe veebilehti ning märkida kindlaid kellaaegu, kuna lapsed internetti kasutada võivad. Kogu kontroll on hallatav nutiseadme kaudu.

Kokkuvõte

Tunnistame ausalt, et seadme saabudes olime üsnagi skeptilised, kuna kena välimus ja hea võimsus käivad käsikäes harva. Siiski suutis ASUS meid seekord tõsiselt üllatada. Tegemist on vaieldamatult kõige huvitavama välimusega ruuteriga, millega meie kokku puutunud oleme ning samal ajal ka võimsuselt esirinnas oleva seadmega.

Lisainfo

ASUS Blue Cave

sample-image

Similar Articles