Reviews

16 July
2017

ARCTIC P533 Military

Kuigi ARCTIC on eelkõige tuntud oma kõrgekvaliteediliste jahutuslahenduste osas, siis täna heidame pilgu mängurite peakomplektile. P533-l on kasutatud 40-millimeetrised neodymium draivereid. Klapid on igast võimalikust kohast pehmentatud ja lisaks sellele ka heli reguleerimiseks ratas, mis on lisatud kõrvaklappide külge. Kuid kas see õigustab 70-eurost hinnasilti?

Sissejuhatus
ARCTIC P533 klapid tulevad kolme erineva kujundusega, vastavalt kas siis „Racing“, „Military“ ja „Penta“. Karvaklappide sisu jääb samaks ning ainukeseks muutuseks on välimus. Ülevaateks sain „Military“ verisooni, mis mõnele võib meeldida ning teistele mitte.

Pakend ja sisu
Kõrvaklapid on pakitud välisesse pappkarpi, mis on disainitud välja nägema nagu puidust transpordikast koos eriliste tekstifontidega, et meenutada militaarvälimust. Ning selle koha pealt on ARCTIC minu arvates tõesti hästi hakkama saanud, kuna mulle isiklikult karbi välimus meeldib.


Karbist leiame kõrvaklapid, mis on eraldi pakendatud turvalisse kaasaskantavasse ümbrisesse. Ümbris on valmistatud kirjanduslikult öeldes kivikõvast plastikust ning on suurepärane neile, kes regulaarselt plaanivad kanda klappe kaasas nagu LANi pidudel või muudel mängimisega seatud üritustel.


Klapid torkavad kergesti silma oma välimuse poolest. Mikrofon ja kõrvaklapid on ühendatud lahtise juhtmega, mida ei kohta just väga tihti mänguritele mõeldud klappidel. Klappide puhul on kasutatud metalli, et muuta klapid vastupidavaks ning on täies ulatuses ühendatud metallist konstruktsiooniga. Ülemine osa on kaetud rohke naha ja pehmendusega.


Boom-mikrofon on üpris huvitav disainivalik, kuna kaabel on lahtiselt ja boom ise on sama suur kui vastav metallkonstruktsioon mis seda kinni hoiab. Minu arvates kõik see koos meenutab väga vanakooli värki. Boom’i ise saab liigutada vastavalt kuidas meeldib, ning juhul kui jääb ette, siis saab selle täielikult eest ära liigutada. Mikrofon ise on kinnitatud hingedele, et kasutaja saaks vastavalt valida sobiva nurga mikrofoni kasutamiseks. Kaabli kogupikkuseks on 1,2 meetrit, kuid seda saab pikendada pikendusega, mille pikkuseks on 2 meetrit ning mis samas jagab ka heli- ja mikrofonisignaali kaheks.

Andmed


Kasutus igapäevaelus
P533 testimiseks kasutasin neid nädal aega iga päev oma põhikõrvaklappidena, vastavalt kas siis mängimiseks, videote vaatamiseks või muusika kuulamiseks. Koheselt võiks ära märkida, et klapid tulevad ilma ühegi tarkvarata ning kasutuses on ainult 3.5 mm pesa ehk puudub digitaalne programm heli putitamiseks ning sellega mängimiseks.

Mugavus
Mugavuse aspekt on vist eelpoolmainitud kõrvaklapi juures kõige suurem pluss, kuna nad on tõesti väga mugavad. See tuleneb sellest, et klappide puhul on kasutatud väga pehmet materjali nii kõrvade peal kui ka peapeal. Esiteks klapid sobivad perfektselt ümber kõrvade. Suurus peaks olema pea-aegu perfektne kõigi jaoks, seega enamasti ei peaks nende klappide puhul suuruse pärast muretsema ming kõrvaklapid tunduvad üpris kerged hoolimata faktist, et suurem osa konstruktsioonist on tehtud metallist. Klapid on tasakaalus, istuvad peas hästi ning ei suru peale.


Ehituskvaliteet
Sellise mugava peakomplekti puhul on P533 ehitatud üllatavalt hästi. Kõrvaklappide tagakülg on valmistatud plastikust, kuid need on kirjanduslikus mõistes kivikõvad ning ma usun, et need peavad vastu enamikele kasutusolukordadele. Metallist esiosa raam lisab ka jäikust, mis peaks tagama selle, et klapid ei kaotaks oma kuju pika kasutusaja jooksul. Kui võtta arvesse, et P533-l on oma kandekott, siis on väga ebatõenäoline, et klapid saaksid kahjustada.


Kuid kõik ei ole nii lilleline nagu see välja paistab. Minu meelest on disainiga tehtud mõningad vead, näiteks lahtine juhe vasaku klapi juures, mis jookseb vabalt kuni mikrofonini ning tegi kasutamisel ebameeldivat müra kui oli soov mikrofoni kohenda ning juhe puutus kokku raamistikuga, sest klapid kandsid heli valjendatult edasi. Kuid see tundus olema ainuke negatiivne külg. Kogu kupatus võib küll lahe välja näha, aga kogeda ebameeldivaid helisid ei ole just mõnus ning pigem võiks juhe olla peidus.

Heli
Üldpildis on P533 on väga hästi tehtud. Peakomplektil on heli hästi tasakaalustatud, mis tähendab, et domineerivaid osasid ei ole. Kõne on väga puhas ja selgesti arusaadav - sõpradega mängimine on lihtne, kuna hääled tulevad läbi puhtalt. Kõige parema kasutuse leidsid klapid videote vaatamisel ja muusika kuulamisel, mis on üsna nauditav - midagi, mida ei saa öelda kõigi mängurite kappide kohta turul.


Kuna klapid ei domineeri kuskil, on antud ka võimaslust vigisemiseks. Eriti mängimisel annab tunda, et helidel ei ole sügavust – raske panna oma kuuldut siia kirja. Ühesõnaga, mängudes relvade tulistamise ja plahvatuste korral puudub helidel intensiivsus. Ehk klapid saavd takistuseks, et süveneda täielikult mängu. Eelnev on tõenäoliselt tingitud 40-meetrisest draiverist, mida ARCTIC on kasutanud.

Mikrofon
Heli hindamine toimus siis tagasiside põhjal, mida andsid tuttavad. Kokkuvõttena tegu on selge mikrofoniga, mis ajab asja ära ning ei jäta hätta ja kuigi tegu ei ole suure mikrofoniga suudab see ilusti hakkama saada. Samas märkasin helisalvestustel taustal müra, mis võib tulla 3,5 mm pesa tõttu või mingi muul põhjusel, mida ma ei oska hetkel välja tuua. See võib olla ka minupoolne viga, seega jään selle koha pealt neutraalseks.


Kokkuvõte
ARCTIC P533 on kindlasti "back-to-basics" peakomplekt - see ei sisalda ühtegi RGB valgustust, klapid ühenduvad 3,5 mm pesaga ja kasutab nn vanakooli disaini. Ehituskvaliteet on väga kindel ja vastupidav. Mugavust on lausa ülearu, pikki mänguseansse on kerge pidada ning klapid ei muutu ebamugavaks isegi peale pikka kasutust. Heli on samuti väga hea, omades väga tasakaalustatud segu. Üldiselt jääb klappidelt bassi pisut puudu ning see annab tunda kindlate mängude mängimisel. Ainuke põhiprobleem klappide juures on lahtine juhe mikrofoni ja klapi vahel. Üldiselt on ARCTIC P533 peakomplekt üsna hea. Ning vastavalt hinnaga peab ta rammu katsuma Razeri, Corsairi ja HyperX’i tootetega, mis on kindlad konkurendid rahalise väärtuse tõttu. Kui on soov lihtsate kõrvaklappide paari järele, siis tasub heita ka pilk eespool mainitud komplektile.

Lisainfo


Tootja koduleht: ARCTIC
Tooteleht: ARCTIC P533 Military

P.S Tänud Darthpaw Purrincess’ile, kes aitas kaasa sellele ülevaatele.

« Back